A lygoje aiškus ir atkrintamųjų aštuonetas, ir pirmasis ketvertas

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionate jau susidėliojo atkrintamųjų aštuntukas. Tiesa, beliks tik išsiaiškinti komandų pozicijas.

Labai svarbią pergalę pasiekė „Stekas-Rivilė“ (10/9), kuris svečiuose 107:73 (30:19, 21:19, 25:23, 31:12) sutriuškino „Vilniaus kolegiją“ (6/14) ir užsitikrino vietą atkrintamosiose.

„Vilniaus kolegija“ vienintelė dar turėjo minimalią viltį įšokti į atkrintamąsias, tačiau klysti teisės nebeturėjo.

„Stekas-Rivilė“ puikiai žinojo, kad ši pergalė leistų gyventi ramiau ir nuo pirmų minučių  į aikštę žengė karingu nusiteikimu. Tai labiausiai matėsi po krepšiais, kur dėl kiekvieno kamuolio svečiai grūmėsi lyg dėl gyvybės, šioje kategorijoje labiausiai pranoko varžovus ir užsitikrino pergalę.

Nugalėtojams 23 taškus pridėjo Martynas Jokubauskas, 22 – Gediminas Povilauskas (14 atk. kam.), 15 – Donatas Janavičius, 12 – Laimonas Brazauskas.

„Vilniaus kolegijai“ 27 taškus pelnė Edvinas Lebeckas (8 atk. kam.), 15 – Rytis Meškauskas, 13 – Artūras Grygelis, 7 – Tauras Ulevičius (8 rez. perd.).

„Steko-Rivilės“ treneris Antanas Vipartas pripažino, jog jo komanda dabar labiau orientuojasi į Regionų krepšinio lygos (RKL) atkrintamąsias.

„Varžovas nebuvo labai stiprus ir laimėjome ganėtinai lengvai. Bandysime laimėti likusias rungtynes, bet dabar koncentruojamės į RKL aštuntfinalį, tad šis mačas buvo geras apšilimas – treniruotės pobūdžio susitikimas“, – kalbėjo jis.

Techininės pražangos

Tuo tarpu dar neseniai pergalingai žengę „Sporto namai“ (12/8) turėjo taikytis jau su trečia nesėkme paeiliui, nes svečiuose 86:100 (26:29, 17:20, 26:18, 17:23) nusileido VGTU (16/3).

VGTU dar trečiame kėlinyje pirmavo solidžiu skirtumu, kuris perkopė 15 taškų ribą, bet Jonas Elvikis su Žygimantu Jonušu tolimais metimais deficitą gerokai sumažino (76:79). Vistik puolimas vėl strigo ir pergalę teko atiduoti VGTU.

Rungtynėse apie savo senas geras emocijas vėl priminė „Sporto namų“ žaidžiantis treneris Rolandas Skaisgirys, kuris susirinko dvi technines pražangas.

Tritaškiais pasižymėjo abi ekipos: VGTU pataikė 15, „Sporto namai“ – 13.

„Sporto namams“ 22 taškus surinko Giedrius Giedra, 18 – Ž.Jonušas, 16 – Žydrūnas Stankus su Žygimantu Šeštoku, 10 – J.Elvikis (11 atk. kam.).

VGTU 23 taškus pridėjo Mantas Vavilovas, po 20 – Evaldas Rastenis ir Jurgis Šventickas, 19 – Steponas Markus (9 atk. kam.), 10 – Ignas Bilinskas.

Įsivažiavę

MRU (14/5) svečiuose 83:76 (20:22, 25:23, 13:18, 25:13) įveikė „ISM universitetą“ (10/10).

Rungtynės buvo labai permainingos ir dar ketvirtam kėliniui prasidėjus „ISM universitetas“ pirmavo, bet kuomet pranašumas pasiekė 7 taškus (70:63), spurtavo MRU – po geros atkarpos ji buvo priekyje 75:72. Ir tai buvo viskas – beliko ramiai užbaigti mačą, ką MRU ir padarė.

MRU dvigubą dublį surinko Rokas Jukonis (27 tšk., 10 atk. kam.), Justinas Gečas (23 tšk., 11 atk. kam.), arti trigubo buvo Ignas Ryla (16 tšk., 9 atk. kam., 9 rez. perd.).

„ISM universitetui“ 18 taškų surinko Karolis Bielskis, 16 – Alvydas Žarskus (17 atk kam.), 11 – Jurgis Čėsna.

MRU treneris Vytautas Poteliūnas pripažino, kad jo komanda dabar yra geros formos. Ypač po iškovotos Alekso Makulavičiaus taurės.

„Esame įsivažiavę. „ISM universitetas“ yra nebloga komanda su nebloga komplektacija, kovinga ir pirmus kėlinius jie žaidė su mumis lygiai bei momentais persverdavo rezultatą. Bet tikėjau saviškiais: jau keletą rungtynių jaučiau, kad jei mes įsikabiname ir atlaikome pirmą sniego griūtį, tai trečiame kėlinyje bei ketvirtajame patys pereiname į puolimą bei žaidimą kontroliuojame.

Šios rungtynės buvo panašios – ketvirtame kėlinyje parodėme, kad esame geresni, ir išplėšėme pergalę“, – kalbėjo jis.

Autsaiderių kova

Susitiko ir lygos autsaiderės, kurių rungtynės nelėmė nieko. Čia „Legionas“ (3/17) namuose nugalėjo „LEU-Šviesą“ (1/19) – 93:90 (26:25, 17:19, 24:25, 26:21).

Čia išties susitiko lygių jėgų komandos. Ir nors rungtynės didelės reikšmės neturėjo, dėl garbės jos kovosi taip, kaip galėjo. Likus pusei paskutinio kėlinio rezultatas buvo lygus (76:76), tačiau „Legionas“ prabilo tritaškiais – 87:83. Roko Jankūno dėka, likus minutei, „LEU-Šviesa“ atsiliko tik minimaliai (88:89), tačiau baudas sumetė Laurynas Jacevičius ir Tomas Gasparavičius, o pergalę šeimininkams įtvirtino Tomas Malimenkovas.

Techninių pražangų buvo ir čia – dvi užsidirbo Augustinas Venckus.

Jis „LEU-Šviesai“ pridėjo 16 taškų, Nojus Vaikšnoras – 18, Modestas Gauba – 14, R.Jankūnas ir Paulius Kamarauskas – po 12.

„Legionui“ 26 taškus surinko T.Gasparavičius, 24 – T.Malimenkovas, 14 – L.Jacevičius.

„LEU-Šviesos“ treneris Gediminas Bražionis apgailestavo, kad nepavyko pasiekti pergalių, kurios buvo pasiekiamos ranka.

„Kaip ir pirmose rungtynėse nugalėtojai paaiškėjo pačioje pabaigoje. Labai gaila, kad žaidėjai nesugeba išsaugoti persvaros – tas buvo ir mače su „Vilniaus kolegija“. Čia jau yra jų atsakomybė. Gaila, kad nepasiekėme tų dviejų pergalių, nuo kurių buvome per plauką“, –  kalbėjo jis.

Turnyrinėje lentelėje situacija tokia, kad į atkrintamąsias patenka „Tegra“, VGTU, „Ferimsta“, MRU, „Sporto namai“, „Stekas-Rivilė“, „Vilniaus universitetas“ ir „ISM universitetas“.

Už borto lieka „Vilniaus kolegija“, „Vilniaus KM-2000“, „Legionas“ ir „LEU-Šviesa“.

Aišku, kad pirmajame ketverte tikrai bus „Tegra“, VGTU, „Ferimsta“ ir MRU, nes „Sporto namai“ jų nebepavys – tarpusavio mačuose pranašumą turėjo „Ferimsta“ su MRU.

O šiuose ketvertukuose (1–4 ir 5–8 vietose) dar gali įvykti nemažai pasikeitimų, kadangi liko dar keli turai ir komandos tarpusavyje gali pasikeisti pozicijomis.