Finalo ketvertą pasiekę B lygos debiutantai „Edrimita“: „Tyliai galime tikėtis ir tapti čempionais“

Mėgėjų krepšinyje netikėtumų netrūksta, bet tai, ką šiame sezone kuria „Edrimita“ komanda, yra mažų mažiausiai sensacija. Vasarą netikėtai pateikusi paraišką prisijungti prie B lygos, dabar debiutantė ruošiasi finalo ketvertui.

Viena pergalė per paskutines dvejas sezono rungtynes „Edrimita“ komandai garantuotų B lygos medalius. Yra tokių kolektyvų, kurie medalių laukia ir dešimtmetį, bet šiems vyrukams, gali būti, užteks pirmo bandymo.

Sostinės krepšinio lygos (GEALAN-SKL) organizatoriai tikrai gerokai nustebo prieš šį sezoną sulaukę „Edrimita“ užklausos. Atrodo, menkai girdėta komanda, nestipriai pažįstamos pavardės, nedaug plačiau nuskambėjusių kolektyvo istorijų, o ambicijos – iškart tokios. Startuoti antroje pagal pajėgumą B lygoje.

Netruko „Edrimita“ vyrukai nustebinti nebe tik organizatorius, bet ir lygos varžovus. Lyg iš niekur nieko atsiradusi komanda laimėjo pirmas 3 iš 4 sezono rungtynių ir taip pati sau „uždavė“ ritmą, kuriuo nušuoliavo iki pat finalo ketverto.

„Rinkomės žaidėjus ir pagal surinktą sudėtį jautėme, kad B lygoje tikrai galime būti konkurencingi. Taip išėjo, kad suplanavome užsiregistruoti į B lygą ir panašu neprašovėme“, – SKL.lt sako komandos vadovas Edvinas Čaikauskas.

Reguliarųjį sezoną „Edrimita“ baigė su 10 pergalių ir 8 pralaimėjimais – užėmė ketvirtą vietą.

Ketvirtfinalio serijoje iki 2 pergalių 2:0 nugalėta „Ollex“. Nors serija sausa, karšta joje buvo kaip niekad. Į pusfinalį patekusi „Edrimita“ abejas rungtynes laimėjo bendru 8 taškų skirtumu. Pirmą dvikovą laimėjo trimis, antrą – penkiais taškais.

Įspūdingą istoriją kuriantis kolektyvas kur kas rimčiau kojas apšilęs 3x3 krepšinyje. Ko gero, čia ir yra sėkmės paslaptis. Žaidėjai pajėgūs, gerai pažįsta vienas kitą, tik 5x5 krepšinis jiems kartu – naujovė – kuri tikrai nenuvilia.

„Pusfinalis pirmąjį sezoną, sakyčiau, įspūdingas rezultatas“, – neabejoja E. Čaikauskas.

Plačiau apie naujokų sėkmę, apie augančias ambicijas ir jau jaučiamą medalių kvapą – interviu:

Ką tik laimėjote ketvirtfinalio seriją. Kaip ji atrodė jūsų akimis ir kas leido įveikti varžovus?

Serija tikrai buvo įspūdinga. Didelė pagarba varžovams, kurie davė labai gerą kovą, ir abejos rungtynės galėjo pasisukti į abi puses. Džiugu, kad rungtynių pabaigose parodėme, kad turime tvirtą charakterį, kurį tikimės nusinešti į finalo ketvertą.

Dvejas rungtynes laimėjote bendru 8 taškų skirtumu. Tokios atkaklios pergalės turbūt labai stipriai užgrūdina?

Šį sezoną žaidėme daug atkaklių rungtynių, kai kuriose pasisekė, kai kuriose – ne. Manau, tokių kovų turėjimas viso sezono metu, labai užgrūdino būtent tokiai ketvirfinalio serijai.

Ką jums, visai komandai, reiškia patekimas į B lygos pusfinalį?

Bendrai „Edrimitos“ pavadinimas daliai komandos yra labai reikšmingas, nes susikūrėme 3x3 krepšiniui, o dabar su šiuo pavadinimu atėjome ir į 5x5 krepšinį. Mums buvo labai svarbu įrodyti, kad esame pajėgus rodyti gerą rezultatą. Pusfinalis pirmąjį sezoną, sakyčiau, įspūdingas rezultatas, atsižvelgiant į tai, kad žaidžiame 5-7 žaidėjų rotacija visą sezoną ir kai kurių traumos, sveikata, truputį sujaukė planus.

Ar būtų teisinga sakyti, kad apie B lygos TOP4 jūs prieš sezoną nė negalvojote?

Bent jau garsiai tikrai taip nekalbėjome, bet kai rinkome komandą, žinojome, kad žaidėjai yra labai pajėgus ir galime patriukšmauti. Kad taip patriukšmauti, tai klausimas ar tikėjomes pirmąjį sezoną.

Kaip apskritai šiemet sugalvojote eiti į B lygą?

Norėjome su draugais su „Edrimita“ pavadinimu išeiti į 5x5 krepšinį. Rinkomės žaidėjus ir pagal surinktą sudėtį jautėme, kad B lygoje tikrai galime būti konkurencingi. Taip išėjo, kad suplanavome užsiregistruoti į B lygą ir panašu neprašovėme.

Kur yra jūsų komandos koziriai, kas leidžia šiemet taip stebinti?

Sakyčiau, kad kiekvieno žaidėjo geriausių savybių žinojimas ir nevaržymas. Visi vienas kitą pažįstame ne pirmus metus ir žinome, kas ką gali daryti. Stengiamės komandos nesprausti į didelius rėmus.

Kiek svarbus jūsų komandoje yra pats kolektyvas, žmonės, esantys kartu?

Bent jau man, labai svarbu turėti žaidėjus, kurie neįneša destrukcijos į komandą. Šiuo metu puikiai sutariame ir jeigu iškyla koks mini konfliktėlis, stengiamės jį kuo greičiau numalšinti. Svarbiausia, kad nebūtų didelių ego, nes svarbiausia komandos rezultatai, o ne kažkurio žaidėjo asmeniniai pasirodymai.

Kokius dabar tikslus sau keliate? Jau aišku, kad kovosite dėl medalių...

Turbūt tyliai galime tikėtis ir tapti čempionais, kadangi finalo ketverto formatas jau toks yra, kad niekada nieko negali žinoti. Žinoma, finalo ketverto komandos jau bus lygos veteranės ir tikrai mokės žaisti tokias rungtynės, todėl mums reikia būti pasiruošusiems. Minimalus tikslas dabar yra išeiti su kažkurios spalvos prabos medaliais ir sakyčiau tada sezonas būtų puikus.

Kokie trys žodžiai geriausiai apibūdina jūsų komandą?

Energija, palaikymas ir tritaškiai.

Jeigu laimėtumėte B lygą, eitumėte į A lygą?

Tokių tikslų artimoje ateityje tikrai neturime, nes A lyga visai kitas žveris ir jau reikėtų į viską žiūrėti žymiai profesionaliau. Aišku niekada negali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas.

Turbūt jau dabar matote, kad atšvęsti sezoną reikės galingai?

Kad ir kaip pasibaigs sezonas – jis jau sėkmingas. Užbaigsime jį tikrai solidžiai (šypsosi – aut.).

Koks būtų jūsų palinkėjimas visai SKL bendruomenei?

Visose lygose dabar atkrintamųjų metas. Manau, dėl tokių rungtynių ir žaidžiame visą sezoną, todėl linkiu smagiai pasišpaguoti ir įrodyti ko esate verti, o kurie jau iškrito – nenusiminti ir bandyti kitais metais, nes galiausiai žaidžiame dėl pozityvių emocijų.