MRU užsitikrino pirmąją vietą, VGTU ir VTDK studentai iškovojo svarbius taškus (video)

Antradienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje buvo sužaistos net trejos rungtynės, kuriose svarbias pergales šventė studentų ekipos. Savo aikštėje žaidusi MRU komanda palaužė "SK Ferimstą" bei užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone, VGTU įrodė pranašumą prieš "Steką", o "VTDK-SLK Patriotai" įveikė "Legioną" ir tęsia kovą dėl vietos atkrintamosiose.

Prilygo grandų dvikovai

Labiausiai intriguojančioje antradienio vakaro akistatoje susigrūmė dvi stipriausios reguliariojo sezono komandos – savo aikštėje žaidusi MRU (22-2) ekipa ir "SK Ferimstos" (20-5) atstovai. Kaip ir buvo galima tikėtis gausiai salėje susirinkę žiūrovai išvydo tikrą krepšinio spektaklį, kuris savo grožiu bei intriga prilygo LKL grandų akistatai. Tad apie viską iš eilės.

Pirmoje susitikimo dalyje abi ekipos žengė koja kojon, tiesa didesniąją laiko dalį priekyje buvo svečių atstovai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo trapią persvarą (33:31).

Didžiosios pertraukos metu įkrovusi baterijas Renato Kurilionoko treniruojama "SK Ferimstos" komanda įjungė aukščiausią pavarą bei pamažu ėmė tolti nuo varžų, kol sužaidus kiek daugiau nei dvidešimt aštuonias minutes įgijo didžiausią rungtynėse 12 taškų pranašumą (52:40).

Tačiau kai jau atrodė, jog tarpusavyje pyktis pradėję studentai netrukus iškels baltą vėliavą įvykių tėkmė pakrypo kiek kita linkme. Dar trečiajame kėlinuke MRU krepšininkai atkūrė intrigą (46:52), o po spurto lemiamo ketvirčio pradžioje netikėtai išlygino rezultatą (54:54).

Nors netrukus "SK Ferimstos" ekipa smeigė tritaškį (57:54), tačiau tuomet aikštės šeimininkai daugiau nei penkioms (!) minutėms uždarė visus kelius savojo krepšio link, patys pelnė net 11 taškų be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė fantastišką pergalę rezultatu 65:57.

Nieko nuostabaus, jog ši, reto grožio dvikova, turėjo "Savaitės rungtynių" statusą, tad apie ją parengėme vaizdo reportažą:

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Gytis Radzevičius, pelnęs 22 taškus, Rokas Jukonis pridėjo 19, o naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo dvigubą dublį atlikęs Ignas Ryla pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 15 atšokusių kamuolių.

"SK Ferimstos" gretose išsiskyrė Ignas Juškevičius įmetęs 15 taškų ir sugriebęs 15 atšokusių kamuolių bei Eduard Rogačiov pridėjęs 12 taškų.

Tai buvo jau vienuoliktoji MRU pergalė iš eilės leidusi komandai ne tik pakartoti klubo rekordą, bet ir užsitikrinti reguliariojo sezono nugalėtojų vardus, o tuo pačiu - kelialapį į balandžio pabaigoje Londone vyksiantį "Pasaulio lietuvių čempionų taurės" turnyrą.

Tuo tarpu antrąją nesėkmę iš eilės patyrusi "SK Ferimsta" taip pat gali būti rami, nes nepriklausomai nuo kitą savaitę vyksiančios dvikovos baigties ji išliks antroje turnyro rikiuotės pozicijoje.

Tęsia kovą

Triuškinamą persvarą iššvaisčiusi "VTDK-SLK Patriotų" (9-15) komanda dvikovoje savo aikštėje rezultatu 71:67 palaužė "Legiono" (3-20) vyrus bei tęsia kova dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Aikštės šeimininkai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės pagrindinio laiko sekundės, o trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo įgiję net 20 taškų pranašumą (61:41). Visgi per anksti pergale patikėję studentai lemiamame kėlinuke sumažino apsukas ir leido "legionieriams" įsižaisti. Svečiai noriai pasinaudojo varžovų dovanomis bei likus pusei minutės atkūrė rungtynėse intrigą (67:69).

Vis tik prie sienos priremti aikštės šeimininkai atsilaikė, sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Nugalėtojų ekipos atstovas spaudai Deividas Aukštuolis pasibaigus dvikovai kalbėjo: "Rungtynes kontroliavom ir laikėm savo rankose. Pabaigoje per anksti patikėjome pergale, o varžovai pradėjo alsuoti į nugaras. Visgi nors "Legiono" ekipa ir sumažino jie atsilikimą iki 2 taškų, kažkaip nepanikavome ir tikėjome pergale. Dabar laukiam rytdienos akistatos su tikrai gera "Volfas Engelman" komanda. Visi supranta, kokios svarbos ten bus rungtynės. Kol yra bent menkiausias šansas, bandysim kabintis nagais į paskutinįjį atkrintamųjų bilietėlį."

Tuo tarpu "Legiono" treneris Ričardas Prybylskis šįkart kalbėjo trumpai: "Sunku kažką pakomentuoti. Vakar žaidėme tragiškai, o po rungtynių juokavome, kad net taip žaisdami sužaidėm apyligiai su varžovais. Nesiseka, pastarąsias tris rungtynes pralaimim pagrindinio laiko pabaigoje, bet džiugu, kad atsilikdami 20 taškų sugebame priartėti iki minimumo."

Nugalėtojų komandoje pasižymėjo dvigubą dublį atlikęs Marius Tenikaitis, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių, Ignotas Braziulis pridėjo 13 taškų, o Otas Majeras pasižymėjo įmesdamas 11 taškų bei atlikdamas 6 rezultatyvius perdavimus.

"Legiono" gretose išsiskyrė Ričardas Prybylskis įmetęs 24 taškus, Rytis Meškauskas pridėjo 17 taškų.

Iškovoję devintąją pergalę VTDK atstovai išliko dešimtoje turnyro rikiuotės vietoje ir vis dar turi šansų prasimušti į kitą varžybų etapą. Tam tereikia nei daug, nei mažai - laimėti likusias dvi reguliariojo sezono rungtynes.

Tuo tarpu aštuntąjį pralaimėjimą iš eilės patyrę "Legiono" vyrai kovoja tik dėl teisės nelikti paskutinėje turnyro lentelės vietoje.

Lyderių trio

Lengviausią pergalę šventė VGTU (17-7) studentai dvikovoje svečiuose rezultatu 76:57 įrodę savo pranašumą prieš "Steko" (9-15) atstovus.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštės šeimininkai dar rodė dantis ir gana sėkmingai priešinosi patyrusiems varžovams. Visgi po didžiosios pertraukos lyderio trio vedami studentai padidino apsukas, per keletą minučių įgijo apčiuopiamą pranašumą ir nė akimirkai neleido aikštės šeimininkams pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes komandas jau skyrė įspūdinga 22 taškų persvara (72:50), tad per likusį laiką abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus bei sulaukti finalinio teisėjo švilpuko.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Evaldas Rastenis, pelnęs 22 taškus, jam puikiai talkino Giedrius Marčiukaitis pridėjęs 17 ir Karolis Alekna į savo sąskaitą įsirašęs 13 taškų.

"Steko" ekipoje išsiskyrė Žygimantas Kulda įmetęs 17 taškų bei Donatas Janavičius pridėjęs 15 taškų.

Iškovoję 17 pergalę VGTU atstovai žengė didelį žingsnį trečiosios vietos reguliariajame sezone link. Tuo tarpu 9 dvikovas laimėjusi "Steko" ekipa turnyro rikiuotėje užima devintąją poziciją ir vis dar nepraranda vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas.