A lygoje aiškėja ketvirtfinalių poros: „Vilniaus universitetas“ pasiruošęs „Tegros“ iššūkiui

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionato reguliarusis sezonas skaičiuoja paskutines dienas.

„Stekas-Rivilė“ (13/9) etapą baigė svečiuose 88:73 (22:9, 28:23, 11:23, 27:18) nugalėdamas „Vilniaus universitetą“ (12/10) bei užsitikrindamas penktąją poziciją turnyre.

„Stekas-Rivilė“ visų rungtynių metu valdė mačo „traukinį“ ir jau pirmajame kėlinyje sugebėjo įgauti 14 taškų pranašumą, kuris uždavė gerą toną tolesnei eigai.

Rimčiau „Vilniaus universitetas“ priartėjo tik ketvirtojo ketvirčio pradžioje. Tada Mantas Pigaga penkiais taškais iš eilės baigė trečią kėlinį, o ketvirtą tritaškiu pradėjo Ignas Urbonas – 58:61. Vis tik tada „Stekas-Rivilė“ atsakė negailestingu spurtu 10:0 ir taip kone užsitikrino pergalę.

„Steko-Rivilės“ komandos pranašumas buvo taiklesni metimai ir išprovokuotos pražangos, leidusios rinkti lengvus taškus (14/19).

„Stekui-Rivilei“ pakako šešių žmonių, kad pajustų saldų pergalės skonį.

23 taškus pridėjo Darius Stonkus, 19 – Laimonas Brazauskas, 18 – Gediminas Povilauskas (14 atk. kam.), 17 – Deimantas Pavlovskis.

„Vilniaus universitetui“ 15 taškų pelnė Paulius Leščinskas, 14 – Ignas Urbonas, 13 – Kipras Davidonis, 12 – Mantas Pigaga, 10 – Kipras Urbanavičius.

Jei „Stekas-Rivilė“ lieka penktas, tai „Vilniaus universitetas“ – aštuntas ir tai reiškia, kad kitame etape lauks rimtas „Tegros“ iššūkis.

„Vilniaus universiteto“ treneris Rimantas Kaminskas tikino, kad ketvirtfinalyje jo komanda rankų nuleisti nesiruošia.

„Vakar blogi sprendimai, nepatirtis, pralaimėta kova dėl kamuolių ir meistriškumo stoka lėmė pralaimėjimą. Žaidėme su visu jaunimu, išskyrus Leščinską, tai nieko nepadarysi. Nepasisekė mums antrame rate, iškrito pagrindiniai komandos žaidėjai, o jaunimui dar reikia užaugti.

Atkrintamosiose gavome turbūt vieną stipriausių miesto komandų. Bet rankų nenuleisime, kovosime“, – sakė treneris.

Pirmoji

Tuo tarpu apie „Tegrą“ (18/3) – ji iškovodama pergalę prieš „Ferimstą“ (16/6) užsigarantavo pirmąją poziciją – 97:85 (23:33, 19:25, 34:18, 21:9).

„Ferimsta“ puikiai atrodė iki pat trečio kėlinio pabaigos, nes būtent tada situacija pasikeitė. Agresyvesnė „Tegros“ gynyba įstūmę „Ferimstą“ į sunkesnę padėtį ir trečiajam kėliniui pasibaigus rezultatas jau tapo lygus – 76:76.

Tada savo solo šou pradėjo Remigijus Sugintas, kurio dėka „Tegra“ išsiveržė į priekį 87:76 ir įgavę pagreitį šeimininkai išlaikė dviženklį pranašumą tvirtai. Alfredas Lukaševičius dar jį padidino (97:82), o „Ferimsta“ atrodė bejėgė kažką su tuo padaryti. Taip pergalė išslydo į turnyro lentelės lyderių rankas.

„Ferimstos“ likimas paaiškės po paskutinio sezono mačo tarp „Tegros“ ir MRU. Jei MRU pralaimės, „Ferimsta“ liks trečia, jei laimės – paliks „Ferimstą“ ketvirtoje pozicijoje.

A lygos reguliariajame sezone be šio mačo tarp „Tegros“ ir MRU dar liko „Vilniaus KM-2000“ ir „LEU-Šviesos“ akistata, kuri nieko nebelems.

„Tegros“ treneris Mindaugas Noreika teigė, kad komanda nesiruošia užmigti ant laurų ir žingsnis po žingsnio sieks finalinio ketverto.

„Esu naujokas A lygoje, o ir prieš sezoną nežinai, kaip susikomplektuos kitos komandos ir ko gali tikėtis. Ėjome, darėme, dirbome ir turime tą, ką turime.

Visada esu tos nuomonės, kad turi eiti ir daryti. Kaip jau minėjau apie tai, ko tikėjomės reguliariajame sezone – kad tiesiog ėjome ir darėme, taip bus ir atkrintamosiose. Natūralu, kad susitinkant pirmai ir aštuntai vietoms visi daugiau tikisi iš pirmosios. Mes ir mūsų aplinka taip pat tikisi pergalių. Tikimės laimėti ir eiti į finalinį ketvertą“, – sakė treneris.

Be aiškių „Tegros“, „Vilniaus universiteto“ ir „Steko-Rivilės“ pozicijų taip pat žinoma, kad „ISM universitetas“ lieka septintas, „Sporto namai“ – šešti.