A lygoje - įtikinamos aikštės šeimininkų pergalės

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje buvo sužaistos trejos rungtynės, kuriose įtikinamas pergales šventė savo aikštėje žaidusios komandos. Studentų derbiuose rankas į viršų kėlė "Vilniaus kolegijos" ir MRU ekipos, o dėl vietos atkrintamosiose kovojantis "Stekas" ant menčių paguldė "VTDK-SLK Patriotų" atstovus.

Neturėjo tikslo sutriuškinti

Daugelis krepšinio mėgėjų šią savaitę nekantriai laukė dviejų turnyro lentelės viršuje esančių studentų komandų akistata, kurioje susigrūmė savo aikštėje žaidusi MRU (17-2) ekipa ir VGTU (14-5) atstovai. Visgi intriga rungtynėse išgaravo vos pamačius komandų sudėtis - svečiai neturėjo trijų savo starto penketo žaidėjų, tad juos išgelbėti galėjo tik stebuklas.

Vis tik nieko neįtikėtino neįvyko. Dėl kelialapio į Londoną kovojanti aikštės šeimininkų ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą pranašumą (27:18), kurį vėliau sulig kiekviena minute vis labiau didino.

Lemiamame kėlinuke VGTU ekipa dar buvo apkarpiusi turėtą deficitą iki trylikos taškų (54:67), tačiau tuomet MRU laimėjo "sausą" atkarpą rezultatu 13:0 susikrovė triuškinamą pranašumą (80:54) ir galėjo ramiai laukti susitikimo pabaigos. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 89:67.

Nugalėtojų komandos strategas Vytautas Poteliūnas nepuolė į euforiją: "Varžovai neturėjo lyderių, tad mes žaidėme ramiai, nes neturėjome tikslo juos sutriuškinti. Buvome surinkę beveik pilną sudėtį, tad sunkiausia buvo vyrus priversti kovoti ir išlaikyti saugų pranašumą."

"Puikiai pataikėm, įleidom 18 tritaškių, turėjom nemažą atotrūkį. Noriu pagirti VGTU ekipą, kuri tikrai laikėsi garbingai, o mes tiesiog sužaidėm eilines rungtynes bei į savo sąskaitą įsirašėme dar vieną tašką."

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Gytis Radzevičius, pelnęs 25 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų, Modestas Gilys pridėjo 23, o Ignas Ryla ir Karolis Murauskas pasižymėjo įmesdami po 12 taškų.

VGTU gretose išsiskyrė Giedrius Marčiukaitis pelnęs 16 taškų, Gytis Šleinius pridėjo 15 taškų.

Įdomu tai, jog šioje dvikovoje abi komandos neprametė nė vienos baudos - MRU pataikė vieną, o VGTU visus 10 metimų.

Pademonstravo geresnę gynybą

Šiokia tokia staigmena užfiksuota dar viename studentų derbyje, kuriame savo aikštėje žaidusi "Vilniaus kolegijos" (7-13) ekpa rezultatu 90:81 sugebėjo palaužti "Vilniaus universiteto" (8-12) atstovus.

Iki pat antrojo kėlinuko vidurio aikštėje vyko lygi kova, o komandas skyrė vos vieno metimo atstumas. Vis tik, prieš pat didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą ir įpusėjus dvikovai susikrovė 7 taškų pranašumą (46:39). Tarsi to būtu negana trečiąjį kėlinuką "Vilniaus kolegijos" studentai pradėjo mini spurtu po kurio jų persvara tapo dviženklė (53:41).

Nors VU ekipa nenuleido rankų ir buvo atkūrusi rungtynėse intrigą (66:68), tačiau žaidimo ritmą išlaikę aikštės šeimininkai išsaugojo trapią persvarą iki pat pagrindinio laiko pabaigos, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką, tačiau pelnytą pergalę.

Pasibaigus dvikovai "Vilniaus kolegijos" treneris Stanislovas Radziulis davė trumpą komentarą: "Nebeturim kur trauktis, reikia taškų jau. Vakar visą laiką turėjome užtikrintą persvarą. Nors varžovų gynėjas Mantas Dong žaidė tikrai sėkmingai, tačiau pavyko išlaikyti iniciatyvą."

"Tiesiog vakar buvo apylygės jėgos, nes abiejų komandų gynėjai panašų, nė viena ekipa neturi tikrų "centrų", tad pademonstravome geresnę gynybą ir pasiekėme pergalę."

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Laurynas Kirlys, pelnęs 26 taškus ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, Darius Stonkus pridėjo 21 tašką, o Tomaš Romanovskij (7 rez.perd.) ir Paulius Leščinskas pasižymėjo įmesdami po 14 taškų.

"Vilniaus universiteto" gretose nesulaikomas buvo be keitimų žaidęs Mantas Dong, pelnęs 30 taškų, Paulius Naraškevičius ir Kristupas Surgėlas pridėjo po 15 taškų.

Įdomu tai, kad aikštės šeimininkai krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo įspūdingu 63,3% taiklumu (19/30 dvit.), be to taikliau metė tritaškius ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39-32).

Be jokios įtampos

Žygį svajonės link tęsia A lygos debiutantė "Steko" (7-12) ekipa, kuri vakar dvikovoje savo aikštėje nepasigailėjo "VTDK-SLK Patriotų" (5-14) ir šventė pergalę rezultatu 81:68.

Svečių ekipa pirmavo vos 2 minutes, kuomet pirmajame kėlinuke trumpam buvo įgijusi kuklią trijų taškų persvarą (10:7). Visgi ambicingieji "Steko" krepšininkai greitai perėmė iniciatyvą ir pamažu ėmė didinti savo pranašumą, kuri įpusėjus dvikovai pasiekė triuškinamą ribą (43:29).

Trečiajame kėlinuke svečiai dar bandė priešintis, o jo pabaigoje nežymiai priartėjo prie varžovų (53:63). Vis tik vos pajutę pavojaus kvapą "Steko" atstovai šovė į priekį ir lemiamo kėlinuko pradžioje įgijo didžiausią rungtynėse 17 taškų pranašumą (72:55). Į nokdauną pasiųsti svečiai pakilo ant kojų, tačiau tai buvo viskas ką ketvirtadienio vakarą jiems pavyko padaryti.

Nugalėtojų ekipos vairininkas Antanas Vipartas gyrė savo auklėtinius: "Šiandien žaidėme savo krepšinį, be jokios įtampos, tiesiog mėgavomės. Tas matėsi žaidėjų akyse, žaidimas buvo greitas ir lengvas, buvo smagu matyti kaip juda kamuolys. Laimėjome dėl geresnės gynybos, nors pastabų tikrai labai daug galima būtų surasti. Tačiau nėra ko norėti, kai žaidi praktiškai be treniruočių ir nėra kada tų spragų užlopyti."

"Kaip visada noriu pagirti visus "Steko" krepšininkus, kurie šiandien žaidė ir atidavė visą širdį aikštelėje.  Manau ir sirgaliams žaidimas turėjo patikti."

"Džiaugiamės šia pergale, tačiau tikrai negalvojame, kad jau pavijome atkrintamųjų traukinį. Reikia keliauti tolyn žingsnis po žingsnio ir ruoštis tik sekančioms rungtynėms į nieką daugiau nesižvalgant ir neskaičiuojant svetimų taškų."

"VTDK-SLK Patriotų" atstovas spaudai Deividas Aukštuolis išskyrė keletą svarbiausių pralaimėjimo priežasčių: "Ligos išvertė iš kojų aukštaūgius. Taip pat agresyvi varžovų gynybą per visą aikštę visas keturiasdešimt minučių privertė daug klysti. Prastas mūsų pataikymas iš tolimesnių distancijų, puikus jų pataikymas iš toli. Viską sudėjus matome galutinį rezultatą."

"Neįmesdamas į krepšį rungtynių nelaimėsi. Nors prieš rungtynes akcentavome, jei tversime žmones ir laimėsime lentą, tai laimėsime ir rungtynes. Pasirodo lentą laimėjom kone dvigubai, o "malkų" gavom irgi užtikrintai. Taigi, tos 29 klaidos nubraukė sunkų darbą po lenta."

Nugalėtojų ekipoje naudingiausiai žaidė Donatas Janavičius, pelnęs 26 taškus ir perėmęs 5 kamuolius, jam puikiai talkino Lukas Poniškaitis (4/6 trit.) pridėjęs 18 taškų ir Žygimantas Kulda į savo sąskaitą įsirašęs 8 taškus.

"VTDK-SLK Patriotų" gretose pasižymėjo Arūnas Pranevičius įmetęs 19 taškų bei Ignotas Braziulis pridėjęs 18 taškų.

Tai buvo jau trečioji "Steko" pergalė iš eilės leidžianti alsuoti VU atstovams į nugaras ir labai realiai tikėtis vietos kitame varžybų etape. Tuo tarpu šeštąjį pralaimėjimą paeiliui patyrusi studentų ekipa įstrigo 12 turnyro lentelės vietoje ir mintis apie atkrintamąsias gali atidėti mažiausiai vienam sezonui.