A lygoje - jaunimo akibrokšas ir 5 VU komandos rekordai (foto)

Trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje finišavo  2015-ųjų metų kovos. Savo aikštėje žaidę "Vilniaus universiteto" studentai be didesnio vargo palaužė "Legiono" krepšininkus, tuo tarpu "Š.Marčiulionio KA" jaunimas pateikė nemažą staigmeną priversdamas kapituliuoti bene stipriausią sudėtį turėjusią "LEU-Šviesos" ekipą.

Netikėta pergalė

Svečiuose žaidusios "LEU-Šviesos" (6-5) aukštaūgis Gediminas Povilauskas atkovojo net 20 atšokusių kamuolių, tačiau tai nepadėjo būsimiems pedagogams įveikti ambicingosios "Š.Marčiulionio KA" (2-10) ekipos. Jaunimas panaikino 15 taškų deficitą, šaltakraujiškai sužaidė dvikovos pabaigą ir šventė pelnytą pergalę rezultatu 82:80.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes, tačiau netrukus studentai perėmė iniciatyvą, o sužaidus penkiolika minučių įgijo triuškinamą persvarą (39:24) bei ilgą laiką diktavo varžovams savo sąlygas.

Vis tik trečiojo kėlinuko pabaigoje įvykių tėkmė netikėtai pakrypo kiek kita linkme. Sužaidus kiek daugiau nei 27 minutes svečiai dar pirmavo dviženkle persvara (65:53), tačiau tuomet jaunimas kėlinuką baigė spurtu 4:0, o lemiamą ketvirtį pradėjęs dar fantastiškesne atkarpa 17:2 pats įgijo apčiuopiamą persvarą (74:67).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje studentai atkuto ir likus žaisti tris minutes išlygino rezultatą (75:75). Tačiau Gintaro Pociaus treniruojama "marčiulioniukų" komanda likusio laiko metu žaidė kiek užtikrinčiau bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė netikėtą pergalę.

Nugalėtojų ekipos strategas Gintaras Pocius pasibaigus dvikovai kalbėjo: "Ne visi pas mus buvo, tiesiog komandos forma labai šokinėjanti. Laimėjom, nes veikiausiai varžovai nelabai nusiteikę buvo. Pradžioje leidom "LEU-Šviesos" ekipai pabėgti į priekį, tačiau vėliau pavyko studentus pavyti. Tokiose situacijose kai likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos rezultatas išsilygina taip jau būna, kad laimėti gali arba vieni, arba kiti. Šįkart pasisekė mums".

"Žiūrint į turnyro lentelę rezultatais nesu patenkintas. Kita vertus mūsų pagrindinis uždavinys yra sėkmingas pasirodymas MKL pirmenybės, tad A lygoje mes tiesiog po truputį, kantriai sprendžiame savo tikslus".

Nugalėtojų komandoje sunkiai sulaikomas buvo nuo atsarginių suolelio pakilęs Karolis Giedraitis, pelnęs 34 taškus, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 35 naudingumo balus. Jam puikiai talkino dvigubą dublį atlikęs Karolis Lukošiūnas (17 tšk. ir 10 atk.kam.), Gustas Černiauskas į savo sąskaitą įsirašė 7 taškus.

"LEU-Šviesos" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Justinas Gečas įmetęs 24 taškus, Algirdas Palaima pridėjo 15 taškų.

Įdomu tai, kad "LEU-Šviesos" klubui "marčiulioniukų" komandos nuolat atima svarbius taškus, o du sezonus iš eilės (2012-2013 ir 2013-2014) būtent ŠMKA ekipos užkirto pedagogams kelią į atkrintamąsias.

Penki komandos rekordai

Kur kas lengviau reikalus sutvarkė "Vilniaus universiteto" (6-5) komanda savo aikštėje rezultatu 103:66 sutriuškinusi vėl vos penkis krepšininkus delegavusius "Legiono" (2-9) vyrus.

Pusantro kėlinuko aikštėje vyko apylygė kova, o pirmaujanti ekipa keitėsi net aštuonis kartus. Visgi antrojo ketvirčio pabaigoje studentai surengė netikėtą spurtą ir dvikovos pusiaukelėje įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (48:40).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nė iš tolo nepriminė intrigos vyravusios pirmoje susitikimo dalyje. Akivaizdų jėgų stygių jautę "legionieriai" ėmė žaisti elementarų "bėk ir mesk iš toli" krepšinį, tuo tarpu kamuolius puikiai rinkę bei fizinį pranašumą išnaudoję studentai sulig kiekviena minute tolo nuo buksuojančių varžovų.

Verta pažymėti, jog paskutinius taškus rungtynėse "Legiono" ekipa pelnė likus žaisti daugiau nei trims minutėms iki jų pabaigos. Tad likusio dvikovos laiko metu VU ekipa dar labiau padidino turėtą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Mantas Dong, pelnęs 21 tašką ir perėmęs 5 kamuolius, Kristupas Surgėlas pasižymėjo dvigubu dubliu (18 tšk. ir 11 atk.kam.), o Paulius Naraškevičius (9 rez.perd.) ir Eimantas Kaminskas į savo sąskaitas įsirašė po 16 taškų.

"Legiono" ekipoje išsiskyrė Ričardas Prybylskis ir Tomas Gasparavičius įmetę po 23 taškus.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse aikštės šeimininkai pasiekė net 5 šio sezono komandos rekordus: taikliausiai metė dvitaškius (59,2%), atkovojo daugiausiai kamuolių (44), atliko daugiausia rezultatyvių perdavimų (28), surinko daugiausia naudingumo balų (131) bei didžiausiu skirtumu (37) įveikė varžovus.