Kristupo Surgėlo karjeros rungtynės pagilino kariškių duobę

Paskutinėse šių metų GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos rungtynėse „ISM universitetas“ priėmė „LKA-karys.lt“ klubą. Abiejų komandų iki šiol nueitas kelias stipriai skyrėsi, tačiau pastarųjų savaičių tendencijos leido mums tikėtis nenuspėjamo scenarijaus.

Dominavo nuo pat pradžių

Rungtynės DSKS Žalgirio sporto salėje dar kartą parodė, kad šių metų A lygoje rezultatai tarp pirmų devynių klubų bus sunkiai prognozuojami. Agresyvus ISM universiteto krepšinis po abiem krepšiais jau pirmajame ketvirtyje atnešė apčiuopiamus dividendus.

Kėlinuko viduryje Kristupo Surgėlo ir Roko Balbieriaus užsuktas spurtas leido komandai tvirtai paimti susitikimo vadžias į savo rankas. Kariškiai klimpo klaidose ir parmestuose metimuose, per ketvirtį sukrapštė vos 10 taškelių ir atsiliko dviženkle persvara (10:22).

Iki pat ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje išliko panašus. ISM universitetas didino savo pranašumą su lyg minute, o svečių atsakymai buvo pavieniai, padriki ir tik palaikantys kvėpavimą. Po dviejų kėlinių šeimininkų persvara jau siekė 18 punktų (40:22).

Per ilgąją pertrauką Marius Kugauda tikrai turėjo ką pasakyti leisgyvei savo komandai ir į trečiąjį kėlinį „LKA-karys.lt“ išėjo surauktom nuo sportinio pykčio kaktom. Suaktyvėjusi gynyba pristabdė studentų ambicijas, o perimta iniciatyva leido kiek apkarpyti nepadorų deficitą (40:51).

Rodėsi, kad kariškiai užsikabino, tačiau lemiamo ketvirčio pradžioje ISM studentai sugrįžo prie pergalingo recepto. Nesulaikomai vakar pasirodęs K.Surgėlas bei ekipos lyderis Karolis Bielskis supurtė keletą taškų be atsako ir skirtumas tarp komandų vėl kiek išaugo.

Laikas nenumaldomai seko, o kariškiai nebesurado savyje jėgų ir lyderių, ką nors pakeisti. ISM universitetas laimėjo užtikrintai 75:58 ir iškovojo labai svarbų ketvirtą tašką, leidusį pavyti VGTU studentus.

Nugalėtojų gretose pirmom gitarom barškino K.Surgėlas (24 tšk.) ir Karolis Bielskis (19 tšk., 11 atk.kam.). Rokas Balbierius prisidėjo 13 taškų, 6 atkovotus kamuolius bei tiek pat kartų rezultatyviai asistavo savo draugams.

„LKA-karys.lt“ kuopoje vakar išsiskyrė Eimantas Narušis ( 16 tšk., 6 atk.kam.) bei Almantas Liepuonis (12 tšk.). Žemiau savo galimybių sulošęs Aurimas Pocius pridėjo 8 punktus.

Reiks kilti nuo dugno

„LKA-karys.lt“ klubo pulkininkas Marius Kugauda traukė pečiais: „Nėra pas mus dabar gera situacija, vakar neturėjom praktiškai jokių šansų. Esam išsibalansavę, neturim salės  nuo lapkričio vidurio, o tuo pačiu ir treniruočių.

Jau rungtynės su „Sporto namais“ buvo savotiškas signalas, o vakar visai atrodėme išsisėmę. Trūksta sporto, trūksta tiek individualios formos, tiek bendros. Varžovas mus apžaidė tiesiog vienas prieš vieną.

Čia mes visiškai nesusitvarkėm, bandžiau įvairius variantus, didint rotaciją, bet praktiškai niekas nepavyko. Taigi, viskas viename, pasiekėm savotišką dugną, tik gerai, kad tokiu metu.

Nuo sausio bandysim atsisijot tuos karius su kuriais eisim į pagrindiniu mūšius, įgaut optimalią formą, kuri turėtų pasirodyti kažkur sausio gale. Eksperimentai buvo iki naujų metų.

Apibendrinant, pasirodėm tikrai neblogai, bet norint gerai pasirodyti atkrintamosiose, to neužteks. Todėl turim prisižiūrėti save šventiniu laikotarpiu, o nuo sausio pradžios kibti į darbus su nauja energija ir motyvacija.“

Tuo tarpu „ISM universiteto“ jaunasis strategas Marius Pavlovski pakomentavo pakiliu tonu: „Džiaugiuosi komandos pasirodymu, nes kaip sakoma, kaip užbaigsi senus metus, taip pradėsi ir naujus. Pasirodėm puikiai, spaudėm, buvom agresyvūs, puikus darbas gynyboje vienas prieš vieną.

Jautėm, kad varžovas ne „Tegra“ ar „Ferimsta“, nors ir stovi aukštai, trūko jiems kelių svarbių žmonių, bet tai ne mūsų problemos. Noriu pagirti visus susirinkusius, ypač Kristupą Surgėlą, kuris mane asmeniškai stipriai stebina.

Savo technika po krepšiu jis man vienas geriausių visoje lygoje. Belieka tik pasveikinti visus su artėjančiom šventėm, o savo komandai palinkėti išlaikyti pozityvumą, agresiją aikštelėj, kuo daugiau pergalių ir tikėti, kad viskas yra įmanoma.“