Neeilinė diena: pirma „Vilniaus kolegijos“ pergalė ir pirma čempionų nesėkmė

Ar esate girdėję dainą „Žemutinėj pily šiandien šventė“? Perfrazuojant ją galima pasakyti, jog „Vilniaus kolegijoje“ (1/4) šiandien šventė.

Po beveik metų pertraukos ši komanda GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionate iškovojo pergalę. Ir tą padarė užtikrintai namie 92:78 (19:14, 23:20, 24:16, 26:28) nugalėdama „Vilniaus KM-2000“ (1/3) klubą.

Sveikiname jus, „Vilniaus kolegijos“ vyrai!

Link pergalės šeimininkai judėjo užtikrintai ir dar antrame kėlinyje pirmavo solidžiai – 42:30. Rokas Rutkauskas su Donatu Okincicu vedė į priekį „Vilniaus KM-2000“ klubą (44:50) ir priartėti pavyko, tačiau neilgam, nes metimai vis skriejo pro šalį. Atsitiesusi „Vilniaus kolegija“ pajautė varžovų kraujo skonį ir pasimėgaudama iškovojo pergalę.

„Vilniaus kolegija“ prieš jaunus varžovus pademonstravo geresnį susižaidimą, tarpusavio ryšį bei, žinoma, revanšo siekį.

Nugalėtojams 24 taškus pridėjo Edvinas Labeckas (10 atk. kam.), 16 – Justas Adamonis, 13 – Tauras Ulevičius (11 rez. perd.), 11 – Rytis Meškauskas (3/12 trit.), 10 – Edvinas Slapšys (10 atk. kam., 7 rez. perd.).

Pralaimėjusiems 22 taškus pelnė Mantas Stankevičius, 16 – Rytis Dambrauskas (13 atk. kam.), po 12 – D.Okincicas ir R.Rutkauskas.

„Vilniaus kolegijos“ treneris Stanislovas Radziulis pasidžiaugė, kad jo auklėtiniai pagaliau nutraukė nesėkmių seriją.

„Visos rungtynės buvo atkaklios: nors mes ir pirmavome, bet varžovai vis kėlė grėsmę. Jaunimas buvo greitas, bet sugebėjome jį pranokti. Po rungtynių su pajėgiais priešininkais ši pergalė mums buvo labai svarbi tiek turnyrinės lentelės aspektu, tiek psichologiškai. Labai ja džiaugiamės ir tikimės, jog ji – nepaskutinė“, – kalbėjo S.Radziulis.

Nutrauktas čempionų pergalingas žygis

Eilinis puikus derbis įvyko tarp SKL senbuvių. „Vilniaus universitetas“ (3/2) namuose 83:78 (25:16, 20:22, 14:21, 24:19) palaužė be svarbių žaidėjų rungtyniavusią „Tegrą“ (3/1).

Praėjusių metų čempionams tai buvo pirmoji sezono nesėkmė. Kartu su šiuo maču išsilygino ir tarpusavio susitikimų pergalių ir pralaimėjimų balansas – dabar komandos dalinasi po 8 pergales.

„Tegra“ viso mačo metu atsiliko nuo varžovų ir kiekvienas bandymas priartėti buvo pasitinkamas barikadomis. Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas dar buvo lygus (59:59), bet „Vilniaus universitetas“ nusprendė, kad reikalus reikia galutinai sutvarkyti ir spurtavo – 76:63.

Likus 51 sekundei „Tegra“ dar turėjo viltį, kai Vitalijus Lukša pataikė vieną baudą (78:82), bet Simonas Lekys įtvirtino pergalę savo komandai.

„Vilniaus universitetui“ 17 taškų pelnė Paulius Leščinskas, 16 – Tautvydas Pipiras (14 atk. kam.), 11 – Mantas Pigaga, po 10 – Jonas Zakas ir Vytautas Saulis.

„Tegrai“ 21 tašką pridėjo Martynas Grinius (5/14 trit.), 18 – Remigijus Sugintas, po 12 – Vaidas Bendikas ir V.Lukša (12 atk. kam.)

„Vilniaus universiteto“ treneris Rimantas Kaminskas teigė, jog po dviejų nesėkmių jo ekipai pergalė buvo labai reikalinga. O ypač – prieš tokį pajėgų varžovą.

„Nuotaikos rūbinėje po mačo tikrai buvo geros, nes įveikėme ne bet ką, o turnyro lyderę „Tegrą“. Žinoma, ji žaidė ne stipriausios sudėties. Džiugina, kad laimėjome kovą po krepšiais, bet ketvirtame kėlinyje vėl prisileidome varžovus, kurie rezultatą išlygino. Mums šis laimėjimas – lyg šviežio oro gurkšnis“, – kalbėjo jis.

„Tegrai“ vadovaujantis Mindaugas Noreika po susitikimo pralaimėjimo nedramatizavo ir teigė, jog viską lėmė dėl traumų bei išvykų išretėjęs komandos suoliukas.

„Neturėjome penkių svarbių žaidėjų, o varžovai tuo naudojosi. Kažkas susirgo, kažkas išvyko, apie kažkurių nebuvimą sužinojome tik tą pačią dieną, todėl į aikštę žengė keli jauni žaidėjai. Bet galiu pasidžiaugti, jog nepaisant tokios situacijos vis tiek kovojome, rezultatą buvome išlyginę ir turėjome realų šansą laimėti. Kovingumas tikrai nuteikia gerai“, – sakė M.Noreika.

Kuo Fortūnai nusikalto „Legionas“?

„Legiono“ (0/4) komandai vis dar nepavyksta atrasti ryšio su Fortūna, kuri lyg tikra užsispyrėlė stovi atsukusi nugarą.

„Legionas“ namuose 83:111 (18:29, 28:27, 26:25, 11:30) nusileido „ISM universitetui“ (2/1) ir Sostinės A lygoje lieka vienintele pergalės skonio dar nepajutusia ekipa.

„Legionas“ neturėjo ilgo suolo, tad jėgos nebuvo beribės. Jei iki trečio kėlinio pabaigos dar pavyko palaikyti padorų skirtumą (70:76), bet tik gavusi progą įsišaudyti ir išnaudoti varžovų klaidas bei netikslius metimus, „ISM universiteto“ ekipa pabėgo triuškinančiu atotrūkiu.

Komandų kova dėl kamuolių skyrėsi kardinaliai: „Legionas“ sugriebė 22 kamuolius, o „ISM universitetas“ – 49. Priešingai atrodė baudų situacija: nugalėtojai metė vos 8 ir pataikė 7, o „Legionas“ metė 25 ir pataikė 21. Bet metimai „iš žaidimo“ ir nesusikurtos progos kainavo brangiai „Legionui“.

Triumfavusiems 15 taškų surinko Ignas Lukošius (7/7 dvit., 11 atk. kam.), po 14 – Lukas Šukutis ir Aurimas Raišuotis, 13 – Karolis Bielskis, 12 – Jurgis Čėsna, 10 – Rokas Balbierius.

„Legiono“, kuriam atstovavo septyni žaidėjai, gretose itin išsiskyrė 29 taškus įmetęs Tomas Malimenkovas, po 16 – Gelmis Ramaneckas (8 kld.) ir Tomas Gasparavičius, 12 – Laurynas Jacevičius.