20 taškų pranašumą iššvaisčiusi "SK Nemenčinė" pergalės iš rankų nepaleido

Pirmadienio vakarą įvyko dviejų dėl vietos atkrintamosiose kovojančių komandų akistata, kurioje kovėsi savo aikštėje žaidusi "SK Nemenčinės" (3-5) ekipa ir "ISM universiteto" (1-4) studentai. Kaip ir buvo galima tikėtis principinėje akistatoje buvo nemažai intrigos ir dramatiškų įvykių. Aikštės šeimininkai sugebėjo iššvaistyti 20 taškų pranašumą, tačiau tiksliai sužaidė susitikimo pabaigą ir šventė labai svarbią pergalę.

Aistringai vietos sirgalių palaikomi "SK Nemenčinės" krepšininkai jau susitikimo pradžioje pasiuntė varžovus į nokdauną (11:2). Nors vėliau Šarūno Cipario treniruojama studentų komanda atsitiesė ir sugebėjo sugrąžinti rungtynėms intrigą, tačiau aikštės šeimininkai išlaikė saugų atstumą, o sužaidę dar vieną galingą atkarpą trečiojo kėlinuko pradžioje įgijo dvidešimties taškų persvarą (46:26).

Tačiau tai - dar ne istorijos pabaiga. Įgiję triuškinamą pranašumą aikštės šeimininkai sustojo, o tuo pasinaudoję "ISM universitoto" krepšininkai surengė neįtikėtiną spurtą ir... lemiamo ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą (54:54)!

Atrodė, jog svečiams pavyks sukurti stebuklą, tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai studentai per anksti spurtavo ir nebeturėjo jėgų galingam finišui. Tuo tapu "SK Nemenčinės" atstovai sugebėjo atsitiesti ir galiausiai pasiekti savo svajonę. Likus žaisti dvi su puse minutės aikštės šeimininkai turėjo vos dviejų taškų persvarą (64:62), tačiau likusio laiko metu pelnė net devynis taškus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė gana dramatišką pergalę rezultatu 71:62.

Nugalėtojų ekipos vadovas Justinas Plytnykas buvo patenkintas rezultatu: "Vakar tiesiog privalėjome laimeti. Susirinkome tvarkingai į rungtynes, pagaliau suoliukas buvo ilgas. Be to, varžovas puikiai pažįstamas, todėl žinojom, kaip prieš juos žaist".

"Pirmoje dvikovos dalyje primetėm jiems savo žaidimą ir pabėgome toli į priekį, kas įvyko trečiame kėlinuke - neturiu tam paaiškinimo. Atrodė, jog būtumėm pirmą kartą kamuolį paėmę į rankas, darėme krūvą klaidų, nepataikėm metimų iš patogių padėčių".

"Prieš lemiamą kėlinuką nusiraminome, pasiruošėm naują žaidimo planelį, kuris puikiai suveikė. Paėmėm visą žaidimą į savo rankas ir galiausiai šventėm itin svarbią pergalę. Smagiai pabaigėm pirmą ratą ir jei neplanuotas pralaimėjimas "marčiulioniukams" viskas būtų buvę puiku", - pirmąją sezono dalimi džiaugėsi "SK Nemenčinės" komandos vadovas J.Plytnykas.

"SK Nemenčinė": Povilas Kirdeika (5 rez.perd.) 14, Rimvydas Stankevičius (10 atk.kam.) 13, Marius Galvanauskas 12.

"ISM universitetas": Rokas Balbierius (5 rez.perd.) ir Eigirdas Keblikas po 13.