Jėgų stygius nepalaužė MRU, o A.Venckaus šaltakraujiškumas pražudė „Sporto namus“

MRU (2/1) komanda grįžo prie senų tradicijų ir po metų pertraukėlės prisiminė pergalės skonį prieš „Steko-Rivilės“ (1/2) vyrus.

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionate MRU svečiuose 82:74 (21:17, 22:21, 31:20, 8:16) palaužė varžovų pasipriešinimą.

Antradienio vakarą ant „Ekinstos“ arenos parketo išbėgo neabejotinai panašaus pajėgumo ekipos, todėl buvo galima laukti įtampos, kuri pakels intrigą iki aukščiausio taško.

„Stekas-Rivilė“ žingsniavo pora žingsnių priekyje pirmame kėlinyje (17:13), tačiau antrajame į neviltį šeimininkus ėmė stumti Justinas Gečas, prisiminęs praėjusio mačo siautulį, vėl užtaisęs savo tritaškių ginklą. Tikslus buvo vienas, antras, trečias šūvis iš eilės ir MRU jau pirmavo 43:35.

J.Gečas, padedamas Pauliaus Joneliūno bei Roko Jukonio, žlugdė kiekvieną „Steko-Rivilės“ bandymą priartėti (74:58), tačiau esant 10 taškų skirtumui (78:68), intriga vėl atgijo. „Stekas-Rivilė“ griebėsi už šiaudo, neleido varžovams atakuoti bei priartėjo 73:78. Darius Stonkus dar pataikė vieną baudos metimą, bet Ignas Ryla atsakė dviem dvitaškiais. Laiko vėl pakilti šeimininkams nebepakako.

MRU ekipai užteko trumpo suoliuko – žaidė septyni krepšininkai, tarp kurių Titas Kručas – vos 5 minutes.

„Steko-Rivilės“ įžaidėjas Edvinas Dubauskas rodė jaunatvišką maksimalizmą kovoje, bet persistengė – sulaukė techninės pražangos gesto iš teisėjų.

MRU gretose lyderiavo ši ketveriukė: R.Jukonis ir P.Joneliūnas (15 atk. kam.) įmetė po 21 tašką, I.Ryla pridėjo 18 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), J.Gečas – 20.

„Stekui-Rivilei“ 19 taškų surinko Martynas Jokubauskas, 18 – Deimantas Pavlovskis, 14 – Tautvydas Vyšniauskas, 11 – Gediminas Povilauskas (13 atk. kam.).

„Varžovai buvo gerai sukomplektuoti, bet mačą pradėjo gerai. Rungtynės vyko atkakliai, bet į pabaigą mums jau ėmė stigti jėgų, nes turėjome neilgą suolą – po 40 minučių žaisti turėjo Joneliūnas, Ryla ir Jukonis."

"Vienu metu jau baiminausi, kad paleisime pergalę, bet Ryla pataikė svarbius metimus“, – kalbėjo MRU treneris Vytautas Poteliūnas.

„Prastai gynėmės ir nesilaikėme žaidimo plano – nevykdėme nurodymo varžovų aukštaūgius stabdyti pražangomis."

"Taip pat praleidome ir kelis tritaškius iš eilės, leidome varžovams įmesti lengvų taškų, o patys dvitaškius pataikėme nekaip“, – pralaimėjimo priežastis vardino „Steko-Rivilės“ treneris Antanas Vipartas.

A.Venckaus šaltakraujė lyderystė padėjo išlieti pyktį už nesėkmes

Penkis praėjusius sezonus „Sporto namų“ (1/2) komanda puikavosi SKL elito viršūnėse – buvo geriausiųjų penkete, tačiau šio sezono starte kol kas ekipai sėkmės stinga.

Po dviejų pralaimėjimų įpykusi „LEU-Šviesa“ (1/2) rado auką ir išsiliejo būtent ant „Sporto namų“ – 76:73 (21:18, 16:18, 25:21, 14:16).

Šių komandų akistatos SKL pirmenybėse visada buvo intriguojančios – ne išimtis buvo ir šis mačas. Rungtynių eiga atrodė lyg amerikietiški kalneliai: dėl bent kelių taškų skirtumo komandos grūmėsi nuo pat pradžios iki pat pabaigos.

Skaičiuojant paskutines mačo minutes, Žygimantas Jonušas su Aivaru Kiaušu išvedė į priekį „Sporto namus“ (73:70), bet įpykęs Augustinas Venckus to neatleido – apdovanojo tritaškiu. Minutės pertraukėlė negelbėjo „Sporto namų“, nes po jos buvo prasižengta prieš tą patį A.Venckų, o šis pataikė vieną baudą – 74:73. Dejavu – po dar vienos pertraukėlės dar dvi baudos ir pergalę A.Venckus savo ekipai įtvirtino.

A.Venckus iš viso spėjo surinkti 20 taškų (5/9 trit.) bei atkovoti 4 kamuolius. Po 11 pridėjo Lukas Šalkauskas ir Justas Šukelis, 10 – Paulius Kamarauskas (9 atk. kam.).

„Sporto namų“ negelbėjo Ž.Jonušo 20 ir A.Kiaušo 18 taškų.

„Žaidėme prieš stiprią komandą, kurios gretose – profesionalūs sportininkai, bet matėsi, kad jie dar nėra įgavę geriausios sportinės formos."

"Jie greičiau pavargo, nepataikė gerų metimų, kas sukūrė pranašumą mums, juo pasinaudojome. Džiaugiuosi šia pergale bei sveikinu su ja savo komandą“, – sakė „LEU-Šviesos“ treneris Gediminas Bražionis.