B lygos pirmadienį - rezultatų įvairovė

Pirmadienio dvikovos GEALAN-Sostinės B lygoje pažymėtos itin įvairia rezultatų skirtumo ir intrigos įvairove. Jei dvejose dvikovose prireikė bene paskutinių sekundžių išaiškinti rungtynių nugalėtoją, tai vieneriose rungtynėse "ISM universiteto" krepšininkai tiesiog nušlavė savo varžovus nuo kelio.

Paskutinių sekundžių drama

Dramatiška dvikova pirmadienio vakarą vyko tarp "Rybvaldos" (2-0) ir "LEU Safety-Style" (0-2) ekipų. Šiame susitikime rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis dvikovos sekundėmis. Fortūna šį kartą buvo titulą ginančios ekipos pusėje. Simo Pociūno auklėtiniai paskutinėmis rungtynių akimirkomis išplėšė pergalę iš jaunųjų krepšininkų rezultatu 77:76.

Šiame susitikime visų rungtynių metu byko lygi ir atkakli dvikova. Nors didžiąją mačo dalį priekyje buvo "Rybvaldos" krepšininkai, tačiau jų pranašumas nė karto nevirštijo 7 taškų ribos.

Pagrindiniai susitikimo įvykiai prasidėjo paskutiniąją rungtynių minutę, kurios metu komandas skyrė tik 1 taškas.

Likus žaisti kiek mažiau nei 10 sekundžių, aikštelės šeimininkų žaidėjas Laimonas Alionis dvitaškiu metimu išvedė savo komandą į priekį. Tačiau po minutės pertraukėlės Egidijaus Ženevičiaus auklėtiniai sugebėjo atsakyti taikliu dvitaškiu metimu ir rungtynių svarstyklės pakrypo pastarosios ekipos naudai.

Tačiau tai nebuvo galutinis vakaro metimas. Sulig finaline rungtynių sirena "Rybvaldos" ekipos žaidėjas L.Alionis dar kartą taikliu dvitaškiu metimu išvedė savo komandą į priekį ir padovanojo pastarajai antrąją pergalę iš eilės.

"Rybvaldos" treneris S.Pociūnas kol kas nėra patenkintas komandos žaidimu: "Galima sakyti, kad pergalė yra pergalė ir niekas nugalėtojų neteisia. Bet kol kas mes nerandame savojo žaidimo. Traumos kiša koją, taip pat trūksta treniruočių. Varžovai bando tuo pasinaudoti, bet kol kas jiems tai nepavyksta. O šiaip rungtynės turėjo patikti žiūrovams, nes paskutinės 26 sekundės buvo tikrai įdomios. Bet tik ne treneriams."

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo rungtynių didvyris L.Alionis, pelnęs 16 taškų. Evaldas Černiauskas ir Raimondas Sadkauskas prie pergalės pridėjo po 14 taškų.

E.Ženevičiaus treniruojamoje komandoje rezultatyvumu išsiskyrė 18 taškų surinkęs Andrej Tichonov ir 16 taškų pridėjęs Žygimantas Gedžiūnas.

Sugrįžimas

Dar viena drama pirmadienio vakarą vyko tarp "LKA-karys.lt" (2-0) ir Vilniaus KM-99 (0-2) komandų. Pirmoje susitikimo pusėje dominavę kariškiai, antroje mačo dalyje vos neprisižaidė ir šventė pergalę tik 5 taškais - 93:88.

Rungtynių pradžia Kęstučio Kairio auklėtiniams nieko blogo nežadėjo. Nors jų gynyba pirmoje mačo dalyje turėjo nemažai spragų, vis tik užtikrintas kariškių žaidimas puolime leido jiems gana greitai įgyti dviženklį pranašumą.

Vis tik po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Vienu metu 17 taškų deficitą turėję jaunieji krepšininkai ne tik panaikino skirtumą, tačiau ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (61:65).

Tačiau galutinai perlaužti susitikimo eigos jauniesiems krepšininkams nepavyko. Lemiamomis ketvirtojo kėlinio minutėmis, kuriose sprendėsi dvikovos nugalėtojas, patikimiau  sužaidė labiau patyrę kariškiai, kurie ir džiaugėsi pergale.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos treneris K.Kairys kalbėjo trumpai: "Padariau eksperimentą pavadinimu "Visi gaus žaisti" ir per kelias minutes praradome visą sukauptą persvarą. Vėliau vėl išleidau pagrindinius krepšininkus, tačiau jaunimas jau buvo pagavęs žaidimo ritmą, tad iki pat paskutinių sekundžių kova vyko taškas į tašką. Belieka pasidžiaugti, kad viskas gerai baigėsi ir iškovojome pergalę."

Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Edvinas Ruzgas ir Marius Valkauskas, pelnę atitinkamai 22 ir 9 taškų.

Svečių ekipai Mantas Čebatorius ir Tautvydas Rėkašius surinko atitinkamai 24 ir 20 taškų.

Be gailesčio

Praeitų metų vicečempionai nemažina apsukų. Įtikinama pergale pradėję sezoną Šarūno Cipario auklėtiniai ir toliau demonstruoja totalinį krepšinį. Antroje sezono dvikovoje "ISM universitetas" (2-0) nepasigailėjo lygos debiutantės "Duonpelnys Basket" (0-2) ekipos ir šventė pergalę nepadoriu rezultatu 82:31.

Jau rungtynių pradžioje aikštelės šeimininkai įgijo apčiuopiamą pranašumą, kuris įpusėjus dvikovai siekė 20 taškų ribą. Tačiau tai nebuvo riba.

Po pertraukos Š.Cipario auklėtiniai neatleido žaidimo gijų iš savo rankų ir skirtumą augino dar didesniu tempu. Lygos naujokai nerado jokių priešnuodžių prieš varžovų žaidimą ir turėjo palikti aikštę žemai nuleistomis galvomis.

"Duonpelnys Basket" komandos vadovas A.Pieslikas rovėsi sau plaukus: "Gėda - taip galime apibūdinti savo žaidimą ir galutinė rezultatą.  Pamatėme, kiek dar daug trūksta iki normalaus pasiruošimo - pradedant fiziniu pasirengimu, baigiant taktiniais sprendimais."

"Šiandien "ISM universitetas" tiesiogine ta žodžio prasme apibėgo mus, nedavė atsikvėpti visas 40 min., jautėsi spaudimas, o pasekmės aiškios - vos 31 mūsų pelnytas taškas."

"Na, dabartinėje situacijoje stengiamės psichologiškai nepalūžti, visgi tik antros varžybos ir geriau dabar gauti tokį smūgi negu vėliau. Ačiū oponentui už pamoką - stengsimės ją išmokti. Bus ir geresnių rungtynių."

Nugalėtojams Albertas Valiulis pelnė 12 taškų. Eigirdas Keblikas ir Linas Beliūnas prie pergalės pridėjo po 12 taškų.

Svečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 7 taškus pelnęs Remigijus Untulis.