VTDK pasiekė pirmą pergalę savo arenoje, favoritai nebarstė taškų

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje įvyko tai, ko vienos komandos gerbėjai laukė labai ilgai - VTDK studentai palaužė "Sadolin" atstovus bei šiame sezone pasiekę pirmą pergalę savo aikštėje. Kitose stipriausio miesto lygos akistatose sunkias pergales šventė turnyro lentelės viršuje esančios MRU ir "Volfas Engelman" komandos.

Vienos geriausių rungtynių

Rungtynes starto penkete pradėjęs žaidžiantysis "VTDK-SLK Patriotų" (6-14) treneris Otas Majeras sužaidė vienas geriausių šio sezono rungtynių, o jo vedama ekipa rezultatu 76:68 palaužė pastaruoju metu puikią formą demonstravusius "Sadolin" (7-14) atstovus.

Svečiai puikiai žinojo, kad varžovai šiame sezone jaučia savų sienų kompleksą, todėl ketvirtadienio vakarą susirinko turėdami vienintelį tikslą - pasiekti pergalę.

Susitikimo pradžia tarsi patvirtino pastarųjų mėnesių tendencijas - Algirdo Milono treniruojama svečių komanda diktavo savo sąlygas ir jau pirmojo kėlinuko viduryje įgijo dviženklį pranašumą (17:7).

Visgi tai tebuvo įdomiausių rungtynių įvykių pradžia. Šaltą dušą gavę studentai netrukus išsijudino, o po spurto antrajame kėlinuke net išsiveržė į priekį 23:22.

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus ilgą laiką komandas skyrė trapi persvara, tačiau rungtynių vairą savo rankose laikė "VTDK-SLK Patriotų" ekipa.

Sužaidus trisdešimt minučių aikštės šeimininkų persvara siekė vos du taškus (53:51), tačiau tuomet O.Majero armija pakilo į lemiamą štrumą, atitrūko nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę.

Nugalėtojų ekipoje rezultatyviausiai žaidė O.Majeras, pelnęs 22 taškus ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, Arūnas Pranevičius pridėjo 19, o Deividas Aukštuolis pasižymėjo įmesdamas 12 taškų.

"Sadolin" gretose išsiskyrė Rokas Kasparavičius surinkęs 21 tašką, Gediminas Idzelis pasižymėjo atlikdamas dvigubą dublį įmetė 16 taškų ir atkovojo 13 atšokusių kamuolių.

Iškovoję šeštąją pergalę "VTDK-SLK Patriotai" teoriškai atgaivino atkrintamųjų viltis, tuo tarpu nesėkmę patyrę "Sadolin" nepajudėjo iš vienuoliktosios turnyro rikiuotės vietos.

Pamiršo gynybą

Principinėje dviejų studentų komandų akistatoje tris kėlinukus vyko beprotiškai atkakli kova, o ketvirtajame aikštėje prasidėjo tikras šou.

Savo aikštėje žaidusi "LEU-Šviesos" (11-9) komanda turėjo vos šešis krepšininkus vis tik dėl pirmos vietos reguliariajame sezone kovojantys MRU (18-2) krepšininkai taip pat atvyko tik aštuoniese.

Į rungtynes atvykę žiūrovai tikėjosi įdomios kovos, tačiau sulaukė tik nedidelės intrigos. Tris kėlinukus abi komandos buvo visiškai pamiršusios gynybą ir žaidė it per žvaigždžių savaitgalį. Tad nieko nuostabaus, kad pirmaujanti ekipa keitėsi net 7 kartus, o komandas nuolat skyrė vos kelių taškų skirtumas.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo ketvirčio pradžioje, kuomet MRU ekipa pagaliau išgirdo trenerio Vytauto Poteliūno žodžius, nusprendė rimtai žaisti ir per keletą minučių susikrovė triuškinamą pranašumą (88:73).

Kaip parodė vėlesni įvykiai svečiai atitrūko pačiu laiku, nes ketvirtojo kėlinuko viduryje vienas po kito penktąsias pražangas gavo net trys starto penketo žaidėjai, tad per likusį dvikovos laiką V.Poteliūno armijai teko atlaikyti tikrą varžovų šturmą.

Nors LEU ekipa sugebėjo kiek apkarpyti turėtą deficitą, tačiau netaiklūs metimai bei chaotiškai sužaista susitikimo pabaiga neleido aikštės šeimininkams atkurti intrigos.

Švelniai tariant keistoka dvikova pasibaigė mažu kuriozu - pačioje pagrindinio laiko pabaigoje technine pražangą buvo nubaustas "LEU-Šviesos" snaiperis Karolis Šilinskas, kurį treneris išprašė iš aikštės, o netrukus penktąją pražangą gavo Edvinas Dubauskas, tad aikštės šeimininkai rungtynes baigė žaisdami keturiese. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė gana sunkią MRU pergalę rezultatu 95:82.

Nugalėtojų komandos treneris Vytautas Poteliūnas neatrodė labai patenkintas: "Pamačiusi, kad varžovai atvyko vos šešiese komanda tris kėlinukus visai nerodė jokio noro žaisti. Lakstę po aikštę tarsi treniruotės metu, apie gynybą net negalvojo, tad rezultatas ilgą laiką buvo lygus. Laimei ketvirtojo kėlinuko pradžioje vyrai atsibudo, susikrovė apčiuopiamą pranašumą ir galiausiai šventė svarbią pergalę".

"LEU-Šviesos" strategas Gediminas Bražionis taip pat davė trumpą komentarą: "Dėl traumų, ligų ir kitų priežasčių turėjome vos šešis krepšininkus. Dvikovoje su silpnesniu varžovų tiek žmonių gal būtų užteką, tačiau prieš MRU nepavyko atsilaikyti. Kol pataikėme iš toli viskas buvo gerai, tačiau taikikliui nusimušus leidome varžovams pabėgti į priekį bei turėjome pripažinti jų pranašumą."

Nugalėtojų komandą į pergalę atvedė Rokas Jukonis, pelnęs 30 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, jam puikiai talkino Gytis Radzevičius pridėjęs 25 taškus, Karolis Murauskas pasižymėjo įmesdamas 13 taškų.

"LEU-Šviesos" gretose rezultatyviausiai žaidė Gediminas Povilauskas (17 atk.kam.) ir Edvinas Dubauskas (6 rez.perd.) pelnę po 20 taškų.

Septintąją pergalę iš eilės iškovojusi MRU ekipa susigrąžino lyderės poziciją, tuo tarpu "LEU-Šviesos" ekipa išliko šeštojoje vietoje.

Nenuleido rankų

Svarbų tašką kovoje dėl vietos atkrintamosiose prarado "Steko" (8-13) ekipa dvikovoje svečiuose turėjusi pripažinti "Volfas Engelman" (14-5) atstovų pranašumą.

Susitikimo pradžioje abi komandos žengė petys į petį, tačiau pirmojo kėlinuko viduryje į priekį netikėtai pabėgo "Steko" komanda. Svečiai sugebėjo neutralizuoti varžovų puolėjus, patys puikiai pataikė ir sužaidus dešimt minučių pelnytai buvo priekyje (19:16).

Tačiau gražus debiutantų sapnas tesėsi neilgai. Trenerio nurodymų išklausę "Volfas Engelman" krepšininkai antrajame kėlinuke šturmavo varžovų krepšį bei per ketvirtį pelnę net 37 (!) taškus dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (53:39).

Po didžiosios pertraukos Tomas Keršio treniruojami aikštės šeimininkai tęsė savo spurtą nesuteikdami varžovams nė menkiausios progos pagalvoti apie pergalę.

Verta pažymėti, kad svečiai nenuleido rankų ir kovėsi nežiūrėdami į rezultatą, vis tik pasigirdus finaliniam teisėjo švilpuku įtikinamą pergalę rezultatu 90:78 šventė "aludarių" ekipa.

Nugalėtojų ekipos strategas Tomas Keršis davė trumpą, bet konkretų komentarą: "Varžovai atėjo gerai nusiteikę, palaikė agresyvų, chaotišką tempą. Net nepasakyčiau, kad bloga pradžia dvikovos buvo, tiesiog mes per karšti buvome kol susistygavome."

"Nenuvertinant varžovo jautėmės, kad esame pranašesni, tiesiog užtruko laiko, kol šaltas protas atėjo. Žaidėme komandiškai, dalijomės kamuoliu ir pasiekėme pelnytą pergalę. Net nelabai man reikėjo kištis į komandos žaidimą."

"Steko" komandos treneris Antanas Vipartas pabrėžė treniruočių stygių: "Varžovas turi labai gerai sukomplektuotą komandą, kuri, mano nuomone, dabar formos pike, todėl mums laimėti šiandien šansų beveik nebuvo. Jie pataikė puikiai, nors tikrai ne daugumą metimų metė laisvi, o mes, atvirkščiai, tragiškai mėtėm tritaškius."

"Bet jei neužpuoli, tai privalai bent apsiginti, o ir to mums šiandien padaryti nepavyko. Vėlgi - meistriškumo stoka. Prastas pataikymas nėra atsitiktinumas. Turim išpirktą salę visiems metams, bet į treniruotes beveik niekas nebeina. Man pikta, juk norint pataikyti laisviems tereikia tik treniruotis. Ir treneris čia nepadės. Sveikinu varžovus su pelnyta pergale, o savo krepšininkams linkiu nenusiminti, nes pralaimėjome stipresniems."

Nugalėtojų komandoje siautėjo jaunasis Arnas Adomavičius, pelnęs 23 taškus, Deimantas Pavlovskis pridėjo 22, o Pavelas Braknys pasižymėjo įmesdamas 12 taškų.

"Steko" ekipoje pasižymėjo Donatas Janavičius įmetęs 20 taškų bei Aurimas Dalius Butkus (6/7 dvit.) į savo sąskaitą įsirašęs 13 taškų.

Iškovoję keturioliktąją pergalę "Volfas Engelman" vyrai įsitvirtino ketvirtojoje turnyro lentelės pozicijoje ir sėkmingai susiklosčius aplinkybėms turi labai realias galimybes pakilti laipteliu aukščiau. Tuo tarpu pralaimėjimą patyrusi "Steko" ekipa bent vienam turui smuktelėjo į devintąją rikiuotės vietą.