VU studentai per 90 sekundžių panaikino solidų deficitą ir šventė įspūdingą pergalę

Likus pusantros minutės iki pagrindinio laiko pabaigos svečiuose žaidę "Medea-VU" studentai turėjo devynių taškų deficitą, tačiau per likusį laiką pelnė net 13 taškų be atsako ir sugebėjo išplėšti pergalę iš "Vilniaus KM-Krantechnos" jaunimo rankų.

Įspūdingas finišas

Jau susitikimo pradžioje tapo aišku, kad trečiadienio vakaro akistata, sulig kuria finišavo 2012 metų A lygos dvikovos, tarp savo aikštėje žaidusių "Vilniaus KM-Krantechnos" (4-5) atstovu ir "Medea-VU" (9-1) studentų bus graži bei intriguojanti. Pajėgiausias sudėtis surinkusios komandos demonstravo greitą ir gražų krepšinį, sulig kiekviena minute vis labiau didindamos savo taškų kraitį. Nors dvikovos favorite buvo laikoma svečių ekipa, tačiau Gintauto Reginos treniruojamas VKM jaunimas demonstravo solidų žaidimą ir visą pirmą ketvirtį laikė iniciatyvą savo rankose.

Sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai pirmavo keturiais taškais (24:20), o po spurto antrojo kėlinuko pradžioje G.Reginos auklėtiniai įgijo didžiausią rungtynėse, dešimties taškų, pranašumą (30:20). Pajutęs, jog reikalai krypsta netinkama linkme svečių strategas Rimantas Kaminskas paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios viskas apsivertė aukštyn kojom. Studentai sugebėjo pažaboti varžovų puolėjus ir laimėję atkarpą net 19:2, iki didžiosios pertraukos likus porai minučių, jau patys mėgavosi septynių taškų persvara (39:32).

Visgi "Vilniaus KM-Kranetchnos" atstovai jau netrukus susigrąžino minimalią persvarą, tad po ilgosios pertraukos drama tęsėsi toliau. Kurį laiką žaidimas vyko taškas į tašką, o priekyje buvo tai viena, tai kita ekipa.

Tikros įdomybės prasidėjo lemiamo kėlinuko pabaigoje. Iš pradžių po Margirio Normanto vedami aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 12:0 ir likus keturioms minutėms įgijo aštuonių taškų pranašumą (66:58). "Medea-VU" vyrai keletą minučių nesėkmingai bandė mažinti turėtą deficitą, tačiau VKM auklėtiniai sėkmingai atsakydavo tuo pačiu.

Lūžis rungtynėse įvyko likus devyniasdešimčiai sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos. Svečiai turėjo devynių taškų deficitą (62:71) ir atrodė, jog VU atstovams nepavyks metų baigtis pergalingai. Visgi tuomet penktąsias pražangas gavo "Vilniaus KM-Krantechnos" garbę gynę M.Normantas ir Kostas Jonuška, studentai pataikė visus baudos metimus, o vėliau, pasinaudoję grubiomis varžovų klaidomis, svečiai pataikė kelis metimus iš vidutinio nuotolio bei sugebėjo ne tik apkarpyti turėtą deficitą, bet ir po Tautvydo Pipiro tolimo metimo persverti rezultatą savo naudai (73:71).

Beviltiškoje padėtyje atsidūrę aikštės šeimininkai nesugebėjo suregzti lemiamos atakos, o keletą sekundžių metimui dar turėję "Medea-VU" atstovai pelnė dar du taškus bei galutinai įtvirtino savo pergalę. Galutinis rezultatas - 75:71 svečių ekipos naudai.

Nesitikėjo galingų varžovų

Po rungtynių kalbintas "Medea-VU" strategas Rimantas Kaminskas gyrė VKM komandą: "Prieš dvikovą galvojau, jog teks grumtis su lieknais ir silpnais šešiolikmečiais, kurių galia bus komandiniame žaidime. Tačiau, kaip parodė rungtynės, tai - ne tik gerai taktiškai paruošta, tačiau ir fiziškai galinga varžovų komanda. Žinoma, jų gretose buvo keli patyrę krepšininkai, aplink kuriuos sukosi žaidimas, tačiau labai maloniai nustebino ir likusi komandos dalis. Matosi, jog auga tikrai stipri ateities krepšininkų karta", - teigė R.Kaminskas.

Paklaustas, kaip vertina savo ekipos žaidimą R.Kaminskas atsakė: "Viskas gerai,kas gerai baigėsi. Šiandien turėjome bene pajėgiausią sudėtį, tačiau žaidimas - nesiklijavo taip, kaip norėtųsi. Visgi smagu, jog svarbiausiomis akimirkomis vyrai susiėmė ir pasidovanojo sau puikią dovaną prieš artėjančias šventes", - džiaugėsi "Medea-VU" komandos strategas R.Kaminskas.

Tuo tarpu "Vilniaus KM-Krantechnos" treneris Gintautas Regina apgailestavo, jog susitikimo pabaigoje pritrūko patirties: "Rungtynių metu viskas buvo gerai, o pagrindinio laiko pabaigoje - vyrams tiesiog pritrūko patirties ir šalto proto. Visų pirma neturėjome patyrusio įžaidėjo, kuris galėtų valdyti komandą. Antra, jaunimas padarė keletą labai grubių klaidų - net keletą kartų iš eilės prasižengė prieš varžovus ir leido baudų metimais tirpdyti turėtą deficitą. Pagaliau, jaunimas suklydo leisdamas varžovams įmesti svarbius metimus, tuomet, kai dar persvara buvo mūsų rankose", - nesėkmės priežastis išdėstė G.Regina.

"Kita vertus, toks pralaimėjimas duoda žymiai daugiau naudos, nei pergalė prieš silpnesnius varžovus didžiuliu taškų skirtumu", - teigiamų aspektų pralaimėjime sugebėjo įžvelgti "Vilniaus KM-Krantechna" treneris G.Regina.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Tautvydas Pipiras įmetęs 19 taškų, Simonas Lekys ir Domantas Pipiras pridėjo po 13.

"Vilniaus KM-Krantechnos" gretose išsiskyrė puikiai žaidęs Alvydas Žarskus įmetęs 23 taškus, sugriebęs 12 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 29 naudingumo balus, jam neblogai talkino Margiris Normantas (4/6 trit.) pridėjęs 18 taškų.

Įdomūs faktai:

- "Medea-VU" lyderis Laurynas Jacevičius žaidė vos keletą sekundžių, tačiau sugebėjo pataikyti vienintelį mestą tritaškį, prasižengti ir surinkti 2 naudingumo balus;

- Nors svečių įžaidėjas Simonas Lekys buvo vienas rezultatyviausių savo ekipoje, tačiau jo +/- rodiklis yra neigiamas: -6;

- VU studentai antru bandymu pelnė vos 5 taškus;

- Pirmaujanti komanda keitėsi net 9 kartus;

- Įspūdingiausią spurtą surengė "Medea-VU" vyrai, antrojo kėlinuko pradžioje pelnę net 15 taškų be atsako.