Favoritai vos perlipo "Legiono" barjerą (papildyta)

Antradienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje ginklus surėmė dvi skirtinguose turnyro lentelės poliuose esančios komandos - savo aikštėje žaidusi "SK Ferimsta" (17-3) ir "Legiono" (3-16) atstovai. Nors daugelis tikėjosi lengvos aikštės šeimininkų pergalės, tačiau dėl įskaitinio taško jiems teko gerokai paprakaituoti.

Jau pačioje dvikovos pradžioje svečiai parodė, jog yra nusiteikę rimtai ir sužaidus dvi minutes įgijo septynių taškų pranašumą (9:2). Nors šaltą dušą patyrusi "SK Ferimsta" netrukus atkuto, tačiau persverti rezultatą savo naudai favoritams pavyko tik pačioje pirmojo kėlinuko pabaigoje (16:14).

Perėmę iniciatyvą Renato Kurilionoko treniruojami favoritai ėmė diktuoti savo sąlygas, o antrajame ketvirtyje net įgijo dviženklį pranašumą (35:23). Vis tik Raimundo Ambrulaičio pastangų dėka "Legionas" pakilo ant kojų ir trečiajame kėlinuke net susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (57:51).

Toks svečių akibrokštas neliko nepastebėtas. Gavę nuo trenerio pylos "SK Ferimstos" krepšininkai šturmavo varžovų krepšį, pelnė net 17 taškų be atsako, vėl įgijo dviženklę persvarą (68:57) ir iki pat susitikimo pabaigos nebepaleido rungtynių kontrolės iš savo rankų. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 88:74.

Nugalėtojų komandos strategas Renatas Kurilionokas šįkart kalbėjo trumpai: "Nežinau, kas atsitiko komandai. Nusiteikimas lyg ir tinkamas buvo, tačiau nepademonstravome savojo žaidimo. Galbūt, pastaruoju metu mūsų žaidime jaučiasi nuosmukis, nes savaitgalį pralaimėjome ir RKL pirmenybėse. O gal varžovai tiesiogiai sužaidė tikrai geras rungtynes. Tikslaus paaiškinimo nėra. Tiesiog norisi tikėti, jog tai yra laikina ir kad artimiausiu metu viskas susitvarkys."

Tuo tarpu "Legiono" treneris Ričardas Prybylskis išdėstė savo nuomonę: "Sužaidus tris kėlinukus atsilikome vos vienu tašku, tad varžovams liko paskutinis variantas spausti mus per visą aikštelę, nes nei asmeninė gynyba, nei zonine jiems nepadėjo. Iniciatyvą buvo mūsų rankose ir mes pirmavom, tačiau spaudimas jiems puikiai pavyko, mes pasimetėme, pavargome, o tuo pasinaudoję "SK Ferimstos" krepšininkai pabėgo į priekį. Teisėjai leido grubiai žaisti prieš Raimundą Ambrulaitį, išvis, atrodo, tokio dalyko kaip bauda nebuvo. Suprantu, jog atėjęs žaidėjas iš aukšto lygio su didele jėga, bet vis tiek viskam yra ribos."

Nugalėtojų komandą į pergalę atvedė Žygimantas Kosarevas (8 kld.), pelnęs 18 taškų, Lukas Bankieta pridėjo 17, o Eduard Rogačiov pasižymėjo įmesdamas 16 taškų.

"Legiono" gretose išsiskyrė Ričardas Prybylskis (7/11 trit.) įmetęs 27 taškus, Tomas Gasparavičius pridėjo 19 taškų.