A lygos atkrintamųjų starte - tikras krepšinio desertas

Pirmadienio vakarą startavo GEALAN-Sostinės A lygos ketvirtfinaliai, o atkrintamosios prasidėjo pagal tobulą scenarijų, kuomet abejos dvikovos pasibaigė vos 2 taškų skirtumu, o vienose rungtynėse laimėjo ne favorite laikyta komanda.

Savo aikštėje žaidusi „VILNIUS TECH“ (2) komanda priėmė žemiausią reitingą po pirmo etapo turėjusius „Sanit“ (7) atstovus.

Nors sezono eigoje Karolio Kuliūno auklėtiniai buvo patyrę net 10 pralaimėjimų iš eilės ir tik paskutinėje pirmojo etapo akistatoje pasiekė pergalę, tačiau atkrintamųjų starte „Sanit“ vyrai parodė, jog į aikštę eina ne žaisti, o kovoti.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, taščiau po trumpos pertraukėlės svečiai sužaidė fantastišką 10 minučių atkarpą po kurios dvikovos pusiaukelėje pabėgo į priekį (41:33).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „VILNIUS TECH“ vyrai greit mobilizavosi ir dar trečiajame kėlinuke iškuopė tai, ką buvo pridirbę, tad sužaidus tris kėlinukus atmosfera aikštėje įkaito iki maksimumo (59:58).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos jau žengė koja kojon, o nugalėtojas paaiškėjo tik prieš pat finalinę sireną. Likus žaisti 27 sek. po Manto Vavilovo taiklaus baudaus metimo „VILNIUS TECH“ įgijo apčiuopiamą 6 taškų persvarą (82:76).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Kitoje atakoje Kipras Urbanavičius išprovokavo baudą mesdamas iš toli ir realizavo visus tris baudų metimus (79:82), vėliau aikštės šeimininkai suklydo, o K.Urbanavičius dar kartą išprovokavo pražangą metant iš toli!

Visgi, antrą kartą tikslą pasiekė vos vienas baudos metimas (80:82) ir nors kamuolį atkovojo svečiai, tačiau jiems jau neliko laiko išmesti lemiamo metimo, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „VILNIUS TECH“ atstovų pergalę rezultatu 82:80.

VILNIUS TECH
Sanit
Ignas Bilinskas 25 PTS 17 Justas Šukelis
Ignas Bilinskas 10 REB 6 Tomas Butrimas
Benas Aleliūnas 7 AST 3 Rokas Rutkauskas

Antrojoje vakaro akistatoje intrigos buvo dar daugiau, o pergalę pasiekė žemesnį reitingą turinti ir istorinį sezoną žaidžianti „Vilniaus kolegijos“ (5) ekipa dvikovoje svečiuose palaužusi „Taupos“ (4) vyrus ir perėmusi iš jų namų aikštės pranašumą.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo Igno Pagalio treniruojami aikštės šeimininkai (26:19), tačiau vėliau svečiai perėmė iniciatyvą, pavijo varžovus ir antrojo kėlinuko viduryje atsidūrė priekyje!

Po didžiosios pertraukos „Taupa“ dar buvo susigrąžinusi pervarą (58:51), tačiau Gedimino Bražionio treniruojami studentai dar kartą pakilo ant kojų ir sužaidus trisdešimt minučių vėl buvo priekyje (63:60).

Lemiamame ketvirtyje jau vyko dviejų lygių varžovų kova, kurioje labiau pasisekė „Vilniaus kolegijos“ ekipai.

Studentai aršiau kovojo, krito dėl kiekvieno kamuolio ir atsikovodavo juos 50/50 situacijose, o mažos smulkmenos leido įgyti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti įspūdingą pergalę - 80:78.