A lygos ketvirtfinaliuose: sensacija, grįžusi intriga ir dužusi studentų svajonė

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos trejos ketvirtfinalio dvikovos po kurių paaiškėjo dar dvi finalo ketverto dalyvės.

Į stipriausios miesto lygos pusfinalį žengė trečiąsias serijos rungtynes laimėjusi „Taupa“ ir didžiausią sezono sensaciją pateikusi „Vilniaus universiteto“ komanda sugebėjusi jau ketvirtfinalyje eliminuoti SK „Ferimstos“ vyrus.

Čempionės titulą ginanti „Vilniaus universiteto“ (3) komanda net ir turėdama gerokai aukštesnį reitingą už „Ferimstos“ (6) ekipą nebuvo laikomi poros favoritais, nes jų varžovai reguliariajame sezone ne visuomet surinkdavo optimalią sudėtį, tad daugelis suprato, kad pagrindinius ginklus Gintaro Plytniko auklėtiniai bus paruošę atkrintamosiose.

Visgi, jau pirmojoje ketvirtfinalio serijos dvikovoje Rimanto Kaminsko auklėtiniai parodė, kad yra nusiteikę rimtai ir sugebėjo pasiekti pergalę 83:74, tad atrodė, jog atsakomojoje akistatoje „Ferimsta“ parodys tikrą savo jėgą. Tačiau atsakomosios akistatos scenarijus buvo kone identiškas.

Svečiuose žaidusi VU ekipa gana greitai pabėgo į priekį, vėliau varžovai apkarpė rezultatą ir dvikovos pusiaukelėje atkūrė intrigą (41:43).

Po didžiosios pertraukos studentai dar kartą spurtavo ir trečiojo ketvirčio viduryje susikrovė 15 taškų pranašumą (67:42), bet aikštės šeimininkai dar kartą parodė savo kovingumą bei pelnę net 14 taškų be atsako ne tik atkūrė intrigą (66:67), bet ir lemiamo kėlinuko pradžioje išsiveržė į priekį (77:72).

Vis tik, kuomet jau atrodė, jog VU ekipai viskas slysta iš rankų, svečiai pakilo ant kojų, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 7:0 vėl išsiveržė į priekį (79:77).

Nuo tos akimirkos aikštėje užvirė atkakli, dviejų lygių varžovų kova, o nugalėtojas paaiškėjo tik prieš pat finalinę sireną.

Likus žaisti 28 sek. aikštės šeimininkų įžaidėjas Justinas Leganovič galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo dvitaškį blokavo VU atstovas Žilvinas Kubilius, svečiai atsikovojo kamuolį, o Dovydas Rimkus taikliu dvitaškiu padidino studentų ekipos persvarą iki keturių taškų (87:83).

Per likusį susitikimo laiką nė vienai komandai nepavyko pasižymėti, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė antrąją „Vilniaus universiteto“ ekipos pergalę ketvirtfinalio serijoje rezultatu 87:83.

SK Ferimsta
Vilniaus universitetas
Edvinas Ruzgas 14 PTS 17 Martynas Boboriko
Justinas Leganovič 7 REB 8 Kristupas Kenešis
Justinas Leganovič 8 AST 3 Vincentas Adomaitis
KOMENTARAI
Gintaras Plytnikas, SK „Ferimsta“

Ypatingai sunkus sezonas, kuriame buvo daug visko. Nuo gėdos jausmo stovint prie -40 po dviejų kėlinių, iki šampano purslų ir šventimo keliant Alekso Makulavičiaus taurę į viršų, o vakar patyrėme vieną iš skaudžiausių pralaimėjimų morališkai prieš „Vilniaus universitto“ komandą.

Nors ir patyrėme nesėkmę, esame pasiekę tik pusę savo tikslų, bet kaip sezono metu tapęs treneriu, žmogus, kuris bando pasidalinti naujienomis ir juokeliais iš vidaus labai didžiuojuos vyrais. Nuo krepšinio sezono pabaigos pavargau emociškai, o žaidėjai, kuriem dar teko ir atlaikyti ne menką krūvį krepšinio aikštelėje yra mano Herojai.

Herojai, kurie nepaisant amžiaus, treniruočių trūkumo ir kitų pašalinių veiksmų (traumos, kitų klubų ribojimas žaisti, ar didelis krūvis už kitas komandas) nei karto nenuleido rankų ir kovojo iki galo. Du kartus grįžo į rungtynes (kartą per penkias minutes iš -20). Tai ir yra Ferimstos varomoji jėga ir priežąstis dėl ko galim guldyti galvas vienas už kitą ne tik krepšinio aikšelėje.

Didelis dėkui Sostinės krepšinio lyga - SKL, kuriai tikiu padedame augti ir palaikyti aukščiausios Vilniaus mėgėjų lygos lygį. Norime padėkoti teisėjams ir atsiprašyti už kartais ir riebesnius žodžius, tačiau supraskit ir mus, mes emocingi keliantys aukštus tikslus sau, to ir reikalaujame ir iš jūsų (gal kartais ir ne gražiausiais būdais, kaip ir neturėtų būti). Ačiū varžovams už kovas, emocijas ir pagarbą, kurią jaučiame.

Ačiū žiūrovams ir sirgaliams, kuriuos visada smagu matyti tribūnoje, jausti jų palaikymą ir išgyvenimą kartu tiek džiaugsmą tiek ir pralaimėjimą. Dėkui ir sargui, kuris išjunkdamas šviesą sugadino ne visas sezono rungtynes ir atėme galimybę kovoti dėl pergalės.

Bet svarbiausia, ši komanda yra žaidėjų ekipa - lenkiu galva prieš jus ir prieš svarbiausius šios komandos architektus Stasį Kurminą ir Dainių Kurminą. Tikiu, kad šis sezonas dar nepaskutinis ir pavyks kitą sezoną sudainuoti paskutinę gulbės giesmę aukščiausiame lygmenyje. O dabar, einam ilsėtis ir atiduoti duoklę tiem kas mus išleido ir sudarė sąlygas būti šios komandos dalimis - šeimoms ir artimiesiams.

Savotišką staigmeną užfiksavo paskutinėje vietoje po reguliaraus sezono buvusi „Sanit“ (7) ekipa, kuri svečiuose palaužė antroje vietoje po pirmojo varžybų etapo buvusią „VILNIUS TECH“ (2) ekipą ir išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą.

Dvikovą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (20:15). Tačiau antrajame kėlinuke svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pusiaukelėje turėjo minimalią persvarą (34:33).

Po didžiosios pertraukos aikštėje ilgą laiką vyko apylygė kova, tačiau lemiamame kėlinuke „VILNIUS TECH“ vyrai puolime sustojo, per dešimt minučių pelnė vos 7 taškus, o tuo pasinaudoję svečiai pabėgo į priekį ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė netikėtą pergalę - 71:58.

VILNIUS TECH
Sanit
Ignas Bilinskas 18 PTS 15 Andrej Tichonov
Ignas Bilinskas 17 REB 12 Andrej Tichonov
Benas Aleliūnas 4 AST 3 Vytautas Saulis

Dar viename ketvirtfinalyje buvo žaidžiamos trečiosios rungtynės, kurių nugalėtoja gavo kelialapį į finalo ketverto turnyrą.

Pirmajame varžybų etape ne vieną krepšinio mėgėją nekart stebinusi „Vilniaus kolegijos“ (5) komanda daugelį privertė aiktelėti, kuomet ketvirtfinalio starte svečiuose sugebėjo palaužti „Taupos“ (4) vyrus ir perimti iš jų savos aikštės pranašumą.

Visgi, antrosiose serijos rungtynėse Gedimino Bražionio auklėtiniai patyrė apmaudžią nesėkmę, todėl visas svajones apie finalo ketvertą, kuriame „Vilniaus kolegijos“ ekipa dar niekada nėra buvusi teko atidėti iki pirmadienio vakarą.

Lemiamose ketvirtfinalio serijos rungtynėse ilgą laiką vyko graži, lygių varžovų kova, o iki pat trečiojo kėlinuko vidurio priekyje buvo tai viena, tai kita ekipa.

Visgi tuomet svečių puolimas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję „Taupos“ vyrai pabėgo į priekį ir sužaidus trisdešimt minučių įgijo dviženklę persvarą (61:50).

Lemiamame ketvirtyje G.Bražionio auklėtiniai dar bandė griebtis šiaudo ir kurti stebuklą, tačiau „Taupos“ ekipa pirmadienio vakarą turėjo pernelyg mažai silpnų vietų.

Tad Igno Pagalio treniruojami aikštės šeimininkai gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 89:76.

Taupa
Vilniaus kolegija
Rokas Balbierius 16 PTS 18 Aras Jukna
Ignas Lukošius 14 REB 10 Aras Jukna
Steponas Žilakauskis 9 AST 4 Mindaugas Gružys
KOMENTARAI
Ignas Pagalys, „Taupa“

Visų pirma sveikiname Vilniaus kolegiją su sėkmingu pasirodymų Sostinės A lygos reguliariajame sezone ir atkrintamosiose. Komanda dėjo milžinišką žingsnį į priekį. Tik geriausi žodžiai komandos treneriui, kuris vaikinus pakėlė į naują lygmenį. Tai vienas iš tų atvejų, kur treneris tikrąją to žodžio prasme padarė vaikinus geresnius.

Didelį įspūdį paliko ir varžovų krepšininkai, kurie kovojo kiekviename aikštės plote, kaip jie vienas kitą palaikė ir nenuleido rankų iki paskutinės rungtynių sekundės. Jeigu šiai komandai pavyks išlaikyti trenerį ir komandos branduolį, tuomet jų laukia šviesi ateitis A lygoje.

Tuo tarpu kalbant apie mūsų komandą džiaugiamės, kad šioje serijoje atradome tam tikrus ginklus prieš aikštės gynybą, šaltą protą ir prisiminėme, kad turime labai daug patirties ir pradėjome ja naudotis. Buvo ir greitų taškų, reikalingų pauzių, high-low situacijų, kurių anksčiau sezono eigoje nepavykdavo išpildyti.

Gražu žiūrėti kaip komanda artėjant lemiamoms kovoms deda žingsnius į priekį. Kartu su komandos vadovu labai džiaugiamės, kad turime lygiavertį suoliuką ir galime rungtyniauti dvejais lygiais penketais, taip išsaugant žaidėjų energiją ketvirtame kėlinyje.

Taip pat džiaugiamės savo komandos kovingumu ir kova dėl 50/50 kamuolio situacijų. Manau, kad sezoną galime pabaigti labai aukšta nata. Reikia tik ir toliau gerbti kiekvieną varžovą, neprarasti koncentracijos ir laikytis komandos susitarimų.

Gediminas Bražionis, „Vilniaus kolegija“

Vakar turėjome gražias trečias rungtynes, kurios buvo labai fiziškos. Pirmoje dvikovos pusėje X faktorius buvo Mantas Klimantavičius, o po didžiosios pertraukos juo tapo Tautvydas Pipiras, kurio „Taupa“ neturėjo pirmuose dviejuose susitikimuose.

Nebuvome pasiruošę tam, turbūt ir Ignas metė kortą, nežinodamas žaidėjas bus tinkamai pasiruošęs ar ne. Visgi, kai atsiverti T.Pipiro profilį matai, kad tai - tituluotas ir geras žaidėjas, tad toks jo pasirodymas gal ir neturėtų labai stebinti.

Šiandien T.Pipiras davė labai didelį fiziškumą, buvo sudėtinga gintis prieš jo prasiveržimus, gerai gynyboje sustovėjo su Ignu Lukoševičiumi, nes jų fiziologiniai matmenys yra panašūs.

Pats blogiausias dalykas mums buvo, kuomet varžovai pradėjo žaisti dideliu penketu ir aikštelėje buvo trys dideli žaidėjai, mes tą atkarpą pralaimėjome 15-20 kamuolių. Tad palyginus pagal statistiką rezultatas nebuvo didelis.

Sveikiname varžovus patekus į finalo ketvertą, linkime sėkmės toliau ir manau sirgsime už tuos, kas bus stipriausi.

O apibendrinant sezoną, jis buvo ilgas ir permainingas. Gaila, kad vėlai A lygoje „atsidarėme“ su pergale, nes tik tada žaidėjai patikėjo, kad esame gera komanda ir galime kovoti su visais.

Pernai galvojome, kaip „sukrapštyti“ tris pergales reguliariajame sezone, o šiemet buvome per žingsnį nuo finalo ketverto. Tad šioks toks apmaudas yra, bet žaidėjai drąsiai gali džiaugtis savimi.

Džiaugiuosi už vyrus, džiaugiasi ir Vilniaus kolegija, kad garbingai atstovavome jos vardą, parodėme, kad esame konkurencingi stipriausioje sostinės krepšinio lygoje, tai džiugu.

Belieka kitais metais išlaikyti visą komandos branduolį ir sulaukti pasitikėjimo iš busimų studentų. Sveikinimai jaunuoliams, sveikinimai Vilniaus kolegijai ir tikėkimės, kad šis sezonas nebus geriausias klubo istorijoje.