Dominuojantys ugniagesiai ir augantis jaunimas

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaisti net trys susitikimai. Savo aikštėje žaidusi "Vilniaus ugniagesio" (6-1) komanda nepasigailėjo "Dailė akademijos" (3-4) studentų, "Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" (1-6) netikėtai palaužė "SK Nemenčinės" (2-5) atstovus, o "Legionas" (4-1) tik po itin atkaklios kovos įveikė "Š.Marčiulionio KA I" (1-5) jaunimą.

Pakeitė požiūrį

Didžiausia vakaro staigmena tapo savo aikštėje žaidusių "Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" atstovų pergalė prieš "SK Nemenčinės" ekipą rezultatu 72:62.

Jau susitikimo pradžia parodė, jog tai bus - netipinės rungtynės. Nors dažniausiai stačia galva į lyderių vaidmenį eina jaunimas, tačiau šįkart pirmieji iniciatyvą perėmė svečiai, kurie sužaidus dvi minutes pirmavo (7:2).

Tačiau netrukus Gintauto Vileitos treniruojami "marčiulioniukai" atsigavo ir po kelių minučių buvo priekyje (14:12). Dvikovos svarstyklėms išsilyginus kurį laiką vyko lygi kova, o įpusėjus rungtynėms komandas skyrė vos vienas taškas (35:34) pirmavo svečiai.

Visgi po didžiosios pertraukos viskas ėmė krypti kita linkme. Jaunimas idealiai pradėjo trečiąjį kėlinuką ir per šešias minutes įgijo apčiuopiamą persvarą (50:41).

Šaltą dušą patyrę svečiai pakeitė požiūrį į gynybą ir ilgam uždarė visus kelius savojo krepšio link, o patys pelnę net 12 taškų susigrąžino susitikimo kontrolę į savo rankas (53:50).

Tačiau, kaip parodė vėlesni įvykiai, toks "SK Nemenčinės" atgimimas buvo tik trumpalaikis miražas. Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje aikštės šeimininkai susikaupė, pagrindinio laiko pabaigoje laimėjo atkarpą rezultatu 10:0 ir įgiję pergalingą pranašumą galiausiai šventė pirmąją pergalę čempionate.

"Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol": Jonas Kalis 19, Mykolas Radionovas 17, Vilius Žukas ir Yauhen Massalski po 10.

"SK Nemenčinė": Marius Galvanauskas 21, Julius Plytnykas (10 atk.kam.) 15.

Nugalėjo patirtis

Svečiuose žaidusios "Legiono" ekipos vidurio puolėjas Deividas Jurkus sugriebė net 31 atšokusį kamuolį, o jo vedama komanda tik antroje susitikimo dalyje palaužė "Š.Marčiulionio KA I" atstovus rezultatu 87:81.

Pusę rungtynių aikštėje vyko tikras nervų karas, o solidesnės persvaros negalėjo įgyti nė viena komanda. Antroje rungtynių dalyje svečiams buvo pavykę atitrūkti (68:56), tačiau Edvino Justos treniruojami "marčiulioniukai" nepasidavė ir jau po kelių minučių pavijo varžovus ir persvėrė rezultatą (71:70).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus abi ekipos ilgą laiką žengė petys į petį. Viskas sprendėsi tik pačioje rungtynių atomazgoje, o čia jau nugalėjo "Legiono" krepšininkų patirtis ir šaltas protas. Svečiai tiksliau sužaidė susitikimo pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dar vieną pergalę.

"Legionas": Arnas Aniulis 26, Matas Budginas 24, Ričardas Prybylskis 15.

"Š.Marčiulionio KA I": Karolis Giedraitis (5 rez.perd.) 17, Danielius Kopūstas (10 atk.kam.) 16.

Nepriekaištinga rungtynių pabaiga

Lengviausią pergalę šventė dominavimą B lygoje tęsianti "Vilniaus ugniagesio" ekipa, kuri savo aikštėje rezultatu 72:52 palaužė "Dailės akademijos" studentus.

Aikštės šeimininkai jau pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (26:16), kurį iki didžiosios pertraukos padvigubino (45:23). Nors trečiajame ketvirtyje svečiai atsigavo ir sugebėjo perpus sumažinti turėtą deficitą (42:54), tačiau "Vilniaus ugniagesio" krepšininkai nepriekaištingai sužaidė rungtynių pabaigą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė jau šeštąją pergalę čempionate.

Nugalėtojų komandos vadovas Nerijus Statkus papasakojo apie rungtynes: "Abi ekipos viena kitą pažįsta jau seniai, todėl rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos, o komandos didesnį dėmesį skyrė puolimui nei gynybai".

"Kaip parodė pirmosios dvidešimt žaidimo minučių mūsų pasirinkta taktika buvo palankesnė, o Ugniagesių puolimo mašima buvo gerokai manevringesnė ir greitesnė. Tai leido gerokai aplenkti "Dailės komandos" ekipą".

"Trečiajame kėlinyje įgijome 22 taškų persvarą ir kiek atsipalaidavome: sustojo mūsų  puolimas, sulėtėjo darbas gynyboje. Tuo pasinaudojo varžovai, o skirtumas ėmė mažėti. Laimei laiku pabudome, o ketvirtajame kėlinuke susigrąžinome prarastą iniciatyvą ir galutiniame rezultate pasiekėme pelnytą pergalę", - džiaugėsi "Vilniaus ugniagesio" komandos vadovas N.Statkus.

"Vilniaus ugniagesys": Tomas Markevičius 22, Rokas Anuškevičius 15, Aras Bražiūnas (6 rez.perd.) 12.

"Dailės akademija": Giedrius Bielskis 11, Algirdas Markauskas 9.