Mūšis prasideda – A lyga išsirikiavo ketvirtfinaliui

Pagaliau. Jau kurį laiką GEALAN-Sostinės krepšinio  A lygoje (SKL) buvo jaučiamas lengvas štilis. Kone dvi savaites aštuonios stipriausios lygos ekipos buvo ramios dėl ateities ir tik laukė savo priešininko ketvirtfinalyje. „Ferimsta“ paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse tik po pratęsimo palaužė MRU ir po šių rungtynių paaiškėjo visos keturios ketvirtfinalio poros.

Vieniems kova dėl garbės, kitiems – dėl pozicijos

Praėjusių metų A lygos sidabro laimėtoja MRU jau prieš dvi savaites prarado visus šansus pakliūti į atkrintamąsias. Ekipos sezono startas buvo pakilus ir džiuginantis, kai netikėtai komandą užpuolė traumų virusas.

Po naujų metų rodėsi nepakeičiami ekipos vedliai pardėjo grįžinėti ant parketo, kai V. Poteliūno klubas kaip iš giedro dangaus neteko vieno naudingiausių visos A lygos žaidėjų Igno Rylos. Rezervų V. Poteliūnas neatrado ir tituluotas klubas priverstas gan anksti pradėti krepšinio atostogas.

„Ferimstos“ padėtis prieš paskutinį mačą buvo dvejopa. Stasio Kurmino klubas pats galėjo nuspręsti savo likimą ir pasirinkti  varžovą, sėkmės atveju ekipai atitenka „Stekas-Rivilė“, pralaimėjimo - VGTU. Aš niekada nelinkęs tikėti jokiais išskaičiavimais ir sąmokslo teorijomis, bet nei vienas, nei kitas varžovas šiemet tikrai nėra dovanėlė.

Paskutinės A lygos reguliariojo sezono rungtynės praėjo itin įdomiai ir intriguojančiai. Susitikimo pradžioje „stogdengiai“ parodė didelį užsivedimą ir norą, efektyviai išnaudojo priekinės linijos privalumus ir laimėjo pirmąjį ketvirtį dviženkle persvara - 25:11.

MRU neturėjo didelės motyvacijos siekti pergalės, tačiau prieš savo sirgalius pasirodė garbingai ir kovojo iki galo. Jau antrajame kėlinuke V. Poteliūno valdomi krepšininkai sustabdė priešininko proveržį ir žaidimą išlygino.

Atstumas tarp komandų laikėsi apie 10 taškų ir visi rimti reikalai nusikėlė į antrąją mačo dalį – 46:38.

Po ilgosios pertraukos MRU žaidėjai po truputį perėmė iniciatyvą į savo rankas. Įvairiapusiškas MRU puolimas kėlė daug problemų Edvino Justos vadovaujamam klubui. Prieš lemiamą ketvirtį atsilikimas sumažėjo iki dviejų metimų – 68:63.

MRU spaudimas nenurimo. Besibaigiant ketvirtam kėliniui 7 taškais iš eilės sprogo Marius Bausys ir persvėrė rezultatą „patriotų“ naudai.

Iki mačo pabaigos buvo likę kone pusantros minutės ir abi komandos turėjo ne vieną progą pakeisti įvykius sau naudinga linkme. „Ferimsta“ po Igno Juškevičiaus dvitaškio išlygino rezultatą, o per likusias 22 sekundes MRU galėjo išplėšti pergalę, deja, bet Roko Jukonio metimas tikslo nepasiekė. Pratęsimas.

Papildomas 5 minutes Eduard Rogačiov pradėjo 5 taškais be atsako ir užvedė „Ferimstą“ ant pergalingo tako. MRU užstrigo puolime, prametė aibę metimų ir nebeatsakė į „stogdengių“ užduotą ritmą. „Ferimsta“ pasiekė pergalę 102:92.

Ignas Juškevičius dominavo po abiem krepšiais (30 tšk., 14 atk.kam.), surinkęs 42 naudingumo balus. Mantvydas Staniulis (18 tšk., 11 atk.kam.) surinko dublį. Eduard Rogačiov ir Dominykas Palšis patraukė klubą pratęsimo metu ir pribarstė po 16 taškų.

MRU klubo garbės pilietis Rokas Jukonis surinko sau įprastą taškų kraitį – 21. Marius Bausys sužaidė aukščiau galimybių, suvertęs 20 taškų. Paulius Joneliūnas pridėjo (10 atk.kam.) 13, Dominykas Zupkauskas ir Karolis Murauskas po 9 taškus.

Taigi, broliai ir seserys. Žaidimai baigti, prasideda mūšiai. Jau kitą savaitę startuosiančiuose A lygos ketvirtfinaliuose akis į akį susitiks „Vilniaus universitetas“ ir „ISM universitetas“, „Sporto namai“ ir „Tegra“, VGTU ir „LKA-karys.lt“ bei „Stekas-Rivilė“ ir „Ferimsta“.

Visos aštuonios stipriausios A lygos komandos, mano galva, yra vertos būti finaliniame ketverte ir visos jos, neabejoju, to siekia. Gyvenimas nestovi vietoj ir jau netolimoje ateityje mes išvysime, kas yra ko vertas.

Šiam kartui tiek, užverčiam reguliariojo sezono lapą, o apie artėjančias ketvirtfinalio kovas susipažinsim jau kitame straipsnyje, kuriame nušviesim realijas, tendencijas ir, aišku, pasidalinsim tuo kas neišvengiama – prognozėmis.