"Stekas" peržengė atkrintamųjų barjerą, VGTU vos išsigelbėjo

Pirmadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje buvo sužaistos net trejos rungtynės, kuriose tradiciškai netrūko įdomių akcentų ir netikėtų rezultatų. Ambicingoji "Steko" ekipa įveikė "Š.Marčiulionio KA" atstovus bei pirmą kartą šiame sezone pakilo į atkrintamųjų zoną, savo aikštėje žaidusi VGTU ekipa tik pačiose susitikimo pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš "Vilniaus kolegiją", o "Tegra" išvargo pergalę prieš "Legiono" atstovus.

Niekaip negalėjo įsivažiuoti

Dar vieną tašką į savo sąskaitą įsirašė dėl vietos atkrintamosiose kovojanti Antano Viparto treniruojama "Steko" (8-12) komanda, kuri dvikovoje svečiuose įveikė "Š.Marčiulionio KA" (3-17) jaunimą.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes pirmavo rezultatu 11:3. Visgi tuomet prabilo ilgai tylėję svečių snaiperiai, tad ilgą laiką jaunimo užnugaryje buvusi "Steko" komanda įsibėgėjo bei pirmojo kėlinuko pabaigoje jau alsavo varžovams į nugaras (20:22).

Po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Pagavę žaidimo ritmą A.Viparto auklėtiniai sulig kiekviena minute tolo nuo "marčiulioniukų", kol sužaidus kiek daugiau nei dvidešimt tris minutes įgijo dviženklį pranašumą (52:39).

Nors Gintaro Pociaus treniruojama "Š.Marčiulionio KA" ekipa netrukus pakilo ant kojų, tačiau ilgą laiką komandas skyrė kone nekintantis 8-10 taškų atstumas.

Tiesa, pačioje pagrindinio laiko pabaigoje aikštės šeimininkai laimėjo "sausą" atkarpą rezultatu 10:0 bei priartėjo iki vieno metimo (73:76). Tačiau "Steko" krepšininkai nepanikavo, išprovokavo varžovų pražangą ir pataikę abi baudas padėjo šioje dvikovoje tašką. Galutinis rezultatas - 78:73 svečių komandos naudai.

Nugalėtojų komandos treneris Antanas Vipartas pasidalino savo mintimis apie rungtynes: "Dvikova buvo sunki, nes "marčiulioniukai" labai agresyviai pradėjo rungtynes, ypatingai kovoje dėl kamuolių puolime, todėl mes niekaip negalėjom įsivažiuoti, nes jie vis pelnydavo taškus. Šitą problemą padėjo išspręsti pagerinta gynyba ir puikus mūsų Andriaus Garadausko sugrįžimas po ilgos pertraukos. O kai iniciatyvą turime, mums žaisti yra lengviau."

"Pirmus du kėlinius mums nepavyko sustabdyti jų lyderio Manto Pigagos, bet po ilgosios pertraukos didžiausias dėmesys buvo skirtas būtent jam, o kai jo komandos draugai taip prastai pataikė, mums neliko nieko kito kaip laimėti. Dėl tokių prastų paskutinių 100 sekundžių esu kaltas aš pats, nes norėjau duoti krepšininkams patiems sutvarkyti reikalus, be trenerio pagalbos."

"Emocijos vis tiek yra geros, nes tiek pergalių iš eilės A lygoje pasiekti naujokams yra sudėtinga. Viską apibendrinus galiu sakyti, kad šiemet debiutas pavykęs ir kažkodėl vis tiek jaučiu, kad čempionate tikrai dar sulauksime staigmenų."

"Steko" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Donatas Janavičius, pelnęs 22 taškus, Andrius Garadauskas pridėjo 18 taškų ir 15 atkovotų kamuolių, o Laimonas Brazauskas pasižymėjo įmesdamas 15 taškų.

"Š.Marčiulionio KA" gretose siautėjo Mantas Pigaga, pelnęs 31 tašką ir atkovojęs 10 atšokusių kamuolių, jam neblogai talkino taip pat dvigubu dublio pasižymėjęs Nedas Matulionis įmetęs 16 taškų ir atkovojęs 10 atšokusių kamuolių.

Iškovoję ketvirtąją pergalę iš eilės "Steko" atstovai pakilo į aštuntąją turnyro lentelės poziciją, pagaliau peržengė atkrintamųjų barjerą ir dabar viską turi savo rankose.

Sugebėjo atsitiesti

Traumų išretinta VGTU (15-5) komanda pirmadienio vakarą savo aikštėje egzaminavo apatinėje turnyro lentelės dalyje esančius "Vilniaus kolegijos" (7-14) studentus. Nors dvikovos favoritais buvo laikomi Gintaro Šerkšno treniruojami aikštės šeimininkai, tačiau dėl pergalės jiems teko gerokai paprakaituoti.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių aikštėje virė itin nuožmi kova, kurioje daugiau dėmesio buvo skiriama puolimui nei gynybai. Susitikimo pradžioje iniciatyvą savo rankose laikė VGTU ekipa, kuri laimėjo pirmąjį kėlinuką rezultatu 29:24, o antrojo viduryje net buvo įgijusi triuškinamą 15 taškų pranašumą (56:41).

Vis tik sudėtingoje padėtyje atsidūrė svečiai nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, pagreitinę žaidimą ir pataikę keletą sudėtingų metimų "Vilniaus kolegijos" studentai pavijo varžovus, o lemiamo ketvirčio pradžioje net išsiveržė į priekį (78:77).

Į netikėtą nokdauną pasiųsti G.Šerkšno auklėtiniai kurį laiką nerado savo žaidimo, tad svečiai diktavo savo sąlygas, o likus žaisti dviem su puse minutės dar pirmavo rezultatu 96:92.

Visgi pylos nuo trenerio gavę aikštės šeimininkai sugebėjo atsitiesti, per keletą minučių pelnė net 11 taškų be atsako ir saugiu atstumu atitrūko nuo varžovų (103:96). Tiesa, svečiai dar pelnė du taškus, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 103:98 šventė VGTU ekipa.

Nugalėtojų komandos strategas Gintaras Šerkšnas davė ironišką komentarą: "Šiaip taip sugebėjome laimėti gynybinio plano rungtynes. Šiandien nebuvo net kelių mūsų lyderių, o kitų dar lygis tikrai nėra aukštas. Tad belieka pasidžiaugti, nebent tuo, jog pasiekėme pergalę."

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Tomas Galeckas, pelnęs 23 taškus, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 36 naudingumo balus, jam puikiai talkino Aurimas Ruškys pridėjęs 16 taškų bei dvigubą dublį atlikęs Karolis Gubinas įmetęs 14 taškų ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių.

"Vilniaus kolegijos" ekipoje išsiskyrė Laurynas Kirlys, pelnęs 23 taškus ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, Simonas Januškis pridėjo 18 taškų.

Tritaškių šou

Triuškinama persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (62-39) negarantavo lengvo gyvenimo "Tegros" (14-7) ekipai, kuri dvikovoje svečiuose rezultatu 97:82 įrodė savo pranašumą prieš "Legiono" (3-17) krepšininkus.

Dvikovoje be gynybos antrojo kėlinuko viduryje rezultatas dar buvo lygus 38:38 ir tik tuomet svečiai sugebėjo išprovokuoti keletą varžovų klaidų bei dvikovos pusiaukelėje kiek atitrūkti (49:42).

Nors po didžiosios pertraukos "Tegra" žaidė užtikrintai, tačiau komandas ilgą laiką skyrė kovinis atstumas, tad salėje susirinkę žiūrovai galėjo stebėti intriguojančią kovą.

Įtikinamesnę persvarą rungtynių favoritams pavyko įgyti tik lemiamame ketvirtyje, kuomet po spurto rezultatu 7:0 Arūno Umbraso auklėtiniai įgijo dviženklį pranašumą (87:71). Per likusį susitikimo laiką stebuklų neįvyko, tad pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė gana sudėtingą "Tegros" pergalę.

Nugalėtojų komandos vairininkas Arūnas Umbrasas nepuolė į euforiją: "Rungtynes vertinu kaip "Visų žvaigždžių" mačą, nes nei kovos buvo, nei žaidimo. Toks tritaškių šou. Reikia pripažinti, kad susitikimas nebuvo labai sudėtingas, visą laiką kontroliavome dvikovos eigą."

"Žaidimas tikrai negražus buvo. Sunku susikaupti kovojant prieš tokią komandą, o iš to atsipalaidavimo patys labai daug paprastų metimų prametėm."

Nugalėtojų komandoje pasižymėjo Vitalij Lukša įmetęs 23 taškus, Eividas Petrulis (16 atk.kam., 6 rez.perd.) ir Vaidas Bendikas pridėjo po 18 taškų.

"Legiono" gretose išsiskyrė Tomas Gasparavičius, pelnęs 26 taškus ir Ričardas Prybylskis (4/21 trit.) pridėjęs 23 taškus.