B lygoje – kaimynų akistata, antroji „Sadolin“ nesėkmė ir romantika pasibaigęs flirtas

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B čempionate dvi kovos žadėjo iki maksimumo pakilusią intrigą, o vienos rezultatas netikėtumu netapo.

Gal pradėkime nuo pastarosios, ar ne? Įdomybės lai lieka pabaigai.

„Oaks-Tirola“ (6/4) neturėjo jokio vargo su vienais iš pirmenybių autsaiderių „Nemenčinės“ (1/11) vyrais ir juos nugalėjo namie 92:69 (17:13, 23:19, 25:23, 27:14).

Jei pirmuosius du kėlinius „Nemenčinė“ dar bandė laikytis rungtynėse, tai vėliau jėgos išseko. Trečio kėlinio viduryje jai net buvo pavykę persverti rezultatą (48:47), bet spurtavusi „Oaks-Tirola“ kėlinį baigė turėdama dviženklį pranašumą, o vėliau jį dar padidino lemiamu metu.

Šeimininkai buvo tikri monstrai po krepšiais – atkovojo 60 kamuolių, kol „Nemenčinė“ – 32. Agresyvumu „Oaks-Tirola“ susikūrė ir daug progų mesti baudas (12/21).

„Oaks-Tirolai“ 24 taškus pelnė Artūras Karapetianas, 20 – Kęstutis Bagdonavičius (13 atk. kam.), 12 – Eligijus Ročys, po 11 – Kristijonas Simsonas ir Darius Kiminius.

„Nemenčinė“ turėjo du lyderius – Deividą Grigėną (25 tšk., 9 atk. kam.) ir Rytį Žarkauską (23 tšk.).

„Oaks-Tirolos“ vadovas Vaidas Indriliūnas prakalbo apie studijų laikų flirtą.

„Rungtynės su „Nemenčinės“ ekipa priminė studentų laikus: iš pradžių flirtavome tarsi su padoria mergina, tačiau ilgai net į žandą bučkio negalėjome duoti, tačiau pavyzdingas elgesys ir atkaklumas galiausiai davė savo, tad antroje susitikimo dalyje jau mėgavomės romantiškais veiksmais, o vakaro pabaigoje pasiekėme svarbiausią tikslą.

Kalbant rimtai, dvikova gavosi visai įdomi. Viena vertus, vyrai nedemonstravo optimalios formos, kita vertus – varžovai pademonstravo akiai labai malonų žaidimą. Apskritai, manau, jog turėdama Ričardą Nacių, Deividą Grigėną ir bent vieną tikrą vidurio puolėją „Nemenčinės“ ekipa antrame varžybų etape pademonstruos visai kitokį žaidimą ir tikrai bus pajėgi kovoti dėl vietos atkrintamosiose“, – sakė jis.

Kaimynų kova

Susitiko ir turnyrinės lentelės kaimynai bei ten „Vilniaus KM-2000-II“ (5/7) nugalėjo „Vilniaus miesto savivaldybę“ (5/7) – 75:65 (15:17, 22:20, 16:11, 22:17).

Du pirmi ketvirčiai puikiai iliustravo apylygį ekipų pajėgumą – rezultatas neženkliai nuolat svyravo. Vis tik gera atkarpa „Vilniaus KM-2000-II“ pradėjo trečią ketvirtį, įgavo 10 taškų pranašumą ir jo nebeiššvaistė.

Kasparas Gečas prie pergalės pridėjo 25 taškus, Justinas Kalinauskas – 17, Dominykas Kliukas – 9.

„Vilniaus miesto savivaldybei“ 21 tašką surinko, 11 kamuolių atkovojo ir 10 pražangų išprovokavo Artūras Pūkys, 11 taškų sąskaitoje turėjo Justinas Ruminas.

Antra nesėkmė

„Patriotai-VTDK“ (8/4) privertė „Sadolin“ (9/2) patirti vos antrą pralaimėjimą šiame sezone ir ją įveikė 62:60 (17:11, 19:20, 15:17, 11:12).

„Patriotai-VTDK“ jau antrajame kėlinyje pirmavo 10 taškų, bet „Sadolin“ toks atslikimas pasirodė nemotais – buvo panaikintas. Šeimininkams pabandžius persverti rezultatą tuo pavyko pasidžiaugti vos kelias minutes – „Patriotai-VTDK“ kaip tikri užsispyrėliai siekė pergalės.

Viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. „Sadolin“ dar likus pustrečios minutės pirmavo 60:58, bet Otas Majeras atsakė tritaškiu, o Marius Gruodis įmetė svarbią baudą – 62:60. Užsigelbėti šeimininkai turėjo ne pusantros minutės. Vis tik abi ekipos daugiau nepataikė nė vieno metimo, o Gediminas Idzelis prametė ir abi labai svarbias baudas.

Laimėjusiems 18 taškų pelnė Marius Tenikaitis (10 atk. kam.), 14 – Deividas Aukštuolis. „Sadolin“ 16 pridėjo Žilvinas Sideravičius (10 atk. kam.), 10 – Valdemaras Lodziato (11 atk. kam.).

Tikras patriotas Deividas Aukštuolis pasidžiaugė, kad jo komanda gerai atliko darbą gynyboje.

„Įveikėm vienus iš čempionato lyderių nedemonstruodami aukščiausios klasės puolimo. Labai gerai, kad viską išgelbėjo optimistiškai nuteikianti komandos asmeninė gynyba. Greičiausiai ji pirmą kartą šiame sezone veikė pakankamai sklandžiai. Komandos mažiukai ir dideli žmonės puikiai keitėsi ginamaisiais, taip nepatirdami nuostolių. Taigi šios rungtynės parodė, jog gintis vis tik mokame, kai yra tam noro. Puolime dar yra ką pataisyti, bet laiko iki atkrintamųjų dar turime pakankamai.

Pabaigai norėčiau pridurti, jog pakankamai atkakliose rungtynėse gerai savo darbą atliko rungtynių arbitrai. Nors gavo piktų strėlių iš varžovų tiek rungtynių metu, tiek po rungtynių, manau, kad savo darbą atliko profesionaliai“, – teisėjus gyrė jis.

Vos po vieną mačą B lygos pirmame etape sužaisti liko „Nemenčinei“ (prieš „VKM-666“), „Vilniaus KM-2000-II“ (prieš „Patriotus-VTDK“), „Vilniaus miesto savivaldybei“ (prieš „Visi kartu“) ir „Patriotams-VTDK“, kurių varžovus jau minėjome.

Kai kurių kitų komandų dar laukia net po tris mačus, tad turnyrinėje lentelėje pasikeitimų gali įvykti ne vienas.