Be variantų: „BC Vilkai“ viena koja sudorojo „Gestą“

Nedidelę žaidybinę duobę (3 pralaimėjimai per 4 turus) išgyvenusi „BC Vilkų“ ekipa reabilitavosi trečiadienio akistatoje namuose, kuomet net ir nedemonstravę nieko panašaus į savo norimą krepšinį,  be didelio vargo  rezultatu 74:50 sutriuškino „Gesto-IDW“ krepšininkus.

„BC Vilkai“ pasiekė dešimtą pergalę sezone bei sustiprino savo pozicijas kovoje dėl trečiosios turnyrinės lentelės vietos. Tiesa, Giedriaus Oliškevičiaus kariaunos esminiai mačai dar laukia, todėl šis taškas buvo labiau emocinis, nei padedantis turnyrinėje lentelėje.

„Gesto“ padėtis po šios nesėkmes prie daug nesusikomplikavo – realiai Gintaro Razučio auklėtiniams šis taškas būtų extra, o vietą atkrintamosiose lems akistata su VDA.

Be savo lyderio Gedimo Žuko (22,8 tšk., per rungt.), kuris vienas iš esmės nukalę tris „Gesto“ pergales iš eilės (per šią seriją lyderis žaidė be keitimų ir rinko po 29,3 tšk.) atvykę „Gesto“ sportininkai laikėsi labai trumpai – pirmą ataką Ervinas Gudėnas surengė sėkmingą, ir svečiai vienintelį kartą pirmavo (2-0), tačiau „Vilkai“ greitai atsakė savo spurtu, 7:0, o po pirmo ketvirčio pirmavo daugiau nei užtikrintai – 25:12.

Po pertraukėlės vaizdas aikštelėje nesikeitė – riboti svečių puolimo ginklai strigo, „Gestas“ vėl sukrapštė vos 12 taškų ir nors „BC Vilkai“ toli gražu nedemonstravo geriausio žaidimo sezone, G.Oliškevičiaus auklėtiniai sistemingai didino pranašumą ir įpusėjus dvikovai pirmavo tvirtai – 43:24.

Antra susitikimo dalis buvo tik formalumas – trečiame kėlinyje visiškai išsiderinę svečiai pelnė vos aštuonis taškus, tuo tarpus „Vilkai“ surinko 20 ir likus dešimčiai minučių jau pirmavo 63:32.

Ketvirto kėlinio metu visiškai atsipalaidavę šeimininkai leido daugiau surinkti taškų „Gestui“ (18), tačiau geriausias mačo kėlinys svečių situacijos niekaip nekeitė – „Vilkai“ pasiekė užtikrintą pergalę ir pasiėmė savaime suprantamą tašką.

Abi ekipos šiame sezone labai dažnai klydo - padarė 45 klaidas (21 – „Vilkai”, 24 – „Gestas“). Taip pat abu klubai nepasižymėjo geru pataikymu – 34% „Vilkų“ ir viso labo 30% „Gesto“, o iš toli vaizdas buvo dar prastesnis – šeimininkai 4/26, svečiai – 3/16. Vis dėlto „Vilkai“ dominavo po krepšiais (61:40), tokiu būdu susikūrė daug daugiau progų ir, nors jas realizavo tik vidutiniškai, jiems tai nukalė pergalę.

„BC Vilkų“ ekipos treneris Giedrius Oliškevičius po dvikovos pripažino, kad susitiko skirtingų kalibrų ekipos: „Žinojom, kad varžovams kiekvienas taškas yra svarbus ir buvo nusiteikę rimtam iššūkiui.  Tačiau varžovai atvyko antros sudėties ir realiai iš varžybų gavosi šnipštas.  Suprantu ir vyrus, kad kai pamatai, jog varžovas ne to kalibro tai ir rankos neklauso, ir kojos nebėga.

Bet čia yra negeras dalykas ir turim su tuo kovoti.  Liko trejos, labai svarbios varžybos dėl vietos lentelėje bei SKL taurės pusfinalis, tai norėtųsi, kad žaidimo kreivė sparčiau kiltų. Nors iš kitos pusės žiūrint - kai nebėra kur jai leistis, tai kur ji dėsis - pakils.  Vilkai - drasko!“

„BC Vilkų“ ekipai šiame mače 20 taškų surinko Saulius Žurauskis, 14 pridėjo Saulius Steponavičius, 11 - Simas Žičkus.

„Gestui“ 13 taškų pelnė Vitalijus Zapolskas, 12 - Lukas Pečiulis, 10 - Lukas Laurinaitis.