Favoritų puolimo banga nuplovė konkurentus

Pirmadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje buvo sužaisti du susitikimai. Nors abiejų dvikovų pradžia tarsi žadėjo intrigą, tačiau galiausiai favoritai šventė įtikinamas pergales vidutine 27,5 taško persvara.

Prieš sezoną VGTU (2-0) komandos treneris Gintaras Šerkšnas teigė, jog ekipa kiek susilpnėjo ir tikrai nesvajoja apie aukščiausias pozicijas čempionate. Tačiau panašu, kad strategas pajuokavo. Sezoną pradėję sunkia pergale prieš VTDK atstovus, pirmadienio vakarą Technikos universiteto studentai dvikovoje savo aikštėje nušlavė "Š.Marčiulionio KA" (0-3) jaunimą bei patogiau įsitaisė viršutinėje turnyro lentelės dalyje.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo spurtu 14:2, o prie to labiausiai prisidėjo Karolis Alekna per pirmąsias kelias minutes surinkęs 10 taškų. Nors vėliau G.Šerkšnas pasodino lyderius ir leido pasireikšti žemesnių kursų studentams, tačiau aikštės šeimininkų žaidimui įtakos tai neturėjo. Anaiptol, puikiai realizuodami susikurtas progas bei akivaizdžiai lenkdami oponentus greičiu VGTU krepšininkai pamažu didino savo persvarą, o dvikovos pusiaukelėje susikrovė didžiausią rungtynėse 26 taškų pranašumą (53:27).

Ilgosios pertraukos metu "marčiulioniukai" išgirdo daug karčių žodžių iš trenerio ir panašu, jog jie nenuėjo veltui. Vos prasidėjus trečiajam kėlinukui svečiai surengė tikrą tritaškių fiestą, kuri padėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą (45:56).

Visgi aikštės šeimininkai sugebėjo laiku atsitokėti, išsaugojo saugią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 88:74.

Pralaimėjimą "Š.Marčiulionio KA" ekipai dar labiau apkartino gynėjo Dainiaus Oželio trauma. Antroje dvikovos dalyje krepšininkas nesėkmingai nusileido ir, greičiausiai, labai ilgam iškrito iš rikiuotės.

Nugalėtojų ekipos strategas Gintaras Šerkšnas buvo gana patenkintas: "Kai turėsime Luką Augustiną ir Giedrių Marčiukaitį galbūt žaisime tuo lygiu, kokiu reikėtų ir džiuginsime savo fanus. Dabar sunku kalbėti apie komandos veidą, nes žaidėme su salyginai silpnesniais varžovais. Kuomet žaisime su ekipa, kuri pretenduoja į medalius, tada ir pasimatys ko esame verti".

"Stinga lygiaverčių keitimų, antras penketas kiek silpnesnis yra, bet vaizdas nėra labai blogas, tad bus matyt kaip mums seksis toliau", - teigė G.Šerkšnas.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Karolis Alekna pelnęs 20 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, jam neblogai talkino Steponas Markus ir Deividas Grigėnas pridėję po 16 taškų.

"Š.Marčiulionio KA" gretose pasižymėjo Mantas Pigaga surinkęs 16 taškų, Karolis Lukošiūnas pridėjo 15 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Antrosios vakaro rungtynėse buvo kiek įdomesnės, tiesa, tik iki didžiosios pertraukos. Svečiuose žaidusi "Volfas Engelman" (2-0) ekipa du kėlinuku gadino nervus akistatoje su "Legiono" (0-2) atstovais (42:32). Visgi trečiąjį ketvirtį laimėję net 35:13, o lemiamą kėlinuką 24:15 galiausiai šventė įspūdingą pergalę 101:60.

"Legiono" komandos žaidžiantysis treneris Ričardas Prybylskis kalbėjo trumpai: "Ką čia pasakysi, kuomet pralaimi net 41 taško skirtumu. Tiesiog, šiai dienai varžovai buvo gerokai stipresni".

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Darius Jovaiša, pelnęs 21 tašką, Pavelas Braknys pridėjo 19 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus, o Deimantas Pavlovskis į savo sąskaitą įsirašė 15 taškų.

"Legiono" gretose rezultatyviausiai žaidė Rytis Meškauskas įmetęs 14 taškų, Arnas Aniulis pridėjo 12 taškų.