Įspūdingame metų finiše - pratęsimas, dvi pergalės paskutinę sekundę ir antausis lyderiams

Tokio įspūdingo metų finišo Sostinės A lygoje jau seniai nebuvo. Penkerios rungtynės per vieną dieną, pratęsimas, dvi pergalės paskutinę sekundę ir skaudus antausis turnyrinės lentelės lyderiams. Apie trečiadienio vakaro akistatas veikiausiai būtų galima parašyti knygą, tačiau šįkart apsiribosime tradiciniu straipsniu. Tad apie viską iš eilės.

Įžaidėjo karjeros rungtynės

Svečiuose žaidusios VGTU (7-2) komandos įžaidėjas Tomas Galeckas sužaidė karjeros rungtynes Sostinės A lygoje, metimu iš vidutinio nuotolio paskutinę sekundę išplėšė pratęsimą ir padėjo savo ekipai pasiekti stulbinamą pergalę prieš "Brazylijos-Ego Forte" (8-2) atstovus rezultatu 95:85.

Visas rungtynes vyko atkakli kova, o priekyje atsidurdavo tai viena, tai kita komanda. Kaip ir dera tokiose akistatose, svarbiausi dalykai vyko pačio pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus minutei "brazylų" lyderis Janas Jurgo persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (79:77). Vėliau abi komandos bandė pelnyti taškus, tačiau krepšys buvo tarsi užrištas. Paskutinės atakos teisė priklausė studentų ekipai, kuri puikiai pasinaudojo suteikta proga išlyginti rezultatą. Puikiai visą vakarą žaidęs T.Galeckas suklaidino aikštės šeimininkų gynėją ir metimu iš vidutinio nuotolio šaltakraujiškai išlygino rezultatą (79:79).

Papildomų penkių minučių metu psichologinė persvara jau priklausė svečiams. VGTU studentai žaidė greitai, be vargo raižė "brazylų" gynybą, greit įgijo apčiuopiamą pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Pasikeitusi iš pagrindų

VGTU ekipos strategas Gintaras Šerkšnas džiaugėsi rezultatu ir apibendrino prabėgusius metus: "Rezultatas, žinoma, labai džiugina, tačiau komandos žaidimas - ne. Gal tik T.Galecko pasirodymas pratęsimo metu buvo toks, kokį visuomet norėtųsi matyti. Smagu įveikti tokį stiprų varžovą išvykoje, tačiau norėtųsi, kad pergalės likimas spręstųsi ne paskutiniu metimu prieš pratęsimą".

"Šiandien nesužaidė L.Augustinas, E.Rastenis, tačiau laimei buvo kas juos pavaduoja ir metus užbaigėme tikrai gerai. Viena vertus, progresuojame ir pamažu judame į priekį, kita vertus - tikrai galėjo nebūti tų dviejų nesėkmių patirtų sezono pradžioje. Komanda pasikeitusi iš pagrindų, praradusi net kelis lyderius. Natūralu, jog reikia vėl ieškoti savojo veido ir klijuoti žaidimą iš naujo", - teigė G.Šerkšnas.

"Po Naujų metų laukia labai sunkus periodas - studentams prasidės sesija, tad komanda praktiškai neturės treniruočių proceso. Bus matyt, kaip seksis žaisti sausį, tad belieka tikėtis, jog iš balos išlipsime kaip įmanoma sausesni", - išlikti pergalingame kelyje tikėjosi VGTU strategas G.Šerkšnas.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė dvikovos didvyriu tapęs T.Galeckas surinkęs, pelnęs 43 taškus, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs net 47 naudingumo balus. Jam neblogai talkino dvigubą dublį atlikęs Tautvydas Žioba (13 tšk. ir 10 atk.kam.), Andrius Juknevičius pridėjo 11 taškų.

"Brazylijos-Ego Forte" ekipoje siautėjo J.Jurgo surinkęs 30 taškų ir atkovojęs 14 atšokusių kamuolių, Tadas Brazys į savo sąskaitą įsirašė 14 taškų.

Tereikėjo sėkmingai apsiginti

Savo aikštėje žaidusios "Medea-VU" (7-4) komandos lyderis Laurynas Jacevičius vėl buvo nesulaikomas, tačiau tai nepadėjo pasiekti pergalės prieš "Tegros" (6-4) atstovus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie įpusėjus pirmajam kėlinukui turėjo penkių taškų pranašumą (10:5). Visgi vėliau Rimanto Kaminsko treniruojami studentai suderino žaidimo stygas, perėmė iniciatyvą ir pabėgo į priekį. Trečiojo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai įgijo didžiausią rungtynėse dešimties taškų pranašumą (41:31), tačiau euforija tęsėsi neilgai.

Aikštėje pasirodžius mažiau žaidimo laiko gaunantiems studentų krepšininkams svečiai spurtavo, išlygino rezultatą ir iki pat susitikimo pabaigos žengė koja kojon su varžovais.

Na, o lemiamo kėlinuko pabaigą apkritai galima įrašyti į gražiausių pirmosios sezono dalies akimirkų dešimtuką. Kone penkias minutes abi komandos keitėsi taikliais metimais ir neleido viena kitai nutolti daugiau nei per vieno metimo atstumą. Likus minutei po Alano Dzeranovo metimo "Tegra" įgijo trijų taškų persvarą (69:69), tačiau netrukus studentų įžaidėjas Paulius Naraškevičius įmetė tritaškį nuo lentos ir išlygino rezultatą.

Netrukus svečių gynėjas Povilas Staigis įmetė du taškus iš po krepšio, bet likus 11 sekundžių "Medea-VU" naujokas Eimantas Kaminskas smaigė šaltakraujišką tolimą metimą išvedusį aikštės šeimininkus į priekį (72:71).

Studentams tereikėjo vieno - sėkmingai apsiginti, tačiau "Tegra" turėjo kitą planą. Svečiai perdavė kamuolį po krepšiu stovėjusiam Henrikui Šliogeriui, kuris pelnė du taškus su pražanga ir realizavęs baudos metimą sugrąžino savo ekipai dviejų taškų pranašumą (74:72).

Lemiamai atakai VU rinktinė turėjo aibę laiko, tačiau P.Naraškevičiaus metimas iš trijų taškų zonos tikslo nepasiekė, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 74:72 šventė svečių atstovai.

Pramiegojo varžovų spurtą

"Tegros" vadovas Audrius Virbickas buvo patenkintas: "Nors varžovai žaidė ne pajėgiausios sudėties, o mes buvome tikrai ne geriausios formos, tačiau rezultatas tikrai džiugina. Keletą pastarųjų rungtynių pralaimėjome, nors visą laiką laikydavome susitikimo vadžias savo rankose, o šįkart - viskas buvo atvirkščiai".

"Galėjome ir lengviau pasiekti pergalę, tačiau leidome įsisiautėti VU lyderiui, pramiegojome varžovų spurtą, tad paskui ilgą laiką teko taisyti padarytas klaidas. Smagu, kad vyrai nepasimetė, kuomet dvikovos pabaigoje studentai pataikė du fantastiškus tritaškius ir drausmingai sužaidė pagrindinio laiko pabaigą išplėšė pergalę", - teigiamų emocijų neslėpė A.Virbickas.

"Manau, jog pergalę lėmė gera mūsų gynyba ir parodytas kovotojų charakteris. Esu dėkingas vyrams už rungtynes bei geriausią dovaną artėjančių švenčių proga", - pakiliai kalbėjo "Tegros" komandos vadovas A.Virbickas.

Nugalėtojų komandoje išsiskyrė A.Dzeranovas surinkęs 19 taškų, Tadas Šablinskas pridėjo 16, o Gytis Sušinskas į savo sąskaitą įsirašė 12 taškų.

"Medea-VU" ekipoje sunkiausiai sulaikomas buvo L.Jacevičius, pelnęs 21 tašką ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, P.Naraškevičius pridėjo 12 taškų.

Pergalių alkis

Pasirodo, jog pergalių alkis yra didesnis motyvatorius nei emocingas žaidimas ir aistra siekti savo tikslo. Tai paaiškėjo dviejų pajėgių, bei savaip žavių ekipų akistatoje, kurioje ginklus surėmė savo aikštėje žaidę "Švyturio" (2-5) atstovai ir pirmenybių debiutantai "KK Žaibo-Alnidos" (4-6) krepšininkai.

Metus užbaigti pergale - kiekvienos komandos didžiausias noras, tad natūralu, jog visą žaidimo laiką aikštėje vyko graži, bekompromisė kova. Po nerezultatyvaus pirmojo kėlinuko antrajame susitikimo vadžias perėmė svečių ekipa, kuri surengė keletą greitų atakų bei įgijo apčiuopiamą pranašumą.

Visgi pastaruoju metu vis labiau apsukas didinantys "aludariai" nenuleido rankų. Atkakliai dirbdami gynyboje ir nedarydami skubotų sprendimų puolime aikštės šeimininkai išlaikė kovinį atstumą, o nepriekaištingai sužaidę rungtynių pabaigą sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę rezultatu 56:55.

Reikia kažką daryti

"KK Žaibo-Alnidos" vadovas Justinas Karosas buvo nusivylęs: "Su tokiu žaidimu, koks buvo vakar, mes turėtumėm žaisti ne A, o C lygoje. Ir nieko nuostabaus, jog taip įvyko. Didelė dalis komandos jau kelinta savaitė nelanko treniruočių, todėl natūralu, jog kamuolys slysta iš rankų, o žaidimas visiškai nesiklijuoja".

"Dar viena problema yra ta, jog atrodo, kad pergalė labiausiai reikalinga man ar šalia aikštės sėdintiems žmonėms. Tuo tarpu aikštėje esantis jaunimas regis nė nesistengia plėšytis dėl teigiamo rezultato. Esu įsitikinęs, kad jei komanda būtų lankiusi treniruotes taip, kaip pernai žaidžiant B lygoje, nebūtumėm turėję problemų nei su "Švyturiu", nei su "Sąlyčiu-Litena", nei su daugeliu kitų komandų", - dėl atsainaus komandos narių požiūrio į treniruotes piktinosi J.Karosas.

"Dabar turime šiek tiek laiko atsipūsti, o aš - erdvės pamąstymams ką daryti toliau. Dar nežinau, kokių sprendimų imsiuos, tačiau reikia kažką daryti, nes taip, kaip yra dabar, toliau nebegali tęstis. Sezono pradžioje galvojau, kaip patekti į pusfinalį, o dabar jau mastau, jog būtų gerai patekti į atkrintamąsias", - komandos tikslus įvardino "KK Žaibo-Alnidos" vadovas J.Karosas.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Edvinas Ruzgas, pelnęs 15 taškų, Matas Niparavičius pridėjo 12, o Augustas Šuliauskas į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

"KK Žaibo-Alnidos" ekipoje išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Elonas Penikas (17 tšk. ir 15 atk.kam.), jam puikiai talkino tokiu pat rodikliu pasižymėjęs Vadim Volodko (11 tšk.ir 13 atk.kam.).

Skambus akordas

Po fantastiškos sezono pradžios "Sąlytis-Litena" (7-2) labiau už viską norėjo skambiu akordu užbaigti 2013-uosius metus. Ir užbaigė, tik va skambesys buvo ne toks, kurio norėjosi. Savo aikštėje žaidę "LEU-Šviesos" (5-4) studentai surengė tikrą puolimo šou ir prieš pat dvikovos pusiaukelę susikrovė trisdešimties taškų pranašumą (48:18).

Nors po didžiosios pertraukos svečiai pradėjo žaisti aštriau ir sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą, tačiau ilgai laukto Kalėdinio stebuklo taip ir neįvyko. Egidijaus Ženevičiaus treniruojami aikštės šeimininkai drausmingai užbaigė rungtynes ir suskambus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 90:65.

"LEU-Šviesos" vyrus pergalės link vedė Justinas Gečas, pelnęs 22 taškus, Algirdas Palaima pridėjo 20, o Vilius Šermokas į dovanų maišą įsidėjo 8 taškus.

"Sąlyčio-Litenos" gretose rezultatyviausiai žaidė Andrius Fiodorovas šįkart įmetęs "tik" 17 taškų, Arūnas Pranevičius pridėjo 16 taškų.

Pritrūko laiko

Dėl vietos atkrintamosiose kovojančių "Vilniaus KM" (3-7) ir MRU (3-7) ekipų akistatoje sulaukta įdomios kovos, visgi pergalę šventė svečiuose žaidę studentai.

Didžiąją rungtynių dalį solidesnės persvaros nesugebėjo įgyti nė viena komanda. Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojom lemiamo ketvirčio pradžioje. Vytauto Poteliūno treniruojami svečiai laimėjo keturių su puse minučių atkarpą net 17:2 ir beregint įgijo dviženklį pranašumą (73:59). Šaltą dušą dvikovos pabaigoje patyrę VKM auklėtiniai dar bandė gelbėtis, tačiau tam, kad atgimtų intriga aikštės šeimininkams tiesiog pritrūko laiko. Galutinis rezultatas - 81:70 MRU atstovų naudai.

Nugalėtojų komandoje labiausiai pastebimas buvo aukštaūgis Žygimantas Ūselis surinkęs 22 taškus, Modestas Gilys pridėjo 17, o Ignas Ryla (11 atk.kam., 7 rez.perd.) į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

"Vilniaus KM" ekipoje pasižymėjo Regimantas Miniotas, pelnęs 17 taškų ir Vytautas Saulis surinkęs 15 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.