Favoritams buvo sunkumų, bet taškus susirinko

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) pirmenybėse trečiadienio vakaras pasižymėjo susitikimų gausa: jėgas tarpusavyje išmėgino šešios ekipos. Nors favorito statusą turėjusios komandos savo taškų kraitį ir papildė, lengviau pasivaikščiojo tik VKM (4-1) jaunimas, namuose 73:49 neleidęs oro įkvėpti be pergalių likusiems „Gesto-IDW“ (0-6) sportininkams, tuo tarpu „BC Vilkams“ (4-1) nebuvo taip paprasta su Vilniaus miesto savivaldybės (1-5) atstovais, kuomet pergalė pasiekti kukliu 7 taškų skirtumu (88:81), o SK „Oaks-Tirola“ (3-3) nors ir laimėjo tvirtai (95:80), rungtyniavo vos penkiese ir SK „Nemenčinės“ (2-4) gerokai prisibijojo prieš susitikimą.

Sėkmingas debiutas

Gintaras Pocius, „Oaks-Tirolos“ ekipos treneris negalėjo atvykti į Nemenčinę, o tarsi to dar būtų maža – ekipai šį vakarą galėjo padėti vos penki krepšininkai. Komandos vadovas Vaidas Indriliūnas nusprendė pats pavaduoti komandos trenerį, bei užėmė stratego poziciją.

Net neprasidėjus susitikimui V.Indriliūnas nerimavo – jo ekipa rungtynėms registravo tik starto penketą, o pagrindinis aukštaūgis Andrej Tichonov vos paėjo dėl stipriai pažeistos kojos. Šeimininkai irgi nedžiūgavo – nors apšilimą darė bent 10 narių, pagrindinių lyderių tarp jų nebuvo.

Susitikimą SK „Nemenčinė“ pradėjo energingai, greitai šovė į priekį 7:2, tačiau pranašumu džiaugėsi neilgai: svečiai žaidė laisvai, A.Tichonov apšilo, ir atrodė, kad pleistrai padėjo jo sužeistam kulnui, o  V.Indriliūno vadovaujama ekipa greitai rezultatą išlygino (15:15), o po dviejų iš eilės tolimų metimų ir persvėrė savo naudai (21:17).

Vis dėlto antroje pirmo ketvirčio pabaigoje svečiai stabtelėjo, ir SK „Nemenčinė“  surengė atsakomąjį spurtą bei po pirmų dešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas – 23:23.

Sužaidus keturias antro ketvirčio minutes gausiai susirinkę Nemenčinės krepšinio aistruoliai dar galėjo džiūgauti, nes jų palaikoma ekipa pirmavo 34:33, tačiau tuomet įkrito į tokią duobę, kuri iš esmės pakeitė rungtynių likimą: Justino Plytnyko vadovaujama kariauna šešias paskutines antro kėlinio minutes pralaimėjo net 2:19, ir įpusėjus mačui jau atsiliko 36:52.

Trečio kėlinio metu ir toliau tęsėsi šeimininkų krachas – vieną po kito metimus pro šalį svaidę Nemenčinės atstovai nieko nesugebėjo prieš pastatyti prieš žaidimo ritmą atradusius svečius ir ketvirčio pabaigoje „Oaks-Tirola“ jau triuškino savo oponentus net 27 taškų skirtumu (75:48).

Nors ketvirto kėlinio metu svečius spaudę ir savo atakas greitinę SK „Nemenčinės“ vyrai kelis kartus ir sugebėjo priartėti iki 12-14 taškų atstumo, vieno vienintelio Ernesto Umbros vedini šeimininkai realios grėsmės „Oaks“ ekipai nesukūrė ir V.Indriliūno debiutas prie vyriausiojo trenerio posto neapkarto.

Nugalėtojų komandos vadovas Vaidas Indriliūnas davė trumpą komentarą: „Kartais mažiau yra daugiau. Atvykome gana kuklia sudėtimi, tačiau su pajėgiais krepšininkais ir šįkart to užteko.

Žinoma, varžovai irgi neturėjo savo lyderių, tačiau į kitus nesidairome ir džiaugiamės iškovoję tašką.

Didelis ačiū vyrams, kurie žaidė kaip komanda ir dėl komandos, dėl tokių žmonių negaila savo laiko, nes tampa labai malonu dirbti mėgėjų krepšinyje!“

SK „Nemenčinės“ ekipos treneris ir vadovas Justinas Plytnykas buvo labai nusiminęs: „Nenoriu teisintis, kad nebuvo net penkių svarbiausiu mūsų komandos narių, kuriuos išretino traumos, nes priešininkai buvo irgi tik 5. Mes sužaidėm pačias nykiausias varžybas šiais metais gynyboje.

Oponentų keturi mažiukai tiesiog buvo nesulaikomi, o Tichanovas viena koja sugebėjo sumesti viską. Aš neįsivaizduoju, kaip jie sugebėjo padaryti tik 4 klaidas ir tai dvi gale.

Priešininkai „Golden State“ stiliumi nukovė šiandien mus į vienus vartus, kažkoks siaubas.... Tikiuosi pagaliau pagysim ir pasibaigs traumų košmaras.“

Nugalėtojams Andrej Tichonov pelnė 28 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, 22 pridėjo Rokas Rudžinskas, 20 - Žygimantas Sideravičius (6/12 trit.), 17 (17 atk.kam., 8 rez.perd.) Žygimantas Žiukas, 8 - Airidas Neifaltas (11 rez.perd.)

„SK Nemenčinei“ Ernestas Umbra surinko net 43 naudingumo balus (31 tšk., 15 atk.kam., 5 rez,perd., 6/13 trit.) tačiau nesulaukė pakankamos komandos draugų pagalbos.  Po 12 taškų pelnė Povilas Kirdeika ir Laurynas Patašius, o likę 7 aikštelėje pasirodę žaidėjai kartu surinko vos 25 taškus.

Progreso neužteko

Mindaugo Noreikos treniruojami Vilniaus miesto savivaldybės krepšininkai pademonstravo progresą, tačiau akistatoje su svečiuose „BC Vilkais“ to buvo maža pergalei pasiekti.

Savivaldybės atstovai sužaidė kelias geras atkarpas: visų pirma susitikimo pradžioje kiek apsnūdusius šeimininkus pasitiko spurtu 12:5, ir nors Giedriaus Oliškevičiaus kariauna į įvykius reagavo greitai ir dar labiau įsibėgėti svečiams neleido, pirmą ketvirtį vis dėlto laimėjo pastarieji – 23:22.

Po pertraukėlės daugiausia Sauliaus Žurauskio pastangų dėka „BC Vilkai“ laimėję atkarpą 9:0 sugebėjo pirmą kartą rimčiau atitrūkti (31:23), tačiau ketvirčio viduryje šeimininkams vėl iškilo nemalonumų, kuomet po Pauliaus Macijausko reido ekipas skyrė tik 3 taškai (33:30).

Tačiau kur kas daugiau ginklų puolime turėję šeimininkai greitai sugebėjo atstatyti turėtą pranašumą, kurį paskutinėmis ketvirčio akimirkomis iki 8 dar kartą padidino Paulius Kavaliauskas, užbaigęs pirmą susitikimo dalį šeimininkams pirmaujant 48:40.

Trečiame kėlinyje šeimininkams savo persvaros įtvirtinti ilgai nepavyko: Savivaldybės komandą aršiai priešinosi, o likus žaisti tris minutes intrigą dar labiau padidino Justinas Ruminas, kurio reidas su varžovų pražangą ištirpdė „BC Vilkų“ persvarą iki taško (60:59), o likus žaisti dvi minutes Karolis Bliudžius rezultatą ir išlygino – 63:63,  kėlinį šeimininkai baigė pirmaudami minimaliai (66:65).

Paskutinis ketvirtis toliau nestokojo intrigos, o iniciatyvos ėmęsis Savivaldybės aukštaūgis E.Ročys porą kartų į priekį išvedė svečius (69:68, 71:70.) Nors šeimininkams pavyko stabilizuoti situaciją ir įgyti 4-6 pranašumą, iš toli kėlinio viduryje šovęs Tomas Petravičius vėl priartino svečius per vieną metimą – 76:79.

Daugiau nei dvi minutes komandos keitėsi klaidomis ir netiksliais metimais, o likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes ekipas ir vėl skyrė vos 4 taškai: „BC Vilkai“ pirmavo 82:78. Ir nors Savivaldybės vyrai turėjo net keletą progų dar labiau priartėti, prametė tris metimus iš eilės, o Kipras Stulginskas baudomis vėl kiek apramino aistras – 84:78, likus žaisti 49 sekundes.

Savivaldybė ir šį kartą pademonstravo charakterį, ir po P.Macijausko tolimo metimo privertė minutės pertraukėlės prašyti Giedrių Oliškevičių, nes komandas ir vėl skyrė tik metimas – 84:81. Vis dėlto šeimininkų ataka buvo sėkminga, kai rungtynes „uždarė“ Darius Jovaiša, smeigęs gyvybiškai svarbų tritaškį (87:81), o Savivaldybė per likusias 15 sekundžių nieko pakeisti jau nesugebėjo.

„BC Vilkų“ strategas Giedrius Oliškevičius pripažino, kad pergalė nebuvo lengva: „Sunki, darbinė pergalė.  Iš tiesų tai „Vilkų“ istorijoje amžina problema - kuo mažiau varžovų ateina, tuo sunkiau pavyksta susitvarkyti su jais.  Trūko kantrybės laikytis numatyto žaidimo plano, „Vilkai“ siautė chaotiškai, daug klydo ir žaidė kas sau.  Tikrai nebuvo gražus žaidimas.

Kol kas gerai, kad mūsų lyderiai ant pečių ištempia visą tą „siautulį“ . Šiandien Saulius vienas susitvarkė su visais varžovais - tiek gynyboj atidirbo, tiek puolime. Tačiau kiek jie taip temps nežinia.  Kaip komanda esame labai toli nuo praeito sezono lygio.

Trūksta treniruočių, užpuolė traumos, vienu žodžiu gerai kol gerai.  Kita savaitė atrodo košmariškai - dvejos iš eilės varžybos - lengva nebus.  Bet ruošimės, kausimės.  „Vilkai“ - drasko!"

Nugalėtojus į pergalę vedė 30 taškų surinkęs Saulius Žurauskis, 11 pridėjo svarbiausio metimo autorius Darius Jovaiša, 9 - Simas Žičkus.

Vilniaus miesto savivaldybei 25 tašus surinko Paulius Macijauskas (9 atk.kam.), 14 pridėjo Karolis Bliudžius, 13 - Eligijus Ročys (9 rez.perd.), po 12 - Justinas Ruminas ir Artūras Pūkys.

Džiugino tik rezultatas

Net ir nedemonstravę nieko panašaus į gerą žaidimą, visas rungtynes kontroliavę Mindaugo Sakalausko jaunieji Vilniaus „KM-2000“ krepšininkai nesulaukė didesnio pasipriešinimo iš nukraujavusios „Gesto-IDW“ ekipos ir šventė triuškinančią pergalę namuose net 73:49.

Namuose ir toliau neklumpantis VKM jaunimas po Justino Kalinausko tolimo metimo trečią minutę įgijo 7 taškų pranašumą, tačiau Luko Pečiulio tolimas atsakas kėlinio viduryje priartino svečius iki 8:11. Vis dėlto, tai tikriausiai buvo vienintelis pozityvus „Gesto“ ženklas šį vakarą: šeimininkai antrą kėlinio pusę laimėjo 10:2 ir tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose – 21:10.

Nors antrame kėlinyje šeimininkai puolime nespindėjo, jiems ir 13 pelnytų taškų pakako dar labiau įtvirtinti savo pranašumą – pasimetęs „Gestas“ sukrapštė vos 5 taškus per 10 žaidimo minučių ir mačo pusiaukelėje jau atsiliko 15:34.

Antroji susitikimo dalis tapo tik formalumu: svečiai atsiliko pagal visus pagrindinius žaidimo parametrus, o labiausiai akis badė didžiulis (29) klaidų skaičius. Tad net ir nežaidę nieko panašaus į savo geriausią krepšinį (36% taiklumas „iš žaidimo“, 18 kl.) VKM auklėtiniai įsirašė užtikrintą pergalę, kuri padėjo jiems pakilti į antrą turnyrinės lentelės vietą.

Nenuostabu, kad žaidimo kokybe po susitikimo patenkintas neliko VKM strategas Mindaugas Sakalauskas: „Nėra ką daug ir komentuoti, varžovai buvo ne pilnos sudėties, tuo mes ir pasinaudojome. Džiaugiuosi, kad pavyko išleisti visus 12 žaidėjų, tikiuosi jie įgaus pasitikėjimo ir bus naudingesni kitose varžybose. Rezultatu esu patenkintas, bet ne žaidimo kokybe.“

Nugalėtojams daugiausiai, 20 taškų surinko Justinas Kalinauskas, 15 pridėjo Povilas Mackevičius, 13 - Mantas Stankevičius.

„Gesto-IDW“ gretose pasižymėjo 15 taškų pelnęs Lukas Pečiulis, 10 pridėjo Lukas Laurinaitis.