Favoritai parodė tikrąjį savo veidą, "Vieta jūsų reklamai" - ištesėjo pažadą

Antradienio vakarą SKL Pavasario čempionate buvo sužaistos net ketverios rungtynės, po kurių paaiškėjo visos Didžiosios taurės pusfinalio poros ir galutinai susidėliojo Mažosios taurės atkrintamųjų medžio mozaika. Didžiausia intriga buvo "Vilniaus KM" jaunimo ir "ISM universiteto" bei "Projector" ir "Legiono" akistatose, kuriose po pirmųjų serijos rungtynių dar niekas nebuvo aišku. Visgi atsakomosiose akistatose favoritai parodė jėgą ir be didesnio vargo pasiekė finalo ketverto turnyrą.

Pasimokė iš klaidų

Praėjusią savaitę sunkią pergalę pasiekę "Vilniaus KM" auklėtiniai pasimokė iš savo klaidų ir atsakomojoje akistatoje savo aikštėje su "ISM universiteto" studentais jau pirmajame kėlinuke pademonstravo pavyzdinį krepšinį.

Nors aikštės šeimininkai, dėl įvairių priežasčių žaidė nepilna sudėtimi, tačiau tai nesutrukdė jiems gana greitai įgyti apčiuopiamą pranašumą. Gintauto Reginos treniruojama VKM komanda puikiai pataikė, demonstravo solidžią gynybą ir nė akimirkai neleido sudvejoti savo pranašumu.

Svečiai dar bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau po antrajame kėlinuke gautos techninės pražangos, nuleido rankas ir galėjo tik stebėti tolstantį jaunimo traukinį.

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau intriga rungtynėse taip ir neatgimė, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 100:79 šventė "Vilniaus KM" atstovai.

"Vilniaus KM": Regimantas Miniotas (20 atk.kam., 50 naud.balų) 34, Kristupas Totoris (14 atk.kam.) 23, Rytis Meškauskas 17.

"ISM universitetas": Karolis Bielskis 22, Eigirdas Keblikas 16.

Ties galimybių riba

Sužaidus dešimt minučių savo aikštėje žaidusi "Projector" ekipa turėjo šešių taškų pranašumą (25:19) ir serijoje buvo atstačiusi pusiausvyrą. Tačiau tuomet "Legiono" vyrai susiėmė ir sužaidę nepriekaišitngą antrąjį kėlinuką dvikovos pusiaukelėje įgijo aštuonių taškų pranašumą (46:38).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai dar bandė spurtuoti, tačiau svečiai jau žaidė ties savo galimybių riba bei nė akimirkai neleido pagalti varžovams apie pergalę. Sužaidus trisdešimt minučių "Legiono" pranašumas pasiekė 17 taškų ribą (75:58), o po galingai sužaisto lemiamo kėlinuko jis tapo triuškinamas. Galutinis rezultatas - 105:79 svečių komandos naudai.

Beje, įdomu tai, jog aikštės šeimininkų lyderis Pavelas Braknys šįkart metė mažiau tritaškių (13) nei pirmosiose rungtynėse buvo pataikęs (14).

"Legionas": Osvaldas Olisevičius (21 atk.kam., 48 naud.balai) 32, Paulius Leščinskas 16, Deividas Kumelis 14.

"Projector": Karolis Raginis (5 rez.perd.) 33, P.Braknys 14.

Daugiau formalumas

Turbūt nedaugelis "Dailės akademijos" krepšininkų tikėjo, jog atsakomojoje dvikovoje svečiuose su "SK Ferimsta" pavyks panaikinti 49 taškų deficitą, tad antrosios šių komandų rungtynės buvo daugiau formalumas.

Aikštės šeimininkai greit įgijo dviženklę persvarą, kuri pamažu augo ir trečiojo kėlinuko pabaigoje pasiekė 27 taškų ribą (60:33). Svečiai sugebėjo atsigauti ir pakilę į kovą dėl garbės ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 72:57 šventė "SK Ferimstos" atstovai.

"SK Ferimsta": Ignas Juškevičius (11 atk.kam.) 21, Linas Valatkevičius (6 rez.perd.) 14, Liudvikas Rukšėnas 13.

"Dailės akademija": Algirdas Markauskas (10 atk.kam., 6 per.kam.) 15, Edgaras Kordiukovas (13 atk.kam.) 12.

Netikėtas nokdaunas

Po pirmųjų Mažosios taurės aštuntfinalio serijos rungtynių su "Duonpelnys Basket" atstovais "Vieta jūsų reklamai" ekipos vadovas Žilvaras Zinkevičius teigė, jog atsakomojoje akistatoje jo komanda švęs solidžią pergalę. Ir neklydo.

Nors svečiuose žaidę "duonpelniukai" geriau pradėjo rungtynes, o sužaidus dešimt minučių turėjo penkių taškų pranašumą (21:16), tačiau netrukus aikštės šeimininkai surimtėjo, ėmė rimčiau gintis ir jau dvikovos pusiaukelėje buvo priekyje (42:40).

Atsidūrę priekyje "Vieta jūsų reklamai" krepšininkai įgijo papildomo pasitikėjimo savo jėgomis ir trečiajame kėlinuke pelnę 13 taškų be atsako susikrovė dviženklį pranašumą ().

Netikėtą nokdauną patyrę svečiai pakilo ant kojų ir buvo sugebėję kiek priartėti prie varžovų, tačiau vėliau sekęs dar vienas aikštės šeimininkų spurtas sudėliojo visus taškus ant "i". Lemiamame ketvirtyje "Vieta jūsų reklamai" teliko išsaugoti turėtą pranašumą, ką jį sėkmingai ir padarė bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę. Galutinis rezultatas - 91:81 aikštės šeimininkų naudai.

Nugalėtojų ekipos vadovas Žilvaras Zinkevičius stebėjosi savo komandos draugais: "Keista, bet tokiai atsakingai dvikovai komanda buvo visiškai nenusiteikusi. Prieš rungtynes buvo daug šypsenų veiduose ir visa tai puikiai atsispindėjo rezultate".

"Nors varžovas šiandien puikiai pataikė ir ilgą laiką bandė kabintis į atlapus, tačiau, laimei, po didžiosios pertraukos vyrai susikaupė, pelnė visą eilę taškų be atsako ir padėjo komandai įgyti solidžią persvarą. Vėliau pridėjome dar vieną nepriekaištingą atkarpą, tad susitikimo pabaigoje teliko sutvarkyti formalumus", - teigė Ž.Zinkevičius.

"Kaip parodė techninių pražangų kiekis ir pataikymo procentas - krepšininkus kaustė nervinė įtampa. Tikiuosi, jog ketvirtfinalio akistatoje su "Dailės akademija" vyrai bus susikaupę nuo pat rungtynių pradžios, o mums pavyks pasiekti užsibrėžtą tikslą", - savo komandos draugais tikėjo "Vieta jūsų reklamai" ekipos vadovas Ž.Zinkevičius.

"Duonpelnys Basket" komandos vadovas Andrius Pieslikas pripažino varžovų pranašumą, tačiau neprarado geros nuotaikos: "Rungtynės buvo permainingos ir nugalėjo tądien stipresnis. Belieka pasveikinti "Reklamą" ir palinkėti sėkmės kitame etape. Pralaimėjimo priežasčių per daug ieškoti nereikia - tiesiog sezono pabaigoje komanda kiek per daug išsikvėpė, nebesugebėdavome susikoncentruoti 100 proc. ir kovoti dėl kiekvieno centimetro aikštėje".

"Šiaip ar taip buvo tikrai smagus sezonas, pasiekta daug pergaliu, aišku neišvengta ir nuosmukių. Tačiau bendrai sezonu esame patenkinti, o naująjį pradėsime tos pačios sudėties, maksimaliai nusiteikę ir su didele ugnele akyse, pažadu "Duonpelnio" komandos vardu. Ačiū varžybų organizatoriams, oponentams, visam "Duonpelnio" kolektyvui ir sirgaliams. Gražios visiems vasaros ir smagių akimirkų!", - ambicingus ateities planus atskleidė "Duonpelnys Basket" komandos vadovas A.Pieslikas.

"Vieta jūsų reklamai": Mindaugas Markevičius 34, Povilas Kaminskas (10 atk.kam.) 14, Kęstutis Vanagas 12.

"Duonpelnys Basket": Tomas Šilingis (14 atk.kam.) 20, Sergej Oleškevič 14.