Komandos toliau rengiasi artėjančiam sezonui

[nuotrauka1]Sekmadienio vakaras intrigavo ne tik Lietuvoje vykusiais rinkimais bei jų rezultatais, tačiau ir dviejų C lygos dalyvių - SK "Širvėnos" ir "Ekspertize.com" komandų dvikova. Abi ekipos jau yra sužaidusios nemažai draugiškų rungtynių, abi komandos turi ambicijų gerai pasirodyti C lygos varžybose, tad buvo labai įdomu, kokia bus šių komandų tarpusavio akistata.

Rungtynes po permainingos ir atkaklios kovos laimėjo "SK Širvėnos" krepšininkai rezultatu 52:49 (11:11, 13:15, 15:15, 13:8).

Žengė koja kojon

Rungtynes biržiečiai pradėjo neįprastu starto penketu, kuriame nebuvo komandos lyderio Žydrūno Kelio, kapitono Justino Kulbio bei kitų pajėgių žaidėjų. Tuo metu "Ekspertize.com" mačą pradėjo žaisdama mažu penketu.

Nenuostabu, kad varžybos prasidėjo greitu žaidimu ir metimais iš toliau bei vidutinio nuotolio. "Širvėnos" taškų sąskaitą atidarė Marijus Lapėnas ir Karolis Anskinas, tačiau netrukus "Ekspertize.com" atsakė Armino Beniušio tolimu metimu ir Modesto Miciukevičiaus dvitaškiu. Iki pat pirmo kėlinuko pabaigos kova vyko taškas į tašką. Kėlinuko pabaigoje "Širvėnai" buvo pavykę kiek atsiplėšti, tačiau paskutinėmis sekundėmis įmestas Manto Bacevičiaus tolimas metimas atstatė pusiausvyrą - 11:11.

Antrame kėlinuke aikštėje pasirodė Ž.Kelys bei biržiečių "bokštai" - broliai Justinas ir Tomas Kulbiai. "Ekspertize.com" treneris aikštelėje paliko mažų žaidėjų penketą, nes paskutinę sekundę komandą palikus abiems "centrams", jie neturėjo iš ko rinktis.

Tačiau šį vakarą "Ekspertizes.com" gynėjams žaidimas "klijavosi" puikiai. Antrame kėlinuke pasirodę "Širvėnos" komandos lyderiai žaidimo nepasuko kita linkme ir vėl visą kėlinuką komandos mynė viena kitai kulnus - po Ž.Kelio prasiveržimų ir tolimų metimų iškart sekdavo M.Miciukevičiaus, A.Beniušio bei komandos naujoko - Aurimo Bulkio tolimi metimai. Besibaigiant pirmajai rungtynių pusei fantastišku metimu iš po krepšio Arnas Kazlauskas persvėrė rezultatą, po dviejų kėlinių - 26:24 svečių komandos naudai.

Aikštėje - susistumdymas

Trečiame kėlinyje žaidimo vaizdas nesikeitė. Svečių gretose pasirodė iki šiol mažiau žaisdavęs, tačiau labai perspektyvus Aurimas Tijūnaitis, kuris atkovojo kelis svarbius kamuolius bei pelnė taškus iš po krepšio. Biržiečių gretose puikiai žaidė jų lyderis Ž.Kelys, ne tik pataikydamas komandai reikalingus tolimus metimus, bet ir džiugindavęs į salę susirinkusius žiūrovus gražiais prasiveržimais po krepšiu. Po trijų kėlinių vis dar intriga - 41:39 "Ekspertize.com" komandos naudai.

Ketvirtajame kėlinyje svečių komandos žaidėjai pavargo, be to, išsibaudavo komandos kapitonas M.Bacevičius bei gynėjas A.Kazlauskas. Nuo šio momento "Širvėna" įmetė kelis lengvus taškus nuo baudos metimo linijos ir lengviau jautėsi po krepšiais.

Nors rungtynės buvo draugiškos, tačiau kėlinio viduryje šeimininkų komandos kapitonas J.Kulbis šiurkšiai sustabdė svečių lyderį ir aikštelėje įvyko susistumdymas, o "Širvėnos" kapitonas buvo nubaustas nesportine pražanga.

"Eksperize.com" krepšininkai neišnaudojo suteiktos progos pelnyti taškus, pataikydami tik vieną metimą. Likus kelioms minutėms svečiai liko tik penkiese, o biržiečiai atitolo trimis taškais. Vėliau abi komandos apsikeitė klaidomis bei nerezultatyviomis atakomis.

Metimas skriejo pro šalį

Likus 30 sekundžių "Ekspertize.com" komandos treneris paprašė minutės pertraukėlės. Aptarę žaidimo planą svečiai į aikštę išėjo tikėdamiesi tolimu metimu išlyginti rezultatą, tačiau biržiečiams panaudojus spaudimą svečių gynėjas Šarūnas Stankevičius apmaudžiai prarado kamuolį.

Nuo svečių suolelio nuaidėjo nusivylimo atodūsis, tačiau kitoje atakoje biržiečiai neišnaudojo pasakiškos progos - pabėgęs po krepšiu kamuolį pametė šeimininkų komandos narys. Likus vos 13 sekundžių kamuolį vėl kontroliavo "Ekspertize.com" ir paskutinė svečių ataka vyko taip, kaip buvo planuota, tačiau tolimas Dariaus Kiaulakio metimas nepasiekė tikslo. Galutinis rungtynių rezultatas - 52:49 "SK Širvėna" komandos naudai.

"Gaila, kad šį sekmadienio vakarą nebuvo vieno mūsų gynėjo bei krašto puolėjo, taip pat trūko stipraus vidurio puolėjo, tačiau džiugino tai, kad komanda pagaliau atranda savo žaidimą, o keletas pajėgių žaidėjų, kurie atostogauja arba yra traumuoti, suteikia vilties, kad šiame sezone pavyks pasiekti užsibrėžtą tikslą - patekti tarp 16 stipriausių C lygos ekipų", - po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino "Eksperize.com" vadovas Vaidas Indriliūnas.

"SK Širvėna": Ž.Kelys 23, V.Penelis 6, J.Kulbis, M.Lapėnas ir V.Bončkus po 5, M.Kubilius 4, K.Anskinas ir K.Janulis po 2 (S. Martinonis, V.Budriūnas, T.Kulbis, S.Gudas)

"Ekspertize.com": M.Miciukevičius 18, D.Kiaulakis 8, A.Beniušis 7, M.Bacevičius 5, A.Kazlauskas ir A.Bulkis po 3 (Š.Stankevičius)

Praėjusią savaitę "Eksperize.com" namie 96:91 palaužė "Nekilnojamojo turto sprendimų" krepšininkus.

"Ekspertize.com" gretose pasižymėjo A.Beniušis (21 tšk.), M.Miciukevičius (19 tšk.) ir A.Kazlauskas (16 tšk.).

Nesunki "Yomayo" pergalė

Praėjusią savaitę draugiškose rungtynėse jėgas išbandė "Yomayo" ir krepšinio klubas "Krituliai". Pergalę rezultatu 89:80 (20:13, 22:19, 28:18, 19:30) po atkaklios kovos išplėšė namuose žaidę "Yomayo" krepšininkai.

Šeimininkai į priekį išsiveržė pačioje rungtynių pradžioje ir nepaleido iniciatyvos iki pat susitikimo pabaigos.

"Galutinis varžybų rezultatas neatspindi tikrojo "Yomayo" pranašumo, nes po trečiojo kėlinio, kai mūsų persvara pasiekė 20 taškų, stengėmės žaisti labiau efektingai, negu efektyviai", - po rungtynių savo komandą gyrė "Yomayo" kapitonas Mantas Mudėnas.

Paskutiniajame kėlinuke ypač įspūdingai žaidė Tadas Miškelevičius, keliskart peršokęs varžovų aukštaūgius ir galingai įgrūdęs kamuolį į krepšį. Be to, mačo pabaigoje galimybę įrodyti savo vertę gavo ir retai nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakylantys "Yomayo" komandos nariai.

Neramina skylėta gynyba

Po rungtynių "Kritulių" komanda pernelyg nesisielojo. "Gal ir gerai, kad pralaimėjome. Šis pralaimėjimas turėtų mus užgrūdinti ateities kovoms ir neleisti pervertinti savęs", - šnabždėjosi svečių ekipos žaidėjai.

Tuo tarpu nugalėtojai džiaugėsi iškovota antrąja pergale draugiškose rungtynėse, tačiau įžvelgė ne vieną silpnąją vietą.

"Per treniruotes reikės daug daugiau dėmesio skirti gynybai, nes antras varžybas iš eilės leidome varžovams įmesti 80 taškų, o tai yra - nemažai", - pažymėjo M.Mudėnas.

Nugalėtojams po 20 taškų pelnė Dovydas Petrauskas ir Justas Aršauskas. Tadas Miškelevičius prie pergalės pridėjo 19 taškų.

Svečių gretose nesustabdomas buvo 23 taškus pelnęs Vladas Jucevičius. Mindaugas Greičius surinko 15, Laurynas Naruševičius - 11 taškų.

Laimėjo trečiąkart iš eilės

Sekmadienį (10 12) "Yomayo" žaidė dar vienerias rungtynes ir svečiuose 90:87 (18:19, 24:20, 19:22, 29:26) nugalėjo "TM ZET" krepšininkus.

Pirmąsias dvi su puse minutės nei vienai komandai nepavyko pelnyti pirmųjų taškų. Ledus "Yomayo" penketukas pralaužė pataikydamas tritaškį metimą. Pirmasis kėlinukas baigėsi minimalia aikštelės šeimininkų persvara - 19:18.

Antrajame ketvirtyje nei vienai komandai nepavyko atitrūkti, tačiau kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai susikrovė trapų 3 taškų pranašumą (42:39).

Trečiajame kėlinuke "TM ZET" krepšininkai pavijo varžovus ir išlygino rezultatą. Prieš paskutinį lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus - 61:61.

Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjo "Yomayo" krepšininkai ir po 5 iš eilės Ž.Bendoraičio taškų pabėgo į priekį 68:61. Pamatę, kad žaidimas klostosi ne ta linkme, aikštės šeiminkai papraše minutinės pertraukėlės.

Tačiau ir po jos vaizdas aikštelėje nelabai pasikeitė ir svečiai toliau bėgo į priekį. Likus žaisti dviems minutėms "Yomayo" persvara siekė 10 taškų ir į aikštelę išbėgo iškart trys svečių atsarginiai krepšininkai. Tuo pasinaudoję šeimininkai per likusį laiką skirtumą sumažino iki 3 taškų, tačiau tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti "TM ZET".

"Yomayo" krepšininkus į trečiąją pergalę draugiškose varžybose vėl vedė D.Petrauskas, kurio sąskaitoje 27 taškai. Ne ką prasčiau sužaidė ir T.Miškelevičius (26 tšk.).

Varžovų gretose nesustabdomas buvo 27 taškus pelnęs Danielius Nevedomskij. 19 pridėjo Dainius Motiečius, po 12 - Arnoldas Repečka ir komandos kapitonas Tadas Kiallo.

Kitų draugiškų rungtynių rezultatai:

"Teltonika" - "Statyba" 72:62 (E.Grinevičius - 22 tšk., T.Auželis - 19 tšk., R.Razgūnas - 10 tšk./A.Kovalevskis ir E.Sučenuk - po 11 tšk., V.Badaras - 10 tšk.);

"Statyba" - "SKM-ORTOPRO" 71:47 (A.Kovalevskis - 18 tšk., V.Badaras - 13 tšk., M.Sinkevičius - 9 tšk./K.Malovas - 11 tšk., D.Simanavičius ir G.Maciulevičius - po 9 tšk.).

"BC Šeškinė-Triobet" - "Hermis-Stanevičiaus vid. m-kla" 70:81.