Pavasario čempionate - nesibaigiančios intrigos

Regis nė akimirka neprabėgo nuo VKS Pavasario čempionato starto, o daugelis jame dalyvaujančių komandų jau spėjo sužaisti po 4-5 susitikimus bei atrasti savo vietą turnyro lentelėje. Šią savaitę stipriausiųjų grupėje prasidėjo antrojo rato kovos, tuo tarpu II divizione sulig kiekviena diena lieka vis mažiau nežinomųjų dalijant kelialapius į ketvirtfinalio etapą bei "Mini taurės" turnyrą.

Staigmenos stipriausiųjų grupėje

Neabejotinai didžiausias Pavasario čempionato netikėtumas - VGTU ekipos pergalių badas stipriausiųjų divizione. Gintaro Šerkšno treniruojami krepšininkai pirmosiose dvejose rungtynėse patyrė apmaudžias nesėkmes po pratęsimo nusileisdami "Stiklopaslaptis.lt" ir "Vilniaus KM" komandoms. Atrodė, jog šios nesėkmės turėjo užgrūdinti studentus, tačiau trečiosiose rungtynėse jie  vėl patyrė pralaimėjimą, šįkart akistatoje prieš "Legiono" atstovus.

Savo aikštėje žaidę studentai geriau pradėjo rungtynes, bet nesėkmingai sužaistas trečiasis kėlinukas nubloškė aikštės šeimininkus į varžovų užnugarį, o tuo pasinaudojęs "Legiono" jaunimas šventė sunkią pergalę rezultatu 82:78.

Kol kas G.Šerkšno treniruojami studentai lieka be pergalių, tačiau viskas gali pasikeisti jau visai greitai, kuomet VGTU atstovai pradės antrojo rato kovas ir darys tą jau pasibaigus pagrindiniam A lygos čempionatui. Kiek stabilesnį žaidimą veikiausiai rodys ir kita I diviziono dalyvė "Stiklopaslapits.lt" komanda. Nesulaukusi rimtesnio pasipriešinimo pirmojo rato rungtynėse, antrąjį pradėjo skaudžia nesėkme rungtynėse su "Vilniaus KM" jaunimu.

Gintauto Reginos treniruojama komanda puikiai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame ketvirtyje įgijo solidų pranašumą. Nors "stikliai" kurį laiką dar priešinosi, tačiau trečiojo kėlinuko viduryje VKM atstovai padidino apsukas ir nutolo nebepavejamai. Galutinis rezultatas - 93:69 G.Reginos auklėtinių naudai.

Nesuklupusios - keturios komandos

Intrigų netrūksta ir II divizione, kuriame keturiolika komandų varžosi dėl keturių kelialapių į pagrindinį Pavasario čempionato ketvirtfinalį ir aštuonių vietų "Mini taurėje".

Pirmajam varžybų etapui perkopus į antrąją pusę  be nesėkmių žengia keturios ekipos, tai: "Ginio pajėgos", VKM 93, "Fokus pica-KK Aedilis" ir "SK Oaks" komanda. Beje, pastaroji jau gali būti visiškai rami, nes nepaisant paskutiniųjų reguliariojo sezono rungtynių baigties, ji nebeiškris iš pirmosios vietos grupėje. Tai reiškia, kad "ąžuolų" komanda jau dabar gali pradėti ruoštis ketvirtfinalio akistatai su silpniausia I diviziono ekipa.

Didžiausia intriga išlieka tai, kurios dvi B grupės komandos sugebės prasimušti į pagrindines Pavasario čempionato atkrintamąsias. Kol kas geriausius šansu turi "Ginio pajėgų" krepšininkai, tačiau likusias dvejas rungtynes jie kaip tik žais su kitomis grupės favoritėmis: VKM 93 jaunimu bei "Fokus pica-KK Aedilis" atstovais.

Ne ką mažiau intriguojanti yra ir turnyrinės B grupės lentelės apatinė dalis, kurioje komandos grumiasi dėl vietos "Mini taurėje". Kol kas prasčiausiai sekasi pergalės skonio dar nepajutusiai "Jungtinei IT lygos įmonių" ekipai, kurios viltis dar labiau daužo faktas, jog likusias dvejas rungtynes teks žaisti su vienomis iš turnyro favoričių.

Savaitės rungtynės

Gražiausios ir labiausiai įtemptos rungtynės vyko Žemynos progimnazijos salėje, kurioje grūmėsi dvi II diviziono komandos - "Fokus pica-KK Aedilis" ir "Duonpelnys Basket" atstovai. Nors žiūrint iš pirmo žvilgsnio atrodė, jog lengvą pergalę turėtų pasiekti savo aikštėje žaidę favoritais laikomu "fokusininkai", tačiau  svečiai įrodė, jog jie ne iš kelmo spirti bei užkūrė varžovams tikrą pirtį.

Pirmąsias dešimt minučių aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, tačiau antrajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. "Duonpelnys Basket" atstovai įklampino varžovus savo gynybos liūne, o patys pataikę visą seriją taiklių metimų prieš pat didžiąją pertrauką susikrovė septynių taškų pranašumą (32:25).

Visgi ilgosios pertraukos metu "Fokus pica-KK Aedilis" atstovai suprato, jog juokauti nebegalima ir pavyzdingai sužaidę trečiąjį kėlinuką sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas (47:45). Lemiamame kėlinuke svečiai sugebėjo atsigauti ir iki pat susitikimo pabaigos mynė varžovams ant kulnų, tačiau "fokusininkai" sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai galiausiai šventė sunkią pergalę rezultatu 67:65.