B lygos aštuntfinalyje – įspūdinga trijų pratęsimų drama

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B čempionato aštuntfinalyje tarp „Oaks-Tirolos“ ir „Vilniaus miesto savivaldybės“ tvyro lygybė ir komandos galutinai santykius išsiaiškins trečiame tarpusavio mače.

Antrasis buvo įspūdingas – pažymėtas trimis pratęsimais. Čia „Vilniaus miesto savivaldybė“ vis tik triumfavo namie 92:90 (14:16, 15:17, 23:9, 13:23, 5:5, 12:12, 10:8).

Puiki drama permaininga buvo jau per pagrindinį žaidimo laiką. „Oaks-Tirola“ pradžioje išsiveržė į priekį, vėliau iniciatyvą perėmė „Vilniaus miesto savivaldybė“. „Oaks-Tirolos“ puiki atkarpa leido vėl pirmauti 64:63, bet baudas sumetė Tadas Jarašiūnas, vėliau stojo jų mesti ir Artūras Karapetian. Tiesa, pataikė vieną iš išplėšė ne pergalę, o pratęsimą.

Lygiai toks pats puikus buvo ir pirmasis pratęsimas. Komandos žengė koja kojon, o įpusėjus pirmam papildomam laikui „Vilniaus miesto savivaldybė“ pirmavo 70:68, o Karolis Ruselevič atsakė baudų metimais. Per likusias dvi minutes visi šūviai skriejo pro šalį – teko ruoštis dar vienam pratęsimui.

Čia „Oaks-Tirola“ (78:73) buvo pabandžiusi bent kiek labiau atitrūkti, nes kiekvienas taškas buvo gyvybiškai svarbus, bet sulaukė Ginto Petriko tritaškio, o Karolis Bliudžius rezultatą išlygino – 78:78. Likus pusei minutės vis dar buvo lygus (80:80), tačiau A.Karapetian nusprendė, jog visam šitam reikalui reikia padėti tašką. Likus vos 4 sekundėms jis buvo taiklus, o savivaldybės atstovams teko prašyti pertraukėlės. Po jos G.Petrikas spėjo paleisti tikslų metimą ir išplėšti pratęsimą – 82:82.

Atmosfera buvo įkaitusi taip, kad stogas jau kilnojosi – nebebuvo aišku, kiek dar ekipos kausis, kol paaiškės nugalėtojas. Likus minutei iki trečio pratęsimo pabaigos K.Bliudžius vėl lygino rezultatą (88:88), o A.Karapetian jau veikė nuovargis – jis prametė abi baudas. K.Bliudžius vėl buvo taiklus, šįkart Artūras neklydo, tačiau Karolis pataikė lemtingą metimą. Įspūdinga kova baigėsi „Vilniaus miesto savivaldybės“ triumfu ir išlyginta serija.

„Oaks-Tirola“ vertėsi vos su septyniais žaidėjais ir mačą teko baigti išvis vos keturiese, nes pražangos per tiek laiko vis pasiekdavo limitą.

„Vilniaus miesto savivaldybė“ per tokį ilgą žaidimo laiką užfiksavo įspūdingą kovą dėl kamuolių – 74 atkovoti kamuoliai, iš kurių 22 – puolime.

„Vilniaus miesto savivaldybei“ 32 taškus pelnė Tadas Jarašiūnas (17 atk. kam., 8 per kam., 45 n.b.), 19 – K.Bliudžius (9 atk. kam.), 16 – G.Petrikas (8 atk. kam.), 9 – Artūras Pūkys.

„Oaks-Tirolai“ 29 taškus pridėjo A.Karapetian (10 atk. kam., 12 išpr. praž.), 18 – Eligijus Ročys, 17 – Viktoras Azarkovas, 9 – Kęstutis Bagdonavičius (9 atk. kam.).

„Oaks-Tirolos“ vadovas Vaidas Indriliūnas padėkojo savo komandai už kovą.

„Ačiū vyrams už puikią kovą. Smagu matyti, kad atėjus lemiamų kovų metui komanda (ne visa, tiesa) sugeba mobilizuotis ir parodyti 100 proc. savo potencialo.

Šiandien pralaimėjome ir tai yra vienintelė priežastis, dėl ko šios rungtynės nebus įtrauktos į klubo istorijos metraščius, o žadėjai nebus apdovanoti riterių titulu“, – kalbėjo jis.