Trečiadienį - lengvos "Švyturio" ir "brazylų" pergalės

Trečiadienio vakarą Vilniaus krepšinio sąjungos (VKS) organizuojamoje A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kuriose įtikinamas pergales šventė turnyrinės lentelės viršutinėje dalyje esančios "Švyturio" ir "Brazylijos-Ego Forte" komandos. Nors galutiniai dvikovų rezultatai byloja apie lengvas pergales, tačiau dėl jų vakaro laureatams teko gerokai paprakaituoti.

Intrigą atkūrė - emocijos

Savo aikštėje žaidę "Švyturio" (10-10) atstovai surinko kone pajėgiausią sudėtį ir kovoje dėl geresnės vietos turnyrinėje lentelėje priėmė negausias MRU (6-14) studentų pajėgas.

Nors atrodė, jog dvikovos favoritai yra aiškūs, tačiau realybė pasirodė esanti visiškai kitokia. Svečių komandos garbę ginantys krepšininkai jau nuo pirmųjų minučių parodė, jog neketina kelti baltos vėliavos ir visą pirmą kėlinuką žengė koja kojon su varžovais. Visgi antrojo kėlinuko pradžioje viskas apsivertė aukštyn kojom. "Švyturio" ekipa pataikė keletą tolimų metimų, įgijo apčiuopiamą pranašumą ir nemažindami apsukų tęsė savo šturmą iki pat didžiosios pertraukos. Dvikovos pusiaukelėje aikštės šeimininkai priekyje - 57:44.

Po ilgosios pertraukos atrodė, jog nieko naujo neįvyks ir "aludariai" pasieks įtikinamą pergalę. Visgi trečiojo kėlinuko pabaigoje emocijos užvaldė aikštės šeimininkų atstovą Tomą Grybauską, kuris buvo nubaustas dviem techninėmis ir diskvalifikacine pražanga, o MRU studentai gavo progą mesti šešis baudų metimus bei pradėti naują ataką.

Suteiktu šansu svečiai pasinaudojo, apkarpė turėtą deficitą iki kelių taškų ir beregint atkūrė rungtynėse intrigą. Dvikovos svarstyklėms išsilyginus kurį laiką komandos žengė patys į petį, tačiau lemiamo ketvirčio viduryje studentams pritrūko jėgų. Svečiai leido įsisiautėti varžovų lyderiui Edvinui Ruzgui, kuris pelnė kelis tolimus metimus paeiliui bei sugrąžino savo ekipai dviženklį pranašumą.

Tokia įvykių eiga leido "aludariams" atsikratyti įtampos bei padidinus žaidimo tempą - susikrauti triuškinamą pranašumą. Galutinis rezultatas - 108:88 aikštės šeimininkų naudai.

MRU strategas Vytautas Poteliūnas apgailestavo, jog tenka žaisti nepilna sudėtimi: "Svarbiausi komandos žaidėjai tęsia kovas NKL ir RKL atkrintamosiose, o likę - yra traumuoti arba išvykę. Tenka žaisti su tuo ką turime, todėl ir rezultatas kalba pats už save", - teigė V.Poteliūnas.

"Šiame sezone jau neturiu didelių lūkesčių, o kitame - veikiausiai eisime į B lygą. Pajėgiausia rinktinė žais studentų lygoje, o antrajai komandai priklausantys krepšininkai gaus daug žaidimo laiko ir galės tobulintis žaisdami su kiek silpnesnėmis komandomis", - ateities planus atskleidė MRU strategas V.Poteliūnas.

Nugalėtojų komandoje fantastiškai žaidė E.Ruzgas (8/10 trit.) pelnęs net 43 taškus, Darius Jovaiša pridėjo 16, o Linas Valatkevičius į savo sąskaitą įsirašė 15 taškų.

MRU komandoje išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Donatas Verseckas (27 tšk., 10 atk.kam. ir 36 naud.balai) dvigubu table table-responsive table-bordereditinių kategorijų rodikliu pasižymėjo ir Tadas Lukša (22 tšk. ir 12 atk.kam.).

Jaunimui - naudingos pamokos

Vien jaunaisiais krepšininkais besivertusi "Vilniaus KM-Krantechnos" (9-12) komanda dvikovoje savo aikštėje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti "Brazylijos-Ego Forte" (17-6) gvardijai ir patyrė skaudžią nesėkmę.

Penkias pirmąsias rungtynių minutes aikštėje dar vyko dviejų lygių varžovų dvikova, o pranašumo nesugebėjo įgyti nė viena komanda. Visgi pirmojo ketvirčio viduryje svečiai pelnė devynis taškus be atsako, įgijo dviženklį pranašumą (23:13) ir daugiau nė akimirkai neleido VKM auklėtiniams pagalvoti apie pergalę.

Dvikovos pusiaukelėje "brazylų" pranašumas pasiekė dvidešimt šešių taškų ribą (53:27), tad po didžiosios pertraukos svečiai jau žaidė savo malonumui. Pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena tik įtvirtino "Brazylijos-Ego Forte" komandos pergalę rezultatu 102:73.

Nugalėtojų komandoje nesulaikomas buvo Vitalij Podgaiskij, pelnęs 35 taškus ir surinkęs 42 naudingumo balus, Mantas Simonavičius pridėjo 22 taškus ir 9 rezultatyvius perdavimus, o Tadas Brazys į savo sąskaitą įsirašė 16 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus.

"Vilniaus KM-Krantechnos" gretose išsiskyrė Karolis Bakanauskas įmetęs 18 taškų bei Kristupas Totoris pridėjęs 17 taškų.