"Tegra" turėjo vargo VU tvirtovėje

Trečiadienio vakarą Vilniaus krepšinio sąjungos (VKS) organizuojamose A lygoje įvyko vienintelė dvikova, kurioje ginklus surėmė savo aikštėje žaidę "Medea-VU" atstovai bei "Tegros" vyrai. Nors aikštės šeimininkai žaidė neturėdami net keturių startinio penketuko narių, tačiau tai nesutrukdė jiems sukurti intrigą ir gerokai patampyti nervus ambicingiesiems varžovams.

Tęsė tradiciją

Per pastaruosius du metus Rimanto Kaminsko treniruojama "Medea-VU" (14-8) komanda "Tegros" (12-7) vyrus egzaminavo šešis kartus ir tik vieneriose rungtynėse buvo pasiekta lengva pergalė. Likusiose dvikovose kova vykdavo taškas į tašką, tad nenuostabu jog šią gražią tradiciją abi varžovės pratęsė dar kart.

Jau rungtynių pradžioje tapo aišku, jog laukia įdomus bei intriguojantis vakaras. Abi ekipos žaidė greitai, kietai gynėsi, o rezultatas nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Tiesa, svečiuose žaidę "Tegros" atstovai prieš pat didžiąją pertrauką spurtavo ir įgijo didžiausią rungtynėse trylikos taškų persvarą (38:25), tačiau kovingieji VU studentai nebuvo linkę kelti baltos vėliavos.

Prieš pat dvikovos pusiaukelę "Medea-VU" atstovai apkarpė turėtą deficitą, o pavyzdingai sužaidę trečiąjį kėlinuką jo pabaigoje net sugebėjo įgyti šešių taškų pranašumą (58:52).

Atrodė, jog tokia įvykių tėkmė išbalansuos Rolando Knyzos treniruojamą svečių ekipą, tačiau viskas buvo kiek kitaip. Puikiai jausdami, kad gali pasiekti pergalę "Tegros" vyrai pakilo į lemiamą mūšį, išlygino rezultatą ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos žengė koja kojon su varžovais.

Kaip ir dera tokio lygio akistatai, kulminaciją įvykiai pasiekė pačioje rungtynių pabaigoje. Likus žaisti dvi minutes priekyje dar buvo aikštės šeimininkai (67:66), tačiau per likusį laiką VU puolimo mechanizmas užstrigo, o svečiai - pelnė net septynis kartus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė fantastišką pergalę rezultatu 73:67.

Laimėti padėjo charakteris

Pasibaigus dvikovai "Tegros" strategas Rolandas Knyza patvirtino faktą, kad tarpusavio akistatos su VU visuomet intriguojančios: "Mūsų susitikimai su "Medea-VU" ekipa visuomet yra intriguojantys, ne išimti ir ši dvikova. Rungtynės buvo gana banguotos, dėl įvairių priežasčių ne visi krepšininkai yra geros kondicijos, todėl žaidimas nėra toks, koks galėtų būti. Šiandien vieną atkarpą pavyko sužaisti geriau,kitą prasčiau ir smagu, kad pavyko susitelkti tuomet, kada to labiausiai ir reikėjo. Pergalę pasiekti padėjo ne strategijos ar taktikos, o žaidėjų charakteris, būtent dėl to ir džiaugiuosi", - teigė "Tegros" komandos strategas R.Knyza.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Alanas Dzeranovas įmetęs 17 taškų, Gytis Sušinskas (14 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Henrikas Šliogeris pridėjo po 14 taškų.

"Medea-VU" ekipoje išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Vytautas Jurkevičius (25 tšk. ir 10 atk.kam.) be keitimų žaidęs Gabrielius Ramonas pridėjo 22 taškus.