Aštuntfinalyje (ne)tikėta intriga ir pratęsimas

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje startavo dar viena aštuntfinalio serija, kurioje kovoja "Vilniaus KM-97" ir "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubo" atstovai. Kiek netikėtai sunkią pergalę po 45 minučių kovos šventė svečiuose rungtyniavę Ričardo Žilio treniruojami krepšininkai.

Serijos favoritais laikomi "Vilniaus KM-97" atstovai pirmose serijos rungtynėse buvo labai arti to, kad pirmoji dvikova jiems būtų pasibaigusi nesėkme. Vis tik jauniesiems krepšininkams pavyko rasti savyje jėgų ir mačo pabaigoje įrodyti savo pranašumą 99:90.

Namuose rungtyniavusi VJVJK ekipa susitikimą pradėjo itin užtikrintai. Patikima gynyba bei netikėtai rezultatyvus ekipos žaidimas leido aikštelės šeimininkams po pirmųjų dešimties minučių džiaugtis dviženkle persvara. Antrojo ketvirčio pradžioje R.Žilio komandos deficitas pasiekė net 15 taškų ribą!

Po šio šalto dušo VKM atstovai tarsi pabudo ir prisiminė, kad moka žaisti krepšinį. Iki didžiosios pertraukos jiems pranašumą pavyko sumažinti iki 7 taškų, nors įsižaidusių varžovų jiems visiškai uždaryti nepavyko.

Prasidedant lemiamam ketvirčiui VJVJK turėjo 9 taškų pranašumą ir atrodė, kad šiame susitikime išvysime netikėtą rezultatą. Tačiau kitokios numonės buvo R.Žilio treniruojama ekipa. Jie per pirmąją kėlinio pusę panaikino turėtą deficitą ir net išsiveržė į priekį 4 taškais. Likus žaisti mažiau nei 30 sekundžių, gelbėtis jau teko aikštelės šeimininkams, kurių deficitas siekė 2 taškus. Paskutinės atakos metu Mindaugas Markevičius dviem taikliais baudos metimais išlygino mačo rezultatą, o paskutinis Justo Šukelio metimui nepasiekus tikslo, komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko metu aikštėje dominavo jaunieji krepšininkai. Daugiau jėgų išsaugoję VKM žaidėjai pratęsimo metu nepaliko priešininkams jokių vilčių ir laimėję 5 minučių atkarpą 8:17, laimėjo ir pirmąsias serijos rungtynes.

Nugalėtojams J.Šukelis ir Mantvydas Staniulis pelnė po 26 taškus.

Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo M.Markevičius ir Elonas Pokanevič, pelnę atitinkamai 31 ir 22 taškus.

Atsakomosios šių ekipų rungtynės įvyks kovo 16 dieną.