„Dussmann“ parodė jėgą, VKM – nutraukė prakeiksmą

Ketvirtadienį GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) vyko du susitikimai, kuriuose namuose rungtyniavusios ekipos liko nieko nepešusios – „Oaks“ (5-11) po dramos iki paskutinių sekundžių nusileido Vilniaus „VKM-2000“  (8-7) sportininkams, kurie pagaliau nutraukė viso sezono prakeikimą, bei laimėjo pirmą mačą svečiuose rezultatu 66:64, o „Dussmann“ (14-2) atsitiesė po nesėkmės prieš „Ugniagesį“ ir išvykoje net 113:83 pervažiavo VDU-ŠA (8-8) krepšininkus.

Jaunimo svarbi pergalė leido Mindaugo Sakalausko komandai užsitikrinti mažiausiai šeštą vietą reguliariajame sezone: VKM šiuo metu yra net penkti, tiesa tiek jiems, tiek vienu maču daugiau sužaidusiems VDU-ŠA pasiekti daugiau nei 8 pergales sezone bus sudėtinga, žvelgiant į likusias rungtynes, tad šiai dienai realesnis scenarijus atrodo toks, kad jaunimas finišuos septintas, o VDU-ŠA ekipa – šešta.

„Oaks“ skaudus pralaimėjimas toliau palieka „ant klaustuko“ – Gintaro Pociaus auklėtiniai išlaiko septintą poziciją, tačiau dar neturi garantijų, kad pateks į atkrintamąsias – tiek pat pralaimėjimų turi ir VDA (4-11), ir „Gestas“ (4-11), tad lemiama akistata laukia būtent su pastaraisiais, kuriems pirmame rate buvo jau nusileista 69:77.

Savo ruožtu lygos favoritais laikomi „Dussmann“ gali būti ramūs – pirmą vietą Mindaugo Lapėno auklėtiniai iš esmės turi savo rankose. Taip, sunkiai įsivaizduojami pralaimėjimai SK „Nemečinei“ (3-12) ar VKM (8-7) dar gali nublokšti geriausiai atrodančią reguliariojo sezono komandą iki antros pozicijos, tačiau tai labiau teoriniai, nei realūs galimi scenarijai.

Pagaliau sėkmė

Visą sezoną svečiuose strigę ir pralaimėję visus šešis susitikimus už savo sporto salės ribų B lygoje sėkme pagaliau džiaugėsi Mindaugo Sakalausko treniruojamas Vilniaus „KM-2000” jaunimas.

Susitikimo pradžia kiek geriau klostėsi namuose žaidusiems „Oaks“ vyrams, kurie greitai truktelėjo į priekį 5:0 ir nors svečiai atsakė atkarpa 9:1 bei persvėrė rezultatą savo naudai, daugiausiai Andrėjaus Tichonovo pastangų dėka „Ąžuolai“ ketvirtį baigė pavyzdingai, ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 17:11.

Puolime strigę svečiai gerų naujienų neturėjo ir antrame ketvirtyje: sužaidus keturias minutes ekipas skyrė jau 9 taškai (24:15), ir tik juodu darbu gynyboje VKM pavyko nepaleisti varžovų toliau – per ketvirtį jaunimas praleido 15 taškų, bei turėjo progą jo pabaigoje dar labiau sumažinti deficitą, tačiau paskutinėmis sekundėmis tiksliai iš toli atakavęs  A.Tichonovas sukūrė šeimininkams 7 taškų atsargą įpusėjus dvikovai (32:25).

Antrą susitikimo pusę VKM auklėtinis Povilas Mackevičius pradėjo dviem tolimais metimais iš eilės, kuriuos realizavo mažiau nei per minutę ir svečiai akimirksniu priartėjo iki minimumo – 31:32.

Audriaus Drabavičiaus tritaškis ir netrukus sekę dar du taškai kiek apramino aistras (37:33), o šeimininkai visą ketvirtį sugebėjo išlaikyti 2-5 taškų atstumą. Status quo atstatė Kasparas Sideravičius, likus žaisti 17 sekundžių pelnęs du taškus bei išlyginęs kėlinio rezultatą (16:16) ir tuo pačiu atstatęs turėtą 7 taškų „Oaks“ persvarą (48:41).

Pats įdomumas prasidėjo lemiame kėlinyje, kuomet praktiškai per 30 sekundžių VKM narys Mantas Stankevičius sugebėjo surinkti 6 taškus iš eilės – po tikslaus dvitaškio pats perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus, bei po dar vienos šeimininkų klaidos pridėjo reidą po krepšiu ir svečių deficito nebeliko – jaunimas rungtynių svarstykles persvėrė savo naudai – 51:50.

Iniciatyvos svečiai nepaleido, o Povilo Mackevičiaus tolimas metimas sužaidus keturias minutes vainikavo VKM ketvirto kėlinio spurtą net 15:2, po kurio Mindaugo Sakalausko auklėtinai jau džiaugėsi 6 taškų pranašumu (56:50).

Labiau patyrę „Oaks“ visą kėlinį buvo priversti vytis priešininkus, o priartėti iki pavojingo atstumo pajėgė tik likus žaisti minutę (61:63), tačiau šį kartą fortūna buvo jaunimo pusėje – Dominykas Kliukas likus žaisti 50 sekundžių pelnė du taškus su pražanga (66:61), ir nors A.Tichonovas tolimu metimu gražino viltį „Ąžuolams“ (64:66), paskutinėmis minutėmis du tolimus metimus prametę šeimininkai turėjo pripažinti dar vieną pralaimėjimą sezone.

Po pagaliau iškovotos pergalės svečiuose patenkintas buvo VKM strategas Mindaugas Sakalauskas: „Tikiuosi, kad ši pergalė įduos pasitikėjimo ateinančioms ir pačioms svarbiausioms kovoms tiek MKL tiek SKL, kurios mūsų laukia. O varžybos tikrai buvo sunkios abiem komandoms, daug nepataikytų metimų, klaidų, nervinės įtampos, tik ši kartą mums nusišypsojo sėkmė.

Varžybų gale nepataikėme kelis svarbius metimus, gerai apsigynėme. Aišku varžovai turėjo galimybę paskutinės atakos metu išplėšti pratęsimą ar net pergalė, bet šį kartą sėkmė buvo mūsų pusėje.“

Tuo tarpu „Oaks“ ekipos vadovas Vaidas Indriliūnas liko nepatenkintas komandos menku aktyvumu renkantis į rungtynes: „Kaip renkamės, taip ir laimime. Sezono pradžioje visi degė noru žaisti B lygoje, todėl buvo žaidimas ir visai neblogas rezultatas sezono pusiaukelėje, kuris leido tikrai realiai galvoti ne tik apie vietą finalo ketverte, bet ir apie finalą. Tai, ką turime dabar verčia nuleisti kartelę žemyn iki patekimo į atkrintamąsias ir bandymo patekti į SKL taurės finalą.“

Nugalėtojams po 18 taškų surinko Povilas Mackevičius (4/7 trit.) ir Kasparas Mikalajūnas (13 atk.kam.), 14 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių pridėjo Dominykas Kliukas.

„Oaks-Tirolos“ gretose išsiskyrė Andrej Tichonov, pelnęs 24 taškus (5/15 trit.), 14 pridėjo Audrius Drabavičius.

Padėjo nesėkmė

Puikias rungtynes sužaidęs Gediminas Povilaukas buvo bejėgis prieš darnų „Dussmann“ mechanizmą, nepaisant to, kad namuose žaidę VDU-ŠA geriau pradėjo susitikimą (9:4), o likus žaisti 4 pirmo kėlinio minutes rezultatas dar buvo lygus (15:15), „Studentai“ pateko į duobę jau pirmame ketvirtyje, kuomet per likusį laiką pasižymėjo tik Dinas Mickus, paskutinėmis sekundėmis pataikęs iš toli, o „Dussmann“ jau buvo gerokai pagavę ritmą, ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 25:18.

Vaistų nuo darnaus varžovų puolimo Gedimino Bražionio auklėtiniai nerado ir po pertraukėlės: svečiai ir dar kartą pavyzdingai puolė bei dalinosi kamuoliu, ir nors G.Povilauskas dirbo už du ar net tris, svečiai įpusėjus mačui nežymiai, bet padidino savo pranašumą – 47:38.

Pirmoje pusėje dar per „kovinį“ atstumą laikę savo oponentus VDU-ŠA pradėjo byrėti po ilgosios pertraukos: jau pirmosiomis trečio kėlinuko sekundėmis du tolimus metimus pataikė Tomas Šiškevičius (53:40), bei svečiai įjungę aukštesnę pavarą visą ketvirtį išsaugojo 15-17 taškų pranašumą, o būtent tokiu skirtumu ir pasibaigė trečioji susitikimo dalis – 77:60.

30 taškų trečio kėlinio metu surinkę Mindaugo Lapėno auklėtiniai tiesiog sužvėrėjo lemiamo ketvirčio metu, kuomet svečiai savo oponentams atseikėjo net 36 taškus, bei nieko stebėtino, kad „Dussmann“ pranašumas sistemingai augo, o šeimininkų rankos – sviro.

Užtikrintą pergalę 30 taškų skirtumu pasiekę „Dussmann“ puikiai atakavo iš visų distancijų (66% dvit., 45% trit., 83% - baud.), ir nors VDU-ŠA dominavo po krepšiais (49:35), kone dvigubai (36%) prastesnis pataikymas iš žaidimo nesuteikė jokių prošvaisčių ekipai pagalvoti apie teigiamą susitikimo baigtį.

„Dussmann“  komandos treneris Mindaugas Lapėnas po dvikovos pasidžiaugė geru komandos pasirodymu bei pripažino, kad jo ekipai nesėkmė prieš tai buvusiame ture su „Ugniagesiu“ išėjo į naudą: „Puolime vakar buvom aukštam lygy, šito nuneigti negaliu. Čia kalbu ne tik apie užbaigimo fazes, bet ir kaip mes iki jų prieiname. Vėjų ir improvizacijos buvo minimaliai, o solidumas visada atneša vidinės harmonijos.

Vienintelis niaunsas , kuris kiek per didelis, -Poviliausko atkovoti kamuoliai po mūsų krepšiu. Dažnai kėlinių pabaigose buvom toli nuo bonuso, bet leidom lengvai judėti šiam jaunuoliui baudos aikštelėje, skirstyti kamuolius.

Suprantu kad jis fenomenas, suprantu, kad analogo bent jau Vilniuj nerasi, bet čia galėjom įdėti daugiau pastangų. Visumoje tai buvo geros rungtynės, tik su septyniais žaidėjais. Vyrai sukrito į kumštį ir atskleidė savo gerąsias savybes.

Pralaimėjimas „Ugniagesiui“ davė labai daug naudos, psichologiniam pakilimui, kuris buvo gerokai pasėdęs. Džiaugiuosi už juos, o tuo pačiu linkiu su šia energija žygiuoti iki galo, nes kiekvieną dieną viską reikia įrodinėti iš naujo.“

„Dussmann“ daugiausiai tašku surinko Deimantas Pavlovskis – 34 (13/16 dvit.), Edvinas Slapšys pridėjo 18 (7 atk.kam., 7 rez.perd.),  Rokas Anuškevičius – 17, Tomas Šiškevičius – 14.

VDU-ŠA gretose dar vienas nuostabias rungtynes sužaidė Gediminas Povilauskas, pelnęs 18 taškų, atkovojęs net 20 kamuolių bei atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus (46 naud.bal.), 14 taškų pridėjo Robertas Sinkevičius, 12 - Nojus Vaikšnoras.