Ilgai laukti nereikėjo - Sakalausko jaunimas paskandino favoritus

Nuostabus susitikimas trečiadienio vakarą vyko GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos čempionate. Mindaugo Sakalausko treniruojami jaunieji Vilniaus „KM-2000“ krepšininkai realizavo net 17 tolimų metimų iš 31 bandymo (55% taiklumas) ir nelauktai 93:87 nukovė kito Mindaugo, Noreikos treniruojamą „Vilniaus miesto savivaldybės“ ekipą, kuriai, beje, prieš sezoną buvo piešiama vieta tarp trijų pajėgiausių lygos klubų.

Žaidimas pagal planą

Patrauklus akiai krepšinis prasidėjo nuo pat pirmų susitikimo minučių: nors broko, kas natūralu pirmose sezono rungtynėse, išvengta nebuvo. Ekipos bėgo sparčiai, taškus rinko greitai, efektingų epizodų - irgi netrūko. Ypatingai atakuojant iš toli: pirmą tolimą metimą VKM auklėtinis Dominykas Kliukas smeigė sužaidus 3 minutes (10:4), antrą tolimą bombą Justinas Kalinauskas įsiūdė jau kitoje atakoje (13:4)

Nors po savivaldybės vėliava žaidžiantys patyrę krepšinio vilkai greitai reagavo, ir skirtumą sumažino (13:9), dar vienas D.Kliuko tolimas šūvis vėl privertė griebtis už galvos M.Noreiką - šeimininkai pajuto, kad namuose šiandien - jų diena (16:9), o po minutės - ir 21:11.

Pirmas ketvirtis pagal šeimininkų planą ir vyko: fantastiniai tolimi metimai (6/8), netik nepralaimėta, bet net laimėta kova po krepšiais (10:8), bei užtikrinta persvara (30:22).

Svečių situacija ypač sunkino ir tai, kad net 5 krepšininkai pataikė bent po tolimą metimą, tad koncentruotis gynyboje buvo sudėtinga - baudė visi.

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė - visas svečių pastangas priartėti nubraukė aštrūs jaunimo reidai po krepšiu, išprovokuotos pražangos ir kova dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Pirmas aštuonias kėlinio minutes M.Sakalausko auklėtiniai išlaikė tvirtą dviženklį pranašumą.

Ir nors likus žaisti dvi minutes Paulius Macijauskas sumažino svečių deficitą iki 5 taškų (45:40), kėlinį dar dviem tolimais metimais ir atkarpa 9:2 baigę šeimininkai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 54:42.

Progų neišnaudojo

Po ilgosios pertraukos „Vilniaus miesto savivaldybė“ kilo į dar vieną šturmą, pradėjo dažniau žaisti baudos aikštelės prieigose, kur turėjo ūgio ir jėgos pranašumą, bei ištirpdė jaunimu persvarą iki 67:69.

VKM aukštaūgių jėgos seko kartu su renkamomis asmeninėmis pražangomis: vienas po kito priekinės linijos žaidėjai rinkosi nuobaudas, tačiau didžiulės valios ir pastangų dėka šeimininkai iniciatyvos neatidavė, ir po 3 kėlinių vis dar pirmavo 75:71.

Lemiame ketvirtyje, kai jau atrodė, kad svečiai perlauš susitikimą sau naudinga linkme, juolab kad net trys VKM auklėtiniai susirinko 5 asmenines pražangas, vėl prabilo pagrindinis jaunimo ginklas - fantastiški tritaškiai.

Kuomet „Savivaldybė“ priartėjo iki 75:78, po tritaškį įleido M.Stankevičius ir D.Kliukas (84:77), o likus žaisti 4 minutes, po dar vieno svečių spurto (83:85), J.Kalinauskas realizavo baudos metimą, o P.Mackevičius - taip, tritaškį (89:83).

Ir nors svečiai turėjo ne vieno progą priartėti, per likusį laiką nesugebėjo išnaudoti aibės patogių situacijų, privėle nereikalingų skubotų klaidų, tad šį kartą brandžiau sužaidęs jaunimas iškovojo visiškai pelnytą pergalę namuose.

Po pergalės nugalėtojų strategas Mindaugas Sakalauskas nedaugžodžiavo: „Kaip jau esu minėjęs,mes esame stiprūs tik kaip komanda. Tas pagrinde ir lėmė  pergalę šiandien, vyručiai laikėsi žaidybinės drausmės, gerai išpildėme derinius ,išmetėme daug gerų paruoštų metimų kuruos gerai pataikėme.“

„Stengiausi, kad visi 12 žaidėjų gautu žaidybinio laiko ir tikiuosi, jog tie žaidėjai, kurie žaidė mažiau, bus drąsesni ir geresni kitose varžybose“, - pasakojo M. Sakalauskas.

Be jokios abejonės, nugalėtojus i pergalę vedė snaiperiai Dominykas Kliukas (24 tšk., 4/6 trit.) ir Povilas Mackevičius (23 tšk., 5/8 trit., 8 rez.perd.). Nuo suolo pakilęs Mantas Stankevičius pridėjo 11 taškų (3/4 trit.)

Pirmą pralaimėjimą patyrusių Vilniaus miesto savivaldybės krepšininkų gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Eligijus Ročys (10 atk.kam. 5 res.perd., 6 kl.), Paulius Macijauskas pridėjo 18 taškų, Artūras Pūkys - 16 (11 atk.kam.)