"Tegra" nuskynė 15 metų brandintą vaisių - A lygos auksą (foto, video)

Šeštadienio popietę beveik visi Vilniaus krepšinio mėgėjai rinkosi "Ekinstos" sporto salėje, kur vyko elitinės GEALAN-Sostinės A lygos finalinės kovos. Po penktadienį vykusių pusfinalių tapo aišku, jog į čempionų sostą atsisės jame niekada nebuvęs klubas, o tai tik dar labiau įkaitino svarbiausios 2016-2017 m. sezono dvikovos atmosferą.

Finalų nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Susitikimą geriau pradėjo favorite laikyta SK "Ferimstos" (1) komanda (7:3), tačiau jau netrukus "Tegra" (2) perėmė iniciatyvą ir pakreipė įvykių tėkmę sau naudinga linkme.

Per keletą minučių paviję varžovus Egidijaus Ženevičiaus auklėtiniai nemažino apsukų ir pirmojo ketvirčio pabaigoje jau turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (22:14). Tarsi to būtų maža "Tegros" krepšininkai antrąjį ketvirtį pradėjo įspūdingu spurtu 10:1 po kurio įgijo triuškinamą 17 taškų pranašumą (32:15).

Nors nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę "Ferimstos" vyrai nenuleido rankų, o trečiojo kėlinuko pabaigoje net buvo pavojingai priartėję (42:49), tačiau E.Ženevičiaus treniruojama ekipa į tai atsakė dar viena nepriekaištingai sužaista atkarpa po kurios susigrąžino saugią 15 taškų persvarą (62:47).

Lemiamame kėlinuke esminių pokyčių rungtynių scenarijuje neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė auksinę "Tegros" pergalę rezultatu 75:65 ir pasiuntė naujuosius Vilniaus čempionus į aikštės vidurį šokti pergalės šokio.

Šioje dvikovoje "Ferimsta" prametė net 16 baudų, o tritaškius metė vos 22% taiklumu (6/27). Tuo tarpu "Tegra" atvikščiai fantastiškai pataikė iš toli (40,9%, 9/22) ir prametė vos 3 baudas (12/15).

Nugalėtojų ekipą į pergalę vedė naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Remigijus Sugintas, pelnęs 28 taškus, jam puikiai talkino Henrikas Šliogeris pridėjęs 15 taškų ir Gabrielius Ramonas į savo sąskaitą įsirašęs 11 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus.

"Ferimstos" ekipoje išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Eduard Rogačiov, pelnęs 27 taškus, atkovojęs 12 atšokusių kamuolių ir surinkęs 37 naudingumo balus, dar vieną dvigubą dublį atliko Ignas Juškevičius, pelnęs 12 taškų ir atkovojęs 12 atšokusių kamuolių.

Ši pergalė taps pagrindiu akcentu įspūdingoje "Tegros" klubo trofėjų lentynoje. Beveik visus 15 gyvavimo metų Audriaus Virbicko vadovaujama ekipa buvo tarp stipriausių Vilniaus ekipų, tačiau didžiausias iki šiol iškovotas laimėjimas buvo 2015 metų A lygos sidabras.

Visgi, tikėjimas tuo ką darai, besąlygiškas pasitikėjimas treneriu netgi tuomet, kai sezono pradžioje atsiduri turnyro lentelės dugne ir darnus kolektyvas tapo pagrindiniais labai ilgai lauktos pergalės akcentais.

Tuo tarpu "Ferimstos" klubui - dar viskas prieš akis, nes beveik visi kolektyvo nariai yra labai jauni, tačiau jau dabar demonstruojantys stabilius rezultatus.

Be to, tai buvo tik pirmas Stasio Kurmino vadovaujamo klubo finalas A lygoje, o pirmu bandymu iškovoti čempionų titulo regis dar niekam nėra pavykę.

Tuo tarpu A lygos bronzos medalius iškovojo ir apdovanojimų lentyną po 4 metų pertraukos papildė VGTU (3) garbę ginantys krepšininkai mažajame finale rezultatu 88:82 palaužę čempionų titulą gynusius "Oro navigacijos" (4) atstovus.

Triuškinamą nesėkmę pusfinalio akistatoje patyrę studentai dvikovos pradžioje vėl patyrė krachą ir vos per dvi minutes leido varžovams įgyti dviženklį pranašumą (0:11).

Vis tik, minutės pertraukėlės metu ištaisę savo klaidas, Gintaro Šerkšno auklėtiniai parodė visiškai kitą savo veidą ir dar pirmojo kėlinuko pabaigoje išsiveržė į priekį (16:15).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus abi komandos ėmė žengti petys į petį, o atmosferą aikštėje dar labiau įkaitino antrajame kėlinuke įvykęs incidentas, kuomet po susistumdymo abipusėmis diskvalifikacinėmis pražangomis buvo nubausti Karolis Alekna ir Jonas Elvikis.

Panašu, jog šis įvykis kiek išbalansavo "navigatorių" žaidimą, nes praėjusio sezono čempionai stabtelėjo, o tuo pasinaudoję studentai pelnė net 9 taškus be atsako ir atitrūko į priekį (43:34).

Nors "Oro navigacijos" ekipa nekėlė baltos vėliavos ir po puikiai sužaisto trečiojo ketvirčio buvo pabėgusi į priekį (61:57), tačiau lemiamame kėlinuke viskas vėl apsivertė aukštyn kojom.

Aktyviai Technikos tribūnos fanų palaikomi VGTU krepšininkai greit susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes jau mėgavosi dviženkle persvara (81:70).

Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis G.Šerkšno auklėtiniai ėmė žaisti lyg iš natų, pradžiugino gausiai susirinkusius žiūrovus keliais įspūdingais dėjimais ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė bronzinę pergalę.

Nugalėtojų ekipą į priekį vedė be keitimų žaidęs Evaldas Rastenis, pelnęs 34 taškus, atkovojęs 8 atšokusius kamuolius, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs net 36 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Giedrius Marčiukaitis (8/16 trit.) į savo sąskaitą įsirašė 29 taškus, Andrius Juknevičius pasižymėjo įmesdamas 11 taškų.

"Oro navigacijos" greitose rezultatyviausiai žaidė Žygimantas Šeštokas (6/8 trit.) pelnęs 20 taškų, Giedrius Giedra ir Rolandas Matulis pridėjo po 17 taškų.

Penktadienį vykusiuose pusfinaliuose "Tegra" nepasigailėjo VGTU studentų ir sutriuškino juos net 39 taškų persvara 91:52, tuo tarpu "Ferimsta" tik po nepaprastai atkaklios kovos rezultatu 70:67 įrodė savo pranašumą prieš "Oro navigacijos" atstovus.

Mūsų žurnalistas ir operatorius Juozas Skara tradiciškai paruošė puikų vaizdo klipą apie finalus, kurį pamatyti gali čia: