Studentų derbyje įtikinama VGTU pergalė

Trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose pergales šventė favoritėmis laikytos ekipos. Studentų derbyje savo aikštėje žaidusi VGTU ekipa įrodė savo pranašumą prieš "Vilniaus universiteto" atstovus, tuo tarpu "Oro navigacija" tik antroje susitikimo dalyje palaužė "Sadolin" vyrus.

Pavyzdingas taiklumas

Įspūdingu taiklumu krepšį atakavę VGTU (18-7) atstovai nepaliko vilčių savo principiniams varžovams "Vilniaus universiteto" (8-15) studentams bei įveikė juos rezultatu 100:70.

Svečiai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus keturias minutes dar nebuvo praleidę nė taško (8:0). Visgi Gintaro Šerkšno treniruojami aikštės šeimininkai netrukus išsijudino, o kai tą padarė - sukūrė tikrą krepšinio spektaklį. Greitas žaidimas, gausybė taiklių metimų, dėjimai ir tai tik kelios skaniausios uogos nuimtos nuo saldaus trečiadienio dvikovos torto.

Verta pažymėti, kad nuo pirmojo kėlinuko vidurio iki didžiosios pertraukos VGTU ekipa pelnė net 54 taškus, o dvikovos pusiaukelėje buvo atkovojusi daugiau nei dvigubai daugiau atšokusių kamuolių nei varžovai (24-11).

Antroje susitikimo dalyje VU ekipa toliau grimzdo į liūną, tuo tarpu G.Šerkšno auklėtiniai demonstravo neabejotinai geriausią žaidimą šiame sezone, pamažu įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę.

Nugalėtojų komandos treneris Gintaras Šerkšnas kalbėjo pusiau rimtai, pusiau juokais: "Varžovus įveikėme triuškinama persvara, tačiau tai nereiškia, kad mes esame labai geri. Turime daug trūkumų, tiesiog šį kartą pavyko greitai įgyti iniciatyvą, o kai pirmauji dideliu skirtumu gerai žaisti moka visi."

"Žinoma, džiaugiamės pergale, tačiau gynyba tikrai nesu patenkintas, o ir puolime buvo tikrai taisytinų dalykų. Šiandien puikiai sužaidė komandos lyderiai, tačiau kitiems krepšininkams tikrai yra kur pasitempti."

Nugalėtojų ekipoje išsiskyrė Giedrius Marčiukaitis (8/10 trit.), pelnęs 29 taškus, Evaldas Rastenis pridėjo 22 taškus ir 7 rezultatyvius perdavimus, o Deividas Grigėnas į savo sąskaitą įsirašė 17 taškų.

"Vilniaus universiteto" komandoje išsiskyrė Mantas Dong, pelnęs 25 ir Kristupas Surgėlas pridėjęs 15 taškų.

Įdomu tai, jog aikštės šeimininkai šioje dvikovoje "iš žaidimo" atakavo pavyzdingu 60,9% (!) taiklumu, pataikydami net 39 metimus iš 64 bandymų.

Triuškinama pergalė

Antrosiose vakaro rungtynėse intriga laikėsi kiek ilgiau, o savo aikštėje žaidę "Oro navigacijos" (12-12) vyrai tik po didžiosios pertraukos "ant menčių" paguldė "Sadolin" (8-17) atstovus.

Pirmoje dvikovos dalyje vyko apylygė kova, o sužaidus dešimt minučių apčiuopiamą 5 taškų persvarą turėjo "Sadolin" atstovai (17:12). Visgi po trumpos pertraukėlės "navigatoriai" atidžiai išklausė trenerio nurodymus, pakeitė gynybą, pradėjo geriau išnaudoti savo aukštaūgius puolime ir pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas. Įpusėjus rungtynėms "Oro navigacija" jau buvo priekyje (31:29).

Po didžiosios pertraukos rungtynių scenarijus pakrypo kiek kita linkme. Aikštės šeimininkai puikiai gynėsi, varžovų krepšį atakavo taip tarsi jų neslėgtų jokia įtampa ir sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo "Sadolin" ekipos.

Likus žaisti penkias su puse minutės svečiai dar buvo atkūrę intrigą (49:53), tačiau per likusį susitikimo laiką jie taškų nebepelnė, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai spurtavo, įgijo dviženklį pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę rezultatu 66:49.

Nugalėtojų ekipą į priekį vedė Giedrius Giedra įmetęs 16 taškų, Jonas Elvikis ir Žygimantas Šeštokas pridėjo po 11 taškų.

"Sadolin" gretose pasižymėjo Rokas Kasparavičius, pelnęs 17 taškų bei Marius Vaškys pridėjęs 16 taškų.

Iškovojusi dvyliktąją pergalę "Oro navigacija" užsitikrino mažiausiai septintą poziciją reguliariajame sezone, tuo tarpu pralaimėjimą patyrę "Sadolin" vyrai prarado net teorinius šansus patekti į atkrintamąsias varžybas.