„Dussmann“ su „Ugniagesiu“ pratęsė pergalių salves

GEALAN- Sostinės krepšinio B lygos peripetijose antradienio vakarą įvyko du susitikimai. Pirmoje akistatoje VDA (3-8) namuose sugebėjo mesti iššūkį ne pilnos sudėties susirinkusiems lygos lyderiams „Dussmann“ (11-1), tačiau paskutinę susitikimo minutę tiksliau sužaidę svečiai išsivežė pergalę rezultatu 72:67.

Kitoje akistatoje intrigos buvo kur kas mažiau – naujais žaidėjais pasipildęs „Ugniagesys“ (8-3) namuose be didelio vargo 107:74 sudorojo „Gesto-IDW“ (1-10) ekipą bei pasiekęs ketvirtą pergalę iš eilės susilygino su „BC Vilkais“ kovoje dėl antrosios pozicijos.

Išsigelbėjo pabaigoje

Namuose VDA ekipa atkakliai priešinosi be naudingiausio lygos krepšininko Deimanto Pavlovskio atvykusiems „Dussmann“ krepšininkams, tačiau lygos lyderiai ir šį kartą sugebėjo sausi išlipti iš duobės, bei nepademonstravę geriausio krepšinio pasiekė esminį susitikimo tikslą: iškovojo dar vieną pergalę.

Mindaugo Lapėno kariaunai susitikimo pradžia nieko blogo nežadėjo: svečiai mačą pradėjo galingu spurtu 10:2, o VDA rungtynių pirmosios minutės, panašu, tampa nemalonia tradicija: penktadienį Valdo Redeckio auklėtiniai mačą pradėjo net 0:22, taip iš esmės palaidodami galimybes kovoti dėl pergalės su SK „Nemenčine“.

Šį kartą VDA gynyba nebuvo tokia kiaura, o ir abi komandos toli gražu nespindėjo tikslumu, tad „Dussmann“ po pirmo ketvirčio pirmavo neišraiškingu 7 taškų pranašumu (16:9).

Antro ketvirčio metu svečiai greitai nutolo (24:11), tačiau savo pranašumo įtvirtinti nesugebėjo: antra ketvirčio dalis jau priklausė VDA, kuri 6 minučių atkarpą laimėjo 16:6 bei įpusėjus mačui priartėjo iki 27:32.

Po pertraukos daugiausia Vytauto Ostrausko pastangų dėka svečiams pavyko išsaugoti iniciatyvą, bet namuose žaidę  VDA  vyrai nebuvo nusiteikę nusileisti, ir nors atsiliko visą laiką, atstumas tarp ekipų svyravo tarp 8-11 taškų, tad favoritai atsipalaiduoti neturėjo galimybės.

Paskutinį ketvirtį su 11 taškų deficitu (42:53) pradėjusi VDA iki kėlinio vidurio nieko nesugebėjo pakeisti (52:63), tačiau tuomet susiėmė, surengė spurtą net 11:0 bei likus žaisti tris minutes rungtynes pradėjo tarsi iš naujo – švieslentėje degė lygus rezultatas – 63:63

Andriaus Predkelio ir Tomo Zalecko taškai leido svečiams padėtį stabilizuoti (67:63), bet Edgaro Kordiukovo tolimas metimas gražino intrigą – ekipas skyrė vos taškas (66:67). Iniciatyvos vėl ėmėsi A.Predkelis, realizavęs dvitaški, o E.Kurdiukovoas pataikė kartą nuo baudų metimo linijos – likus minutei kova ir toliau buvo nuožmi (67:69).

Apsigynę VDA krepšininkai likus žaisti 24 sekundes turėjo progą rezultatą išlyginti, tačiau dar kartą to padaryti nesugebėjo – Tomas Zaleckas blokavo Patriko Žalos reidą ir realizavęs du baudos metimus įtvirtino savo ekipos vienuoliktą pergalę sezone.

Nugalėtojų strategas Mindaugas Lapėnas po dvikovos liko patenkintas: „Kaip pirmajame rate taip ir šiame, taip jau sutapo, kad su Daile vėl teko žaisti praktiškai septyniese. Bet, kaip sakoma, nėra tok blogo, kas neišeitų į gerą.

Daugiau nuo suolo kylantys, arba nuo ten nepakylantys žaidėjai turėjo progą įrodyti, ko yra verti. Rungtynių kontrole ir organizacija tikrai esu patenkintas, žaidėm iš derinių, su galva, tik kad žaidžiant su dailininkais reikia pataikyti laisvam iš tritaškio. Kadangi čia strigom, tai nors ir pirmavom ilgą laiką, visą laiką rungtynės buvo 50 ant 50.

Gale matėsi, jau ir kvapo trūko, bet patys prisidirbo, patys ir išsikapstė, o tai yra charakteris. Svarbiausia šioje vietoje taškas, tikiuosi, kad kitose rungtynėse išsikapstysim iš ligų ir problemų ir būsim kovinėj parengty.“

„Dussmann“ komandą į pergalę vedė lemiamos atakos autorius Tomas Zaleckas, surinkęs 16 taškų ir atkovojęs 14 kamuolių, 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Andrius Predkelis, 11 taškų ir 8 atkovotus kamuolius - Vytautas Ostrauskas, 10 - Aurimas Juchnevičius.

VDA ekipoje pasižymėjo 17 taškų surinkęs Paulius Kisielis, 14 pridėjo Domantas Pikūnas (7 atk.kam., 7 rez.perd.), 12 taškų ir 15 atkovotų kamuolių - Edgaras Kordiukovas, 10 - Rokas Maižiešius.

Po mačo – kaltinimai priekabiavimu

Kitame antradienio susitikime, kaip ir buvo galima spėti, intrigos buvo kur kas mažiau. Naujais žaidėjais pasipildęs Genadijaus Kuliomino treniruojamas „Ugniagesys“ namuose turėjo rūpesčių pirmus du kėlinius, tačiau po pertraukos tiesio dominavo prieš „Gesto“ kolektyvą bei pasiekė dėsningą pergalę.

Susitikimą šeimininkai pradėjo nesusikaupę ir sužaidus tris minutes nelauktai atsiliko 5:9. Tik kėlinio viduryje, po Dovydo Sakalniko taškų, jie išsiveržė į priekį 12:11.

Antroje ketvirčio pusėje įsismaginęs „Gesto“ lyderis Gediminas Žukas ant savo pečių laikė svečius dvikovoje, ir po pirmų dešimties minučių buvo surinkęs 9 taškus, o „Ugniagesys“ savo pranašumo dar neįtvirtinęs (29:23).

Po pertraukėlės su „Ugniagesio“ uniforma debiutavęs Jokūbas Švambaris padidino favoritų pranašumą iki dviženklio (33:23), bet G.Žuko benefisas leido svečiams atsakyti spurtu 9:3 bei vėl priartėti iki kovinio atstumo – 32:36, o netrukus ir 36:39.

Genadijaus Kuliomino auklėtiniai visą ketvirtį nesugebėjo atitrūkti, o likus žaisti minutę pirmavo vos 46:43 ir tik „sausa“ kėlinio pabaiga bei tolimas Dangirio Šulnio tritaškis sulig paskutinėmis sekundėmis leido kiek padidinti atotrūkį įpusėjus dvikovai – 51:43.

„Ugniagesiui“ ir po ilgosios pertraukos nesisekė iš karto įgyti pranašumo, kuris atrodė savaime suprantamas dalykas. Sužaidus 26 minutes G.Žuko tritaškis dar kartą priartino svečius iki pranašumo, kuris kėlė favoritų atsidavimą dvikovai (59:66), tačiau 16:5 kėlinuką užbaigę šeimininkai pagaliau sugebėjo tvirčiau perimti dvikovos kontrolę į savo rankas (82:64).

Dviženklis deficitas, panašu, kad ketvirtame kėlinyje palaužė „Gesto“ ekipą: sutrikę Gintaro Razučio auklėtiniai nebesugebėjo atsakyti tinkama kova, kėlinį pralaimėjo skaudžiai 10:25, ir buvo priversti patirti eilinę nesėkmę B lygos sezone.

Nuo „Ugniagesių“ stratego Genadijaus Kuliomino po susitikimo kliuvo visiems: „Visų pirma džiugu dėl pergalės. Pasijungė prie mūsų du nauji žmonės, jie yra aukšto lygio ir nebus jiems sudėtinga įsilieti į komandą, su kiekvienomis varžybomis atrodys jie tik geriau.

Gynyboje nesusitvarkėme su vienu žaidėju, žinojome, kad jis lyderis, bet nesugebėjome sustabdyti jo tolimų metimų, jis bėga į greitą puolimą, meta tritaškius, gerai pakrito. Per pirma pusę įmetė gal 25 taškus.

Puolimas visai gražus buvo, kamuolys neblogai judėjo, bet dar tikrai galima daug ką geriau daryti.

Toliau, man yra labai keistas teisėjavimas, beveik visą laiką teisėjai leidžia „Gestui“ daužytis. Sako, kad mes labai švelnūs, bet jeigu tu per varžybas 5 ar daugiau kartų gauni į veidą ar tai su ranka, ar su alkūne, ir teisėjams tas pats.. Nuolatos stumia žmones, ir jokių švilpukų, Man čia ne krepšinis.

Ir tai būna nuolatos, prieš visas komandas. Bet teisėjams tai normalu. Praeitose varžybose net buvo toks epizodas, kad kažkas iš jų paėmė mūsų žaidėjui už intymios vietos ir suspaudė. Nu čia juokas pro ašaras.

Toliau apie Ada Praprova, tai jis dėl varžybų nelankymo bus įrašytas į juodąjį „Ugniagesių“ sąrašą, tai jeigu namas degs, gali nepasisekti.“

„Ugniagesio“ ekipai šiose rungtynėse Dovydas Sakalnikas pelnė 25 taškus, ekipoje debiutavęs Mantas Pigaga pridėjo 21 (8 atk.kam.), 19 pelnė Dangiras Čėsinas.

„Gesto“ ekipai Gediminas Žukas surinko net 34 taškus (8/13 trit.), 14 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių pridėjo Andrej Zenevič.