Dramą išgyvenę „VILNIUS TECH“ studentai tapo paskutiniais finalo ketverto dalyviais

Antradienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje vyko vienerios rungtynės, po kurių paaiškėjo visos finalo ketverto dalyvės.

Į nuvažiuojantį traukinį per užsidarančias duris spėjo įšokti savo aikštėje žaidusi „VILNIUS TECH“ (2) ekipa, kuri trečiosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse po itin dramatiškos kovos palaužė „Sanit“ (7) vyrus.

Nors pirmąjį varžybų etapą šios komandos baigė būdamos skirtinguose turnyro rikiuotės poliuose, tačiau būtent jų tarpusavio akistata padovanojo pačią įdomiausią ketvitfinalio seriją.

Pirmąsias serijos rungtynes Gintaro Šerkšno auklėtiniai laimėjo trapia persvara, tačiau kone visą dvikovos laiką būdami padėties šeimininkais (82:80). Antrojoje akistatoje ilgą laiką vyko artima kova, tačiau dvikovai artėjant pabaigos iink „Sanit“ perėmė rungtynių kontrolę ir šventė užtikrintą pergalę (71:58).

Tad nieko nuostabaus, jog trečiosios serijos rungtynės vyko it pagal geriausią Holivudo filmo scenarijų.

Susitikimą geriau pradėjo tarsi ant išvakarėse pagautos bangos vis dar slydę „Sanit“ vyrai, kurie užtikrintai puolė, retai klydo gynyboje ir pamažu didino savo persvarą, kuri dvikovos pusiaukelėje pasiekė dviženklę ribą (50:39).

Po didžiosios pertraukos „VILNIUS TECH“ studentai atkuto ir pradėjo rodyti gyvybės ženklus, o trečiojo kėlinuko pabaigoje apkarpė turėtą deficitą iki minimumo (64:65).

Lemiamą kėlinuką studentai pradėjo tritaškiu po kurio pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (67:65), tačiau ketvirčio viduryje spurtą surengę „Sanit“ vyrai vėl buvo susigrąžinę pranašumą (74:70, 79:73).

Likus žaisti tris su puse minutės svečiai vis dar turėjo apčiuopiamą persvarą (83:78), tačiau tuomet „VILNIUS TECH“ atstovai sugebėjo pelnyti net 6 taškus be atsako ir likus 42 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos vėl atsidūrė priekyje (84:83).

Kitoje atakoje Kipras Urbanvičius dar buvo išvedęs „Sanit“ į priekį (85:84), bet netrukus Mantas Vavilovas atsakė taikliu dvitaškiu ir dar kartą sugrąžino pranašumą aikštės šeimininkams (86:85).

Likus žaisti 13 sek. dar kartą didvyriu norėjęs tapti K.Urbanavičius nepataikė, o kitoje atakoje pražangą išprovokavęs Ignas Bilinskas pataikė vieną baudą iš dviejų ir padidino studentų persvarą iki dviejų taškų (87:85).

Lemiamą rungtynių metimą „Sanit“ treneris patikėjo Rokui Rutkauskui, tačiau šio dvitaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojęs I.Bilinskas sulaukė finalinės sirenos paskelbusios dramatišką „VILNIUS TECH“ ekipos pergalę - 87:85.

VILNIUS TECH
Sanit
Benas Aleliūnas 23 PTS 18 Justas Šukelis
Džiugas Maslenikas 8 REB 6 Justas Šukelis
Benas Aleliūnas 4 AST 6 Kipras Urbanavičius
KOMENTARAI
,
Aleksas Trukšin, „Sanit“

Asmeniškai, labai sunkus sezonas emociškai, po kurio reikia dar kurio laiko atsigauti visomis prasmėmis. Prieš sezoną pavyko surinkti tikrai pajėgią sudėtį, o ir mūsų tikslai buvo aukščiausi. Gaila, bet nepavyko.

Nuo pat sezono pradžios turėjome vidinių problemų. Dėjau visas pastangas, kad jas išspręsti, bet kaip reguliaraus sezono rezultatas parodė - nepavyko. Turėjome daug net elementarių iššūkių susirinkti į varžybas, jau nekalbant apie treniruočių procesą.

Pačiam tekdavo neplanuotai žaisti su pilvuku nesportuojant, tad toks tas mūsų komandos paveikslas šiame sezone. Norėjome padaryti tikrai įdomų projektą, padėti pamatus ateities tikslams ir išsigryninti komandos pagrindą kitam sezonui galimai ir aukštesnio lygio čempionate.

Žaidėjus, kuriuos susirinkome, tai buvo visi tie, kurių ir norėjome, bet natūralu, kad buvusiose komandose buvę lyderiais žaidėjai sunkiai išsigrynino savo roles, ko pasekoje nesuprasdavom ką ir kaip galim išnaudoti. Trumpai tariant, buvo per daug „ego“ pas mus, visi su savotiškais charakteriais (įskaitant ir mane), tas ir pakišo koją.

Su tiek daug velnių vienoje komandoje, klausimas kas čia būtų galėjęs susitvarkyti. Įžvelgiu pozityvą tik lemiamoje sezono stadijoje, kur mums pritrūko vieno taiklaus metimo iki stebuklo. Ačiū vyrams, kurie susirinko ir nepaisant visų šio sezono sunkumų sukovojo ir darė viską dėl pergalės, kovojo dėl mūsų klubo.

Kalbant apie rungtynes, tai noriu padėkoti varžovams už didžiausią intrigą turėjusią atkrintamųjų seriją. Buvo sunkios visos varžybos, dažnai kur taikydavome savo rizikas gynyboje - lemiamais momentais nepasiteisino, manau tas turėjo daugiausiai įtakos galutiniam rezultatui.

Priešininkai gerai pasiruošė, nes vakar varžybose antroje pusėje visiškai komanda subyrėjo prieš aikštės gynybą, kur nepavykus pataikyti kelių tolimų metimų, mums buvo sunku išlaikyti persvarą.

Ačiū Vaidui ir Sostinės krepšinio lygai už didžiulę pagalbą viso sezono metu, atsižvelgiant į mūsų nepaprastą situaciją. Komplimentai šio sezono A lygai, kuri visą sezoną turėjo daug netikėtumų ir parodė, kad jeigu čia nori kažką laimėti - reikia treniruotis.

Visiems linkiu sėkmės lemiamoje sezono stadijoje ir tikiuosi, kad dar kažkada susitiksime!