A lygos lyderių kaktomušoje – P.Leščinsko ego, pratęsimas ir žvilgsnis į pasikeitusį pasaulį

2018-ųjų metų spalio pabaigoje „Vilniaus universitetas“ (10/3) palaužė „Tegros“ (8/4) klubą rezultatu 94:86. Nuo to momento nutekėjo nemažai vandens. VU užsitarnavo pagarbą ir tapo vienu GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) favoritų. „Tegra“ atsisijojo sudėtį, išlipo iš nesėkmių ruožo bei pakilo antrajai sezono daliai su nauja jėga. Antroji klubų akistata kėlė antakį ne vienam krepšinio smalsuoliui, nes čia susitiko dvi šiuo metu geriausią krepšinį rodančios komandos.

Vieni tikėjosi bombarduoti, kiti - neužmigti

Giedrius Marčiukaitis („Tegra“)  tryško optimizmu: „Pirmose rungtynėse mes žaidėme be trenerio, nebuvo susirinkus pilna komanda  ir, žinoma, jie žaidė savo namų salėj. Šį kart manau susirinksim į varžybas rimčiau, lauks rimta kova.

Komandoje yra keletas ryškių žaidėjų, vienas iš jų Paulius Leščinskas, bandysim susitvarkyti su juo ir neleist jam įsibėgėti, taip pat turi stiprų žmogų cento pozicijoj- Domantą Pipirą. Jis yra mobilius ir atletiškas centras, todėl mums gali būt sunku susitvarkyt su jų pick and roll.

Aš manau, mūsų stiprybės yra mūsų namų sienos ir mūsų puolimas, kai pradedam šaudyti visi kaip iš patrankų. Būsim agresyvūs ir, tikiuosi, rodysim gražų krepšinį žiūrovams.“

Mantas Dong („Vilniaus universitetas“): „Kai laimėjom praeitą kartą, tai nebuvo atsitiktinumas. Komanda visą sezoną demonstruoja neblogą žaidimą, o ir rezultatai visa tai atspindi.

Šį sezoną surinkta tikrai pajėgi ir nemažai patirties turinti komanda, kas iš esmės leidžia kautis su visais kaip su lygiaverčiais.

Atsižvelgiant į labai vėlų šiandienos rungtynių laiką, manau, vakaro laimėtoją lems geresnė žaidėjų koncentracija ir kaip visada kovingumas bei didesnis noras nugalėti.

Varžovai yra fiziškai stiprūs ir gerai pataikantys iš toli, todėl reikės akcentuoti gynybą, kovą dėl kamuolių po lenta ir neužmigti po dviejų kėlinių, o išlaikyti energiją visas 40 minučių.“

Centrų įtaka

Prieš antrąjį VU ir „Tegros“ mūšį smalsumą kėlė būsima abiejų ekipų pagrindinių vidurio puolėjų akistata. G.Pečiulionio ekipos žaidėjas Vitalij Lukša, prieš „Vilniaus universiteto“ visa rišantį stuburą – Domantą Pipirą.

Vitalijus yra naudingiausias komandos žaidėjas, dažnai atakos pradedamos būtent nuo perdavimo jam. Iškalbinga statistika ( 14,3 tšk., 8,3 atk.kam., 4,4 rez.perd.) sako, kad jis yra tas smagratis aplink kurį sukasi žaidimas, varžovų susispaudimas leidžia atsiskleisti „Tegros“ snaiperiams, nes po krepšiu vienas prieš vieną pristabdyti V.Lukšą gali vos keli žaidėjai visoje A lygoje.

Tuo metu Domanto Pipiro vaidmuo ir minutės aikštelėje nekito nuo pat sezono pradžios, bet statistikos rodikliai taip sėdo žemyn, kad negali likti nepastebėti. Per 9 pirmas rungtynes D.Pipiras rinko po 13,7 taško, kai 2019-iaias per trejas rungtynes šis skaičius sėdo iki 6,3. Kas nutiko vienam Rimanto Kaminsko komandos kertinių žaidėjų žino turbūt tik jis pats, bet esu įsitikinęs kad atgimimas ilgai neužtruks.

Giedrius Marčiukaitis nepataikė tik su vienu niuansu. Rungtynėse „Tegra“ panaudojo tik 7 žaidėjus, kai „Vilniaus universitetas“ atvažiavo praktiškai su kovine sudėtimi.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Vilniaus universitetas“, patikimai dirbęs gynyboje ir turėjęs vieno kito metimo persvarą.

Kone 6 minutes „Tegrai“ taškus rinko tik Vaidas Bendikas, o vienakryptis puolimas atnešė šeimininkams 6 taškų deficitą (16:22).

Antrojo ketvirčio pradžioje vis geriau schemose besijaučiantis jaunasis Dominykas Bučas suvertė 7 taškus paeiliui ir VU pabėgo per 10 taškų.

G.Marčiukaitis prisiminė, kad prieš rungtynes žadėjo kovą ir būtent jo sprogimas antrajame ketvirtyje apvertė viską aukštyn kojom. „Tegros“ snaiperis per antrąjį kėlinuką susmaigstė net 16 taškų, svariai prisidėjo Alfredas Lukaševičius. Šeimininkai perėmė iniciatyvą, persvėrė rezultatą savo naudai ir iki didžiosios pertraukos patraukė per vieną metimą – 43:41.

Antra mačo dalis traškėjo įtampa ir klubų ambicijomis. Komandos neišvengė bangavimo, dalinosi mažais spurtais, tačiau neišvengė ir laikinų duobelių.

Trečiajame ketvirtyje „Tegra“ išlaikė nedidelį pranašumą ir pirmavo 4 taškais (68:64).

Visą ketvirtą kėlinuką klubai kandžiojo vienas kitam gerkles bandydami pribaigt, tačiau rezultatas neperšoko daugiau trijų taškų ribos. Ketvirčio pabaigoje visas rungtynes priešininką terorizavęs Paulius Leščinskas dviem baudom išvedė VU į priekį per du taškus, tačiau „Tegra“ atsakė adekvačiai ir turėjo šansą išplėšti pergalę, bet paskutinė ataka liko nevaisinga.

Pratęsimas. Laimėti galėjo abu klubai, bet sėkmė nusišypsojo „Vilniaus universitetui“. Taškas į tašką ėjusios ekipos likimą sprendė paskutinėse sekundėse. Po Stepono Markaus dvitaškio „Tegra“ pirmavo vienu taškus, tačiau, iki mačo pabaigos likus 27 sekundėm, P.Leščinskas atsakė dvitaškiu. Šeimininkai vėl turėjo progą atsitiesti, tačiau pataikyti nepavyko. Greita pražanga, stebuklo neatnešė ne laikas jau buvo išsekęs iki minimumo. „Vilniaus universitetas“ laimėjo 91:89 ir tapo vienvaldžiu A lygos lyderiu.

VU ekipą į saldžią pergalę atitempė  P.Leščinskas, privertęs net 28 taškus, bei atkovoję 9 kamuolius. Svariai prie klubo sėkmės prisidėjo kiti du perimetro žaidėjai – Simonas Lekys (14 tšk., 5 rez.perd.) ir Vytautas Saulis (13 tšk., 7 atk.kam.). Varžovus nustebino Modesto Šemeklio žybtelėjimas, kuris surinko 9 taškus. Prieš rungtynes aptartas D.Pipiras surinko 8 taškus ir tiek pat atkovotų kamuolių.

„Tegros“ garvežį traukė taip pat perimetro A lygos žvaigždės Vaidas Bendikas (25 tšk.) ir G.Marčiukaitis (23 tšk.). A.Lukaševičius priskaldė 11 punktų, kai Steponas Markus pasižymėjo su 10. Vitalij Lukša ( 8tšk., 14 atk.kam., 5 rez.perd.)  laimėjo mikrodvikovą prieš VU centrą išsiskyręs atkovotais kamuoliais.

Trenerių mintys

„Vilniaus universiteto“ komandos vairininkas R.Kaminskas šypsojosi: „Kai laimi visada laukia bemiegė naktis, o kai pralaimi dvi. Šį kartą laimėjom, tai nerimo bus mažiau. Na ką, geros buvo rungtynės ir vėl su svyravimais, tai pavedam, tai pagriūnam gynyboj, paleidžiam susitarimus, o maloniausia šioje vietoje, kad sugebam sugrįžti. Manau, kad mūsų vakarykštis charakteris buvo ta pridėtinė lemtinga detalė, kuri leido iškovoti tašką.

Dažnai būna, kai susitinka apylygės komandos, kas labiau nori, tas ir laimi. Aišku, patraukė mus Paulius Leščinskas, kuris sužaidė tikrai puikias rungtynes, bet visumoje charakteris, užsispyrimas, susitarimų gynyboje išpildymas apsunkino varžovo kelius link krepšio ir turim teigiamą rezultatą.

Esu minėjęs, kad A lygoj šiemet 9 komandos yra aplygės, su visais nėra lengva, o laimėti prieš  tituluotą ir patyrusią komandą kaip „Tegra“ visada yra smagu. Ryte prabundi geresne nuotaika. Visada galima rast žaidime kabliukų, visada galima kažkur kažką padaryt geriau ir stengsimės ties tuo ir dirbti.“

Giedrius Pečiulionis dėl pralaimėjimo nesikrimto: „Pagrindė bėda buvo rotacijoje. VU susirinko praktiškai visus, o aš turėjau tik 7 žaidėjus. Vyrai šaunuoliai, stengėsi, kabinosi, bet pritrūko šviežumo, tempo bei kokybės palaikymo nuo suolo. Negali geru lygiu ar nepasitaupant žaist po 35 minutes. Čia viskas dėsninga. Ir visi neteisingai sprendimai ateina iš nuovargio. Nėra labai daug ką ir pridurti.

Ant popieriaus lyg ir turim daug tų pavardžių, bet toks jausmas, kad ne visi turi noro žaist vienoje iš geriausių mėgėjų komandų Vilniaus mieste.

Pasaulis keičiasi, mentalitetas jau kitoks, gyvenimo tempas, technologijos keičia žmones, nebeliko to entuziazmo, atvirumo krepšiniui, sportui, azartui tai iš to taip ir gaunasi. Jei į rankas ko nepaduosi, tai ir bėga į šoną.

Nenoriu atrodyt senamadiškas, bet anksčiau buvo kitos vertybės, kovodavom dėl vietos ant atsarginių žaidėjų suolelio, o jei dar į aikštelę išleisdavo - iš vis euforija. Bet čia iškrypom iš temos. Pralaimėjimas nieko nereiškia, tik tiek, kad turim vienu tašku mažiau. O visada tikiuosi, kad viskas bus gerai, sugrįšim į rotacijas ir kitą kart laimėsim.“