VU nubaudė "Tegrą", LEU išnešė sveiką kailį

Stipriausios Vilniaus mieste Plasta-Sostinės A lygos sezonas dar nespėjo įsivažiuoti, o netikėtumai jau pilasi lyg iš gausybės rago. Trečiadienio vakarą didžiausią staigmeną pateikė "Vilniaus universiteto" ekipa savo aikštėje palaužusi "Tegros" krepšininkus. Favoritams padus pakuteno aukščiausiame lygyje debiutuojanti "Legiono" komanda tik pačioje dvikovos pabaigoje turėjusi pripažinti "LEU-Šviesos" pranašumą.

Puiki pamoka

Prastai susitikimą pradėjusi "Vilniaus universiteto" (1-0) komanda privertė "Tegros" (1-1) vyrus patikėti lengva pergale, tačiau vėliau spurtavo ir pakreipė įvykių tėkmę visiškai kita linkme.

Sužaidus dešimt minučių svečiai pirmavo rezultatu 21:11, tad atrodė, jog A lygos favoritai iškovos dar vieną lengvą pergalę. Juolab, kad nebuvo jokių ženklų apie galimai kitokį scenarijų. Puikiai sukomplektuota "Tegros" ekipa tiksliai gynėsi, lengvai rasdavo kelius varžovų krepšio link ir be vargo rinko taškus.

Nors antrajame kėlinuke Arūno Umbraso auklėtiniai kiek sumažino apsukas, tačiau susitikimo vairas išliko jų rankose, o sužaidus kiek daugiau nei trylika minučių svečiai susikrovė rekordinę 14 taškų persvarą (27:13).

Vis tik, kuomet jau atrodė, kad VU studentai kels baltą vėliavą viskas apsivertė aukštyn kojom. Aikštės šeimininkai padidino tempą, apkarpė turėtą deficitą ir prieš pat didžiąją pertrauką atkūrė rungtynėse intrigą (31:37).

Pajutę žaidimo ritmą Rimanto Kaminsko auklėtiniai nemažino apsukų ir jau trečiojo ketvirčio viduryje atsidūrė priekyje (51:50). Atsidūrusi varžovų užnugaryje "Tegros" ekipa turėjo daugybę laiko tam, kad viską sustatytų į savo vietas, tačiau visos jų pastangos nuėjo perniek. Kamuolys pats slysdavo iš svečių krepšininkų rankų, o visiškai nesudėtingi metimai nepasiekdavo tikslo.

Tuo tarpu "Vilniaus universiteto" jaunimas viena po kitos pakavo varžovų dovanas, pamažu didino savo pranašumą ir galiausiai šventė netikėtą pergalę rezultatu 85:74.

Nugalėtojų komandos strategas Rimantas Kaminskas maudėsi šlovės spinduliuose: "Liaudies išmintis sako: gera pradžia - pusė darbo. Sezoną pradėjome neblogai, tad reikia tikėtis, jog viskas sėkmingai klostysis ir toliau".

"Kalbant apie dvikovą, pradėjome prastai, tačiau vėliau vyrai suaktyvino gynybą, pelnė keletą lengvų taškų ir pamažu sugrąžino intrigą į rungtynes. Kuomet yra didelis noras laimėti ir prisideda truputėlis sėkmės galima gauti neblogą rezultatą. Būtent tai šiandien ir suveikė. Žinoma, varžovai irgi nesužaidė geriausių savo rungtynių bei neišnaudojo savo priekinės linijos, tačiau tai tikrai nesumenkina mūsų pergalės", - teigiamomis emocijomis dalijosi "Vilniaus universiteto" strategas R.Kaminskas.

Tuo tarpu "Tegros" treneris Arūnas Umbrasas nesuprato, kas atsitiko: "Neturiu ką pasakyti po tokios dvikovos. Pirmąjį kėlinuką sužaidėme lyg iš natų ir žiūrint į komandų pajėgumą visos rungtynės turėjo vykti pagal panašią tendenciją. Visgi įgiję triuškinamą persvarą sustojome, o tuo pasinaudoję studentai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Praėjusiame sezone turėjome panašų susitikimą su MRU atstovais, kuomet iššvaistėme 20 taškų pranašumą. Tiesiog, per anksti patikėjome pergale, o kai tai įvyksta rungtynių viduryje įsivažiuoti būna labai sunku. Laimei, tai - tik sezono pradžia, tad vyrams bus puiki pamoka, kad kovoti reikia nuo pirmos iki keturiasdešimtos susitikimo minutės".

"Vilniaus universitetas": Mantas Dong 24, Martynas Rakauskas (11 atk.kam.) 15, Vytautas Saulis 14.

"Tegra": Remigijus Sugintas 22, Eividas Petrulis (10 atk.kam.) 16.

Vos neprisižaidė

Staigmena vos nebuvo užfiksuota ir antrojoje vakaro akistatoje, kurioje savo aikštėje žaidusi "LEU-Šviesos" (2-0) ekipa tik po dramatiškos kovos rezultatu 78:70 palaužė A lygoje pirmąsias rungtynes žaidusią "Legiono" (0-1) komandą.

Debiutantai jau susitikimo pradžioje parodė, kad yra nusiteikę rimtai (5:2). Nors netrukus LEU atstovai sugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau įgyti solidesnės persvaros jiems niekaip nesisekė, tad sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai turėjo vos keturių taškų pranašumą (18:14).

Antrojo ketvirčio viduryje būsimieji pedagogai įgijo dviženklę persvarą (30:16), tačiau "Legionas" į tai atsakė spurtu 20:6, tad įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus 36:36.

Dar įdomesni įvykiai dėjosi po didžiosios pertraukos, kuomet svečiai visiškai išbalansavo varžovų žaidimą, išsiveržė į priekį ir likus žaisti dešimt minučių įgijo keturių taškų pranašumą (62:58).

Intriga rungtynėse laikėsi iki pat lemiamo kėlinuko vidurio kuomet "Legiono" ekipa dar turėjo iniciatyvą savo rankose (68:66). Visgi tuomet "LEU-Šviesos" komanda ėmė kiečiau gintis, o daugiau laisvės puolime gavusiems studentų snaiperiams atsirišo krepšys. Visa tai padėjo studentams laimėti atkarpą rezultatu 12:0 bei nuaidėjus finalinei sirenai į savo sąskaitą įsirašyti antrąjį tašką.

Nugalėtojų komandos strategas Gediminas Bražionis negailėjo kritikos auklėtiniams: "Kai ateini į rungtynes ne kovoti, o lengvai pasižaisti su kiemo komanda kažką nuveikti būna labai sunku. Taip šįkart atsitiko ir su mano studentais. Trūko koncentracijos, nusiteikimo, tad nenuostabu, jog teko kautis su varžovais iki pat lemiamo kėlinuko vidurio. Bandėm spausti "Legiono" atstovus, tačiau ne viskas sekėsi, be to kamuolys tiesiog nelipo krepšininkams prie rankų. Šiais metais mes norime eiti toliau nei ketvirtfinalis, tad belieka pasidžiaugti, kad išnešėme sveiką kailį bei iškovojome tašką, kuris vėliau gali būti labai svarbus", - savo komandai keliamus tikslus atskleidė "LEU-Šviesos" strategas G.Bražionis.

"Legiono" ekipos žaidžiantysis treneris Ričardas Prybylskis išdėstė nesėkmės priežastis: "Rungtynės buvo atkaklios, nes žaidė dvi lygiavertės komandos, o pralaimėjome, nes dvikovos pabaigoje mums pritrūko patirties ir jėgų. Čia jau mano klaida, kad rėmiausi septyniais žaidėjais. Taip pat, ženklia persvara pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Apskritai, sunku kažkur kitur ieškoti problemų, kai varžovai 23 kamuolius atsikovoja po tavo krepšiu".

"Puolimas rungtynių pradžioje strigo, bet tai suprantama, nes esame nauja komanda, todėl trūko susižaidimo. Be to, dauguma komandos narių A lygoje žaidžia pirmą kartą. Kita vertus, manau, kad su kiekvienomis rungtynėmis žaisime vis geriau", - savo treniruojamos komandos sėkme tikėjo R.Prybylskis.

"LEU-Šviesa": Gediminas Povilauskas (15 atk.kam.) 15, Edvinas Dubauskas 13, Nerijus Pigaga 11.

"Legionas": Ričardas Prybylskis (5 rez.perd.) 19, Arnas Aniulis 18.