Įspūdinga A lygos sezono atomazga - šventinė atmosfera ir pirmą kartą apgintas A lygos čempionų titulas!

Sekmadienio popietę „Jeep“ arenoje vyko stipriausios Vilniaus mieste GEALAN-Sostinės A lygos finalai, kurie pritraukė itin gausų būrį žiūrovų ir jiems padovanojo dvi fantastiškas rungtynes!

Dvikovoje dėl bronzos susigrūmė dvi stipriausios reguliariojo sezono komandos SK „Oaks-Tirola“ (1) ekipa ir „VILNIUS TECH“ (2) studentai.

Pusfinalyje „ąžuolai“ nusileido „Taupos“ vyrams praleisdami metimą likus 1,5 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos, o po rungtynių duotame interviu „Oaks-Tirola“ strategas Valdas Paukštas baiminosi, jog vyrai iki mažojo finalo gali neatsigauti psichologiškai. Bet būtent tai ir atsitiko.

Studentai rungtynes pradėjo užtikrintai, puikiai pataikė iš toli, neklydo gynyboje, tuo tarpu „ąžuolai“ užtruko kol pelnė pirmuosius taškus ir per tą laiką leido varžovams nutolti.

Nors „Oaks-Tirola“ vyrai buvo keletą kartų priartėję prie studentų ekipos, tačiau vos tą padarius „VILNIUS TECH“ pataikydavo iš toli arba įmesdavo du taškus su bauda ir vėl susigrąžindavo apčiuopiamą pranašumą.

Lemiamo kėlinuko pradžioje Gintaro Šerkšno treniruojama ekipa spurtavo ir pasiuntė varžovus į nokdauną (71:51).

Nors „ąžuolai“ nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki pat susitikimo pabaigos, tačiau „VILNIUS TECH“ studentai jau puikiai suprato, kad pergalės iš rankų nebepaleis ir gana ramiai sulaukė finalinės sirenos paskelbusios bronzinę pergalę - 85:76.

SK Oaks-Tirola
VILNIUS TECH
Justas Maceikis 19 PTS 25 Ignas Bilinskas
Kipras Davidonis 9 REB 16 Ignas Bilinskas
Domantas Pikūnas 4 AST 4 Rokas Petkevičius

O štai dvikovoje dėl A lygos čempionų vardų intriga laikėsi iki pat paskutinio metimo.

Dėl prestižiškiausio trofėjaus Vilniaus mėgėjų tarpe susikovė titulą gynusi „Vilniaus universiteto“ (3) ekipa ir pirmą kartą klubo istorijoje A lygos finale žaidę „Taupos“ (4) atstovai.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo Rimanto Kaminsko treniruojama VU ekipa, kuris sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą persvarą (25:17).

Visgi antrajame kėlinuke studentai kiek stabtelėjo, o tuo pasinmaudoję Igno Pagalio auklėtiniai ne tik pavijo varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelėje atsidūrė priekyje (43:42).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus po didžiosios pertraukos aikštėje vyko tikras nervų karas, o priekyje buvo tai viena, tai kita komanda, tad nieko nuostabaus, kad nugalėtojai paaišėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Likus žaisti 11 sek. netaiklų savo brolio metimą pataisė Tautvydas Pipiras, kuris išvedė savo komandą į priekį (74:73).

Tačiau po minutės pertraukėlės VU komanda atidavė kamuolį Dovydui Rimkui, kuris beveik neginamas pataikė paprastą metimą iš po krepšio ir sugrąžino persvarą studentų ekipai (75:74).

Per likusį susitikimo laiką „Taupa“ dar turėjo progą išplėšti pergalę, bet Stepono Žilakauskio tolimas metimas skriejo pro šalį, o Karolio Ražuko bandymas pataisyti komandos draugo metimą taip pat buvo netikslus.

Tad netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Vilniaus universiteto“ ekipos pergalę rezultatu 75:74.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas dvigubu dubliu pasižuymėjęs Vincentas Adomaitis, svarbiausiose sezono rungtynėse pelnęs 11 taškų ir atkovojęs 10 atšokusių kamuolių.

Nugalėtojų komandai taurę ir prizus padėjo įteikti Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė.

Taupa
Vilniaus universitetas
Karolis Ražukas 18 PTS 14 Tautvydas Rimkus
Domantas Pipiras 9 REB 10 Vincentas Adomaitis
Tautvydas Pipiras 7 AST 3 Kristupas Kenešis

Tai buvo jau antrasis „Vilniaus universiteto“ iškovotas A lygos auksas paeiliui, o to iki tol nėra padariusi nė viena kita komanda.

Dar įdomiau yra tai, jog iki šio finalo VU su keturiomis čempionų taurėmis, jau buvo tituluočiausia A lygos komanda, tad penktasis auksas padaro ją legendine GEALAN-Sostinės krepšinio lygos ekipa!