Antrus metus paeiliui: „BC 7bet“ apgynė Moterų lygos čempionių titulą!

Savaitgalį Mykolo Romerio universitete vyko GEALAN-Sostinės Moterų lygos finalo ketvertas, kuriame paaiškėjo stipriausia Vilniaus miesto merginų komanda. Ja antrus metus iš eilės tapo „BC 7bet“ ekipa finale įveikusi principines varžoves „Oaks“ atstoves.

Šeštadienį vykusiame pirmajame pusfinalyje „7bet“ gana lengvai palaužė „DPV“ kolektyvą 73:55.

DPV
BC 7bet
Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė 11 PTS 14 Vakarė Stankevičiūtė
Ilona Nikonovaitė 7 REB 11 Ugnė Kučinskaitė
Aida Jasinauskaitė 5 AST 5 Ugnė Kučinskaitė

Tuo tarpu kiek vėliau vykusiose antrosiose pusfinalio rungtynėse „Oaks“ taip pat be didesnio vargo įveikė „Gesto“ atstoves 73:57.

Gestas
Oaks
Ramunė Eskertaitė 14 PTS 31 Ugnė Grigaliūnaitė
Justina Burbaitė-Mačiulienė 7 REB 17 Gitana Paplauskaitė
Gražina Jočytė 3 AST 7 Aušrinė Belickaitė

Sekmadienį vykusiose mažojo finalo akistatoje intrigos buvo kiek daugiau. Puikiai rungtynes pradėjusios „DPV“ moterys greit įgijo apčiuopiamą persvarą, o antrajame kėlinuke praleidusios vos 5 taškus dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (30:17).

Po didžiosios pertraukos „DPV“ dominavimas tęsėsi toliau, o vienu metu jų pranašumas pasiekė triuškinamą 19 taškų ribą (40:21).

Nors vėliau „Gesto“ atstovės atsitokėjo ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau „DPV“ žaidė gana užtikrintai, tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose per likusį dvikovos laiką neleido varžovėms net pagalvoti apie intrigos atkūrimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę - 60:47.

DPV
Gestas
Jurga Chmara 22 PTS 18 Ramunė Eskertaitė
Jurga Chmara 12 REB 8 Aušra Milašauskė
Aida Jasinauskaitė 4 AST 5 Jurgita Šegždaitė

Savaitgalio kulminacija tapo didysis Moterų lygos finalas, kuriame susigrūmė principinės varžovės „7bet“ ir „Oaks“ ekipos.

Favoritės statusą turėjusi „7bet“ ekipa gana greitai pabėgo į priekį, tačiau pirmojo kėlinuko pabaigą geriau sužaidusios „Oaks“ merginos ne tik apkarpė turėtą deficitą, bet ir išlygino rezultatą (21:21).

Vis tik, antrajame kėlinuke „ąžuoliukių“ puolimas ėmė strigti, tuo tarpu tiek iš toli, tiek iš vidutinių nuotolių puikiai atakavusios Dovilės Lukavičiūtės auklėtinės gana lengvai susigrąžino apčiuopiamą persvarą ir įpusėjus dvikovai pirmavo 42:33.

Antroje susitikimo dalyje „Oaks“ ekipa bandė gelbėtis, tačiau stringantis puolimas neleido atkurti intrigos.

Tuo tarpu padėties šeimininkėmis buvusios „7bet“ atstovės išnaudojo beveik visas susikurtas progas, tiksliai dirbo gynyboje ir lemiamame kėlinuke jau galėjo žaisti be jokios įtampos.

Pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „7bet“ atstovių pergalę rezultatu 78:60.

Tai buvo jau antrasis iš eilės D.Lukavičiūtės auklėtinių auksas SKL Moterų lygoje, tad merginos pakartojo unikalų „Vilniaus universiteto“ vyrų komandos pasiekimą A lygoje, kuomet stipriausiai praėjusio sezono komandai pavyko apginti iškovotą titulą.

Naudingiausia finalo krepšininke buvo pripažinta Kristina Grigė, dvikovoje dėl aukso pelniusi vos 6 taškus, tačiau atkovojusi net 16 atšokusių kamuolių ir surinkusi 26 naudingumo balus.