R.Šiškauskas išplėšė pergalę "brazylams", VGTU išsigelbėjo paskutinėmis sekundėmis

Ketvirtadienio vakarą stipriausioje miesto lygoje buvo sužaisti du ketvirtfinalio susitikimai, kuriuose intriga virė visas keturiasdešimt rungtynių minučių. Pirmojoje akistatoje savo aikštėje žaidę VGTU studentai tik dvikovos pabaigoje palaužė "Švyturio" vyrus. Tuo tarpu kiek vėliau vykusiose rungtynėse čempionato sensacija tapusi "Š.Marčiulionio KA-YIT" ekipa metė iššūkį pajėgiausią sudėtį surinkusiai "Brazylijos-Ego Forte" komandai su Ramūnu Šiškausku priešakyje.

Arti stebuklo

Žaisdami pagal savitą taktiką Tomo Purlio treniruojami "Š.Marčiulionio KA-YIT" (7) atstovai reguliariojo sezono pabaigoje pasiekė net aštuonias pergales iš eilės. Daugelis krepšinio mėgėjų gyrė "ateities čempionų" žaidimą ir žavėjosi jų kovingumu, tačiau visus skambius laimėjimus nurašė ant lengvesnių varžovų.

Visgi ketvirtadienio vakarą "marčiulioniukai" paneigė visas skeptikų prognozes ir Sostinės čempionato A lygos ketvirtfinalio akistatoje metė rimtą iššūkį bene stipriausią sudėtį surinkusiai "Brazylijos-Ego Forte" (2) komandai.

Savo aikštėje žaidę "brazylai" dar prieš prasidedant dvikovai parodė, jog yra nusiteikę tik pergalei, nes starto penkete pasirodė tiek Andrius Giedraitis, tiek Ramūnas Šiškauskas. Nors atrodė, kad jaunimas turėtų išsigąsti krepšinio grandų, tačiau taip nebuvo. Svečiai jau nuo pirmųjų minučių kibo į atlapus varžovams ir per pirmąsias dešimt minučių nė akimirkai neleido jiems atitrūkti.

Visgi po trumpos pertraukėlės viskas pakrypo kita linkme. "Brazylijos-Ego Forte" garbę ginantys krepšininkai sužaidė pavyzdingą atkarpą ir penkioliktąją rungtynių minutę susikrovė triuškinamą 18 taškų pranašumą (44:26). Tačiau net ir toks aikštės šeimininkų akibrokštas nesumažino "marčiulioniukų" noro kovoti.

Anaiptol, nepavydėtinoje situacijoje atsidūrę T.Purlio auklėtiniai atsitiesė, ėmė spausti varžovus ir jau trečiojo ketvirčio viduryje pavijo varžovus (57:57). Maža to, savo jėgomis patikėję svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas bei 32-ąją rungtynių minutę susikrovė šešių taškų pranašumą (74:68).

Atrodė, kad "Š.Marčiulionio KA-YIT" krepšininkai atsidūrė arti stebuklo, tačiau savo sėkme patikėję T.Purlio auklėtiniai šiek tiek stabtelėjo, o tuo pasinaudoję "brazylai" pelnė net 10 taškų be atsako, susigrąžino trapų pranašumą ir be klaidų sužaidę rungtynių pabaigą galiausiai šventė sunkią pergalę rezultatu 83:76.

Džiaugiasi rungtynėmis

"Š.Marčiulionio KA-YIT" ekipos strategas Tomas Purlys buvo patenkintas rungtynėmis: "Prieš dvikovą turėjome dvi sunkias treniruotes, tad vaikinai šiandien atrodė pavargę ir pusę rungtynių nedemonstravo sau įprasto žaidimo. Komanda ruošėsi artėjančiam MKL finalo ketverto turnyrui, be to ir šiandien nelabai tikėjomės laimėti, tad apibendrinus tai, kas įvyko - galiu tik pasidžiaugti rungtynėmis".

"Šiandien vyrai gavo progą pažaisti prieš praeityje žymius krepšininkus, tad dvikovos metu įgavo daug pamokų, ypač iš pilna jėga žaidusio Ramūno Šiškausko, tad šiuo momentu tai mums yra svarbiausias dalykas".

"Džiaugiuosi, kad antrajame ketvirtyje įgiję 18 taškų deficitą, vyrai nepalūžo ir sugebėjo ne tik atsitiesti, bet ir įgyti šešių taškų pranašumą. Visgi vėliau komandai tiesiog pritrūko jėgų, tad galiausiai teko pripažinti varžovų pranašumą", - teigė "Š.Marčiulionio KA-YIT" ekipos strategas T.Purlys.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Ramūnas Šiškauskas buvęs visai netoli trigubo dublio, krepšininkai pelnė 25 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius ir išprovokavo 10 varžovų pražangų. Jam neblogai talkino Tomas Lukoševičius pridėjęs 16 taškų, Andrius Giedraitis (5 rez.perd., 5 per.kam.), Žilvinas Rubliauskas ir Gintautas Vileita į savo sąskaitas įsirašė po 10 taškų.

"Š.Marčiulionio KA-YIT" gretose išsiskyrė Augustas Šuliauskas (6 rez.perd., 5 per.kam.) ir Gediminas Žalalis, pelnę po 14 taškų.

"Brazylijos-Ego Forte" atstovai serijoje iki dviejų pergalių pirmauja rezultatu 1-0. Antrąsias serijos rungtynes komandos žais pirmadienio vakarą Š.Marčiulionio KA salėje įsikūrusioje adresu Vytenio g. 6/23.

Sukūrė intrigą

Po pirmadienio vakarą pasiekto triuškinamos pergalės VGTU (1) studentai veikiausiai buvo patikėję, jog "Švyturio" (8) ekipa yra lengvai palaužiama. Visgi "aludariai" dar kartą įrodė, jog jų žaidimas reguliariajame sezone bei atkrintamosiose gali skirtis kaip diena ir naktis.

Nors pirmuosius taškus pelnė svečiuose žaidę "Švyturio" atstovai, tačiau netrukus aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir beveik visą pirmąjį kėlinuką buvo priekyje.

Nepaisant to, kad ilgą laiką teko vytis varžovus svečiai neleido VGTU komandai įgyti solidesnės persvaros, o pasinaudoję net keliomis studentų klaidomis pirmojo kėlinuko pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai (22:18).

Antrajame kėlinuke drama aikštėje tęsėsi toliau. Beveik visą laiką abi ekipos žengė koja kojon, o Gintaro Šerkšno treniruojamiems aikštės šeimininkams pavyko atitrūkti tik prieš pat didžiąją pertrauką, kuomet studentai smeigė keletą tolimų metimų ir susikrovė didžiausią rungtynėse devynių taškų pranašumą (45:36).

Po ilgosios pertraukos atrodė, kad studentai galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pabaigoje pasieks įtikinamą pergalę. Tačiau kovingieji "Švyturio" atstovai turėjo visiškai kitokią nuomonę. Trečiojo ketvirčio pabaigoje svečiai spurtavo, išlygino rezultatą ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Reikia nusiteikti kovai

Lemiamame kėlinuke aikštelėje buvo tikrai karšta, o atmosferą dar labiau įkaitino puikūs aikštės šeimininkų sirgaliai, kurie visomis įmanomomis garsinėmis priemonėmis stengėsi sutrukdyti svečiams pelnyti taškus.

Nežinia, kaip viskas būtų pasisukę, jei komandos dvikovą baigtų būdamos pajėgiausių sudėčių. Likus keturioms minutėms sunkią traumą gavo svečių "centras" Matas Niparavičius, kuris netrukus buvo išvežtas į ligoninę. Po netikėtos pauzės pratęsus rungtynes toliau tęsėsi nervų karas, o nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Likus 11 sekundžių po taiklaus Alfredo Lukaševičiaus metimo studentai įgijo trijų taškų pranašumą (81:78), tačiau netrukus tas pats A.Lukaševičius prasižengė prie tolimą metimą metusį Lauryną Žilinską, tad "aludariai" gavo progą išlyginti rezultatą.

Deja, pirmieji du svečių metimai skriejo pro šalį, trečiasis buvo taiklus. VGTU komandai teliko tiksliai sužaisti dvikovos pabaigą, ką studentai ir padarė, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 82:79.

Pasibaigus dvikovai VGTU treneris Gintaras Šerkšnas davė trumpą komentarą: "Tokią rungtynių eigą galima paaiškinti tik vienaip: pirmoji vieta reguliariajame sezone dar nieko nereiškia ir jei nori kažką pasiekti reikia nusiteikti rimtai kovai su kiekvienais varžovais, nežiūrint kokią poziciją po pirmojo etapo jie užėmė turnyrinėje lentelėje", - teigė VGTU treneris G.Šerkšnas.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė dvigubą dublį atlikęs Elonas Penikas, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 13 atšokusių kamuolių, Ignotas Braziulis pridėjo 19 taškų, Alfredas Lukaševičius į savo sąskaitą įsirašė 18 taškų.

"Švyturio" ekipoje labiausiai pasižymėjo Edvinas Ruzgas surinkęs 25 taškus, Tomas Grybauskas pridėjo 15 taškų.

VGTU serijoje iki dviejų pergalių pirmauja rezultatu 1-0. Antrąsias rungtynes komandos žais jau pirmadienį Š.Marčiulionio KA salėje esančioje adresu Raitininkų g. 4A.