GEALAN-Sostinės B lygoje dvi komandos išsaugojo nepalaužiamųjų statusą

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B pirmenybėse ketvirtadienį įvyko trejos įdomios rungtynės, po kurių dvi ekipos dar tvirčiau įsitvirtino turnyrinės lentelės viršūnėje.

Viena iš jų buvo „Vilniaus ugniagesio“ (4/0) komanda, kuri namie 82:68 (17:17, 26:19, 22:11, 17:21) įveikė ne pačios stipriausios sudėties „Gestą-IDW“ (1/3).

„Gestas-IDW“ kibo į atlapus varžovams mačo pradžioje ir stengėsi įgauti nors nedidelį pranašumą. Pirmomis minutėmis jį turėti pavyko, bet „Vilniaus ugniagesiai“ netrukus ėmė gesinti kilusį gaisrą ir varžovus „užgesino“ galutinai po didžiosios pertraukos, kuomet skirtumas tapo triuškinamas.

„Gestu-IDW“ tai buvo trečioji nesėkmė paeiliui. Vyručiai, tikime, kad galite geriau!

Nugalėtojams 23 taškus pelnė Ramūnas Bosakas (9 atk. kam.), 17 – Dovydas Sakalnikas, 12 – Žygimantas Kulda, 11 – Adas Praprovas (11 atk. kam.).

Svečių gretose su 21 tašku rezultatyviausias buvo Andrejus Zenevičius (11 atk. kam.), 13 pridėjo Lukas Pečiulis (9 atk. kam.), 12 – Benas Karneckas, 9 – Justinas Navlickas (8 atk. kam.).

„Gestui-IDW“ atstovaujantis Justinas Navlickas pripažino, kad kuomet kažkam yra gera diena, tą komandą sustabdyti labai sunku.

„Kaip sakoma, laimi tie, kuriems geriau sekasi pataikyti metimus. Gali naudoti įvairią gynybą, bet ji nepadės, jei varžovams – jų diena. Kaip ir su „Žalgiriu“ Milane. Skirtumas tik tas, kad milaniečiai buvo sutriuškinti,  o mes pralaimėjome garbingai. Kai kurie žaidėjai neatvyko dėl ligų ar traumų negalėjo atvykti, bet dėkoju ir didžiuojuosi mūsiškiams, kurie žaidė. Jie nepabūgo stiprių varžovų, kovojo, pritrūko ik sėkmės“, – kalbėjo J.Navlickas.

Tačiau jis turi ir dėl ko nerimauti: „Mums nerimą kelia trečio kėlinuko sindromas – iki didžiosios pertraukos pasirodėme neblogai, bet po jos tapome neatpažįstami. Žaidimas sustojo. Gal reiks trumpinti didžiosios pertraukos trukmę iki 5 minučių, kad nebūtų per daug poilsio“, – juokavo J.Navlickas.

Dar vieni nepalaužiamieji

Be pralaimėjimų toliau žengia ir „Vilniaus KM-99“ (4/0) vaikinai, svečiuose 79:73 (17:18, 30:23, 17:19, 15:13) nugalėję „Sadolin“ (2/1).

Nors skirtumas tarp komandų ir yra nedidelis, „Vilniaus KM-99“ krepšininkai iniciatyvą pačiupo dar antrame kėlinyje ir varžovų nė sykio į priekį nebepaleido. Priartėti bandymų buvo, bet rimtai „Sadolin“ svečiams neįkando.

Prie to prisidėjo ir prastesnė šeimininkų kova po krepšiais (36 atkovoti kamuoliai prieš 53), ir pro šalį skrieję tritaškiai (4/25), galėję išgelbėti mačą.

Nugalėtojų gretose po 18 taškų įmetė Tautvydas Rėkašius ir Dominykas Bučas, 15 – Tautvydas Jurevičius, 12 – Tomas Butrimas (15 atk. kam.), po 8 – Martynas Palšis ir Domantas Pikūnas (7 atk. kam., 12 rez. perd.).

„Sadolin“ 14 taškų pelnė Gediminas Idzelis, 11 – Valdemaras Lodziato, po 10 – Žilvinas Rubliauskas (10 atk. kam.) ir Žygimantas Sideravičius, 8 – Joris Kepežinskas.

Tvirtovė liko užgrobta priešų

Trečiasis pralaimėjimas atiteko „Patriotų-VTDK“ (1/3) ekipai, kuri namuose 70:79 (18:17, 15:22, 16:22, 21:18) nusileido „Oaks-Tirolai“ (2/2).

Šeimininkai lyg tikri karžygiai saugojo savo tvirtovę susitikimo pradžioje, tačiau „Oaks-Tirola“ to nepaisė ir nusprendė užimti teritoriją. „Oaks-Tirola“ persvėrė rezultatą ir nors iki ilgosios pertraukos skirtumas buvo nedidelis (39:33), žaibo greičiu svečiai atitrūko antroje mačo pusėje. Skirtumui tapus dviženkliu (72:53), „Patriotams-VTDK“ teliko bandyti sušvelninti rezultatą.

„Oaks-Tirolai“ 23 taškus pelnė Artūras Karapetian (11 atk. kam.), 11 – Justinas Daugėla, 10 – Kęstutis Bagdanavičius, po 9 – Viktoras Azarkovas ir Kristjonas Simsonas.

„Patriotams-VTDK“ 18 taškų pridėjo Ernestas Abmorševas (15 atk. kam., 28 n.b.), 13 – Arūnas Pranevičius, 11 – Lukas Praskorys, 10 – Ernestas Umbra.

„Oaks-Tirolos“ treneris Mantas Finažonkovas pasidžiaugė žaidimu, kurį demonstravo jo komanda.

„Džiugu, kad komanda žaidė taip, kaip moka ir gali. Negalėčiau išskirti nė vieno žaidėjo – visi kovojo kaip komanda, buvome vienas kumštis. Visi stengėsi, kovojo pagal galimybes. Tikiuosi, toks kovingumas ir užsidegimas bus ir ateityje. Sezonas tik prasidėjo, žaidžiame banguotai, dar yra ką taisyti“, – sakė jis.