Per vakarą - du pratęsimai ir staigmena

Pirmadienio vakarą Vilniaus krepšinio sąjungos (VKS) organizuojamo Sostinės čempionato A lygoje įvyko net penkios akistatos, kuriose buvo užfiksuoti net du pratęsimai ir vienas netikėtas rezultatas. Karščiausia buvo centrinėje vakaro dvikovoje tarp "Tegros" ir "Oro navigacijos" komandų, kurioje nestigo emocijų, o nugalėtojas paaiškėjo tik pratęsimo metu. Nors "Vilniaus kolegijos" bei "Brazylijos-Ego Forte" akistatoje buvo kur kas ramesnė atmosfera, tačiau papildomų penkių minučių taip pat nebuvo išvengta. Šiokią tokią staigmeną pateikė MRU atstovai nutraukę nesėkmių seriją ir sutriuškinę "Sąlyčio-Litenos" atstovus.

Du spurtai

Savo aikštėje žaidusi "Tegros" (6-5) komanda pastaruoju metu buvo įgijusi visai neblogą formą ir iškovojusi net keturias pergales iš eilės visgi akistatoje su turnyrinės lentelės kaimynais "Oro navigacijos" (6-4) atstovais taško iškovoti jiems nepavyko.

Rungtynių pradžioje vyko graži, dviejų lygiaverčių varžovų akistata, o pirmaujanti ekipa keitėsi kone sulig kiekviena minute. Tačiau pirmojo kėlinuko pabaigoje svečiai spurtavo ir sužaidus dešimt minučių įgijo apčiuopiamą penkių taškų pranašumą (21:16). Po trumpos pertraukėlės žaidimas kiek išsilygino. "Tegros" vyrai nuolat mynė varžovams ant kulnų visgi kovingieji "navigatoriai" nė per žingsnį neprisileido varžovų artyn.

Rolando Knyzos treniruojamiems aikštės šeimininkams pirmą kartą pavyko pavyti "Oro navigacijos" ekipą trečiojo ketvirčio pradžioje (37:37), tačiau svečiai netrukus spurtavo ir jau kėlinuko pabaigoje įgijo triuškinamą penkiolikos taškų pranašumą (57:42). Tačiau tai - dar nebuvo pabaiga. Šaltą dušą patyrė aikštės šeimininkai sugebėjo pakilti ant kojų ir lemiamo kėlinuko viduryje pavijo varžovus (60:60).

Nuo tos akimirkos kova vėl vyko taškas į tašką, o dramatiški įvykiai nesibaigė sulig pagrindinio dvikovos laiku (73:73). Pratęsimą sėkmingiau pradėjo svečiai. Aurimas Stakėnas pataikė vieną baudą, netrukus Rolandas Skaisgirys pridėjo dar du taškus ir "navigatoriai" įgijo trapią trijų taškų persvarą (76:73). Aikštės šeimininkai dar turėjo keletą progų perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau įvykių eigą galėję pakeisti jų metimai skriejo pro šalį, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sunkią "Oro navigacijos" pergalę rezultatu 87:83.

Nebeužteko jėgų

"Oro navigacijos" žaidžiantysis treneris Virginijus Sirvydis pasibaigus dvikovai šmaikštavo: "Galėjom laimėti ir be pratęsimo, tačiau norėjom intrigos. Taip įdomiau. Jeigu rimtai, žinojom, kad varžovas yra gana rimtas ir kad mėgsta žaisti per aukštus žmones, tad vienu metu - pagudravom, leidome į aikštelę mažą penketą bei įgijom apčiuopiamą pranašumą. Vėliau kelis kartus suklydome, paskubėjome su metimai ir leidome varžovams išlyginti rezultatą. Paskutinės atakos metu "Tegra" kontroliavo kamuolį ir turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau mums - pasisekė. Na, o vėliau, geriau pradėjome papildomą laiką, kontroliavome padėtį ir galiausiai šventėme pergalę", - apie rungtynes trumpai drūtai papasakojo "Oro navigacijos" komandos žaidžiantysis treneris V.Sirvydis.

"Tegros" treneris Rolandas Knyza apgailestavo dėl nesėkmė, tačiau teigė, kad rungtynėse buvo ir teigiamų dalykų: "Nesakyčiau, kad sužaidėme blogai. Anaiptol, neskaitant kelių prastai sužaistų atkarpų atrodėme visai neblogai. Susitikimo pabaigoje net galėjome išplėšti pergalę, tačiau mums paprasčiausiai nepasisekė. Apskritai, varžovų krepšininkai yra labai patyrę, todėl žaisti su jais lemiamas akimirkas yra nepaprastai sunku. Be to, praėjusią savaitę "navigatoriai" buvo patyrę netikėtą nesėkmę, todėl dabar pergalės norėjo labiau už viską", - teigė R.Knyza.

"Papildomo laiko metu vyrams matyt nebeužteko jėgų. Gaila, kad pralaimėjome, tačiau buvo ir gerų dalykų. Nors vyrai, neįprastai sau, itin prastai metė baudas, tačiau kitais rodikliais esu patenkintas - atkovojome daug kamuolių, puikiai dalinomės kamuoliu, darėme mažai klaidų. Šiandien pergalės pasiekti nepavyko, tačiau galvos nenuleidžiame. Reguliariajame sezone liko dar daug rungtynių, tad viskas yra prieš akis", - kalbėjo "Tegros" komandos treneris R.Knyza.

Nugalėtojus į priekį vedė dvigubą dublį atlikęs Virginijus Sirvydis, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 13 atšokusių kamuolių, Andrius Panavas ir A.Stakėnas į savo sąskaitas įsirašė po 17 taškų.

"Tegros" komandoje pasižymėjo Henrikas Šliogeris surinkęs 28 taškus, Gytis Sušinskas - pridėjo 18 taškų.

Lyg ant sparnų

Gana įdomiai susiklostė savo aikštėje žaidusių "Vilniaus kolegijos" (3-7) studentų ir "Brazylijos-Ego Forte" (8-3) atstovų akistata. Dėl miestą sukausčiusių pūgų bei spūsčių susitikimą pradėjo vos šeši svečių žaidėjai. Visgi tai nė kiek nesutrukdė "brazylams"demonstruoti gero žaidimo, kuris padėjo jau pirmajame kėlinuke įgyti apčiuopiamą pranašumą (23:17).

Antrojo ketvirčio pradžioje svečių gretas papildė patyręs Gintautas Vileita, tačiau tai "Brazylijos-Ego Forte" komandai nė kiek nepadėjo. Anaiptol, išnaudodami gausias varžovų klaidas studentai šovė į priekį, persvėrė rezultatą savo naudai ir dvikovos pusiaukelėje jau pirmavo dviejų taškų persvara (37:35).

Atrodė, kad antrojo ketvirčio spurtas tebuvo vienkartinis aikštės šeimininkų akibrokštas, tačiau jis- užsitęsė iki pat pagrindinio laiko pabaigos. Pajutę, kad gali grumtis su gerokai labiau patyrusiais varžovais "Vilniaus kolegijos" atstovai žaidė lyg ant sparnų bei sugebėjo išlaikyti persvarą iki pat lemiamo kėlinuko pabaigos. Svečiams dar buvo pavykę persverti rezultatą savo naudai, tačiau studentai prieš pat nuaidint finalinei sirenai išlygino rezultatą, tad komandoms teko žaisti pratęsimą (71:71).

Papildomų penkių minučių metu didesnės intrigos nebuvo. "Brazylijos-Ego Forte" atstovai iškart primetė sau naudingą greitą žaidimą, pelnė keletą taškų be atsako ir užsitikrino ramų gyvenimą iki pat pratęsimo pabaigos. Galutinis rezultatas - 84:76 svečių komandos naudai.

"Brazylijos-Ego Forte" kolektyvą į priekį vedė Tadas Brazys pelnęs 25 taškus ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, Mantas Simonavičius pridėjo 15 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus, tik ketvirtajame kėlinuke prie komandos prisijungęs Tomas Lukoševičius spėjo įmesti 12 taškų.

"Vilniaus kolegijos" komandoje įspūdingą dvigubą dublį surinko Povilas Šoliūnas (18 tšk. ir 14 atk.kam.), Laurynas Kirlys pridėjo 16 taškų.

Iššovė

Ilgą laiką tylėjęs MRU (2-8) atstovas Modestas Gilys vakar galiausiai iššovė - snaiperis pelnė net 38 taškus ir padėjo savo ekipai pasiekti įspūdingą pergalę prieš "Sąlyčio-Litenos" (3-6) vyrus rezultatu 88:68.

Svečiuose žaidę studentai jau pirmajame ketvirtyje surengė tikrą šou ir dešimties minučių atkarpą laimėjo rezultatu (29:9). Nors šiame sezone jau yra buvę atvejų, kai MRU atstovai iššvaisto didžiulę persvarą, tačiau paskutinėse 2012 metų rungtynėse jiems tikrai nesinorėjo gadintis pakilios nuotaikos. Įgijusi pranašumą svečių komanda nemažino apsukų, išlaikė solidų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę.

Nugalėtojų komandos strategas Vytautas Poteliūnas buvo patenkintas: "Šiandien turėjome Igną Rylą, kuris puikiai skirstė kamuolius ir padėjo atsiskleisti kitiems komandos draugams. Jo dėka komanda sužaidė labai protingai, o įgijusi solidžią persvarą - neleido "Sąlyčio-Litenos" ekipai jos apkarpyti ir galiausiai šventė pergalę".

"Šiandien puikiai sužaidė Modestas Gilys, kuris atėjo po ligos, tačiau sugebėjo atsiskleisti visu gražumu. Jei turėtumėm tokią sudėtį visose rungtynėse, gal ir pergalių būtų daugiau, o dabar... niekada nežinau ar turėsiu pajėgiausius krepšininkus. Smagu metus užbaigti linksma gaida, juolab, kad pagal sudėtį varžovų komanda atrodė gerokai rimčiau, o tai tik dar labiau padidiną pergalės vertė", - teigiamomis emocijomis pasidalino MRU komandos strategas V.Poteliūnas.

MRU ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi Modestas Gilys įmetęs net 38 taškus, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 44 naudingumo balus, Tadas Lukša pridėjo 17, o Ignas Ryla į savo sąskaitą įsirašė 10 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus.

"Sąlyčio-Litenos" gretose rezultatyviausiai žaidė Andrius Fiodorovas, pelnęs 20 taškų ir Deividas Aukštuolis pridėjęs 14 taškų bei 5 rezultatyvius perdavimus.

Saldi pergalė

Savo aikštėje žaidusi "Švyturio" (4-7) komanda nenuvylė gerbėjų ir sugebėjo iškovoti nesunkią pergalę prieš "LEU-Šviesos" (2-8) ekipą rezultatu 91:75. Ambicingus tikslus puoselėjantys, tačiau pastaruoju metu gana dažnai klupinėjantys "aludariai" nieko nelaukė ir jau pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (28:15). Antrajame ketvirtyje studentams dar buvo pavykę apkarpyti turėtą deficitą ir kiek priartėti prie varžovų, visgi jau po didžiosios pertraukos vedami puikiai žaidusių savo lyderių "Švyturio" atstovai susigrąžino turėtą persvarą, o dvikovos pabaigoje šventė saldžią pergalę.

Nugalėtojų komandoje pasižymėjo Edvinas Ruzgas surinkęs 27 taškus, Tomas Grybauskas pridėjo 24 taškus ir 11 atkovotų kamuolių, o Linas Valatkevičius į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

"LEU-Šviesos" atstovus nuo nesėkmės bandė gelbėti Vygantas Starkus surinkęs 22 taškus, Karolis Šilinskas pridėjo 18 taškų.

Revanšas neįvyko

Dar ketvirtadienį, pirmojoje "Medea-VU" (8-1) ir TTVAM (4-4) akistatoje pirmieji šventė lengvą pergalę, tad vakar savo aikštėje žaidę jų varžovai slapta tikėjosi revanšo. Tačiau jis neįvyko.

Rimanto Kaminsko treniruojama "Medea-VU" komanda fantastiškai pradėjo rungtynes, o įpusėjus joms jau mėgavosi triuškinama persvara (44:26). Lyg to būtų negana, trečiąjį kėlinuką TTVAM komanda pralaimėjo net 6:21, tad lemiamame kėlinuke abiems ekipoms teliko sutvakryti formalumus. Galutinis rezultatas - 85:46 svečių komandos naudai.

"Medea-VU" komandoje rezultatyviausiai žaidė Paulius Macijauskas įmetęs 22 taškus, jam puikiai talkino Povilas Duchovskis pridėjęs 19 taškų ir  Denis Krestinin į savo sąskaitą įsirašęs 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

TTVAM ekipoje vienintelis dviženklį taškų skaičių pelnė Paulius Daukantas (10 tšk.), Paulius Naraškevičius pridėjo 7 taškus.