Naujų kozirių atradęs „Ugniagesys“ toliau neklumpa B lygoje

Nauja GEALAN-Sostinės B lygos savaitė šį kartą prasidėjo antradienį vieneriomis rungtynėmis, kur Valčiūnuose dar šiame sezone nematytų ginklų pademonstravęs „Ugniagesio“ (3-0) klubas 73:68 nukovė be Jano Jurgo rungtyniavusią  SK „Oaks-Tirolos“ (2-2) ekipą ir išliko viena iš keturių komandų, iki šiol žygiuojančių be pralaimėjimų lygoje.

Magiškas penketas

Abi ekipos nerungtyniavo pajėgiausios sudėties, ir tiek vieni, tiek kiti turėjo nuostolių, tačiau pirmajame kėlinyje to nesijautė: abi ekipos pirmose atakose apsikeitė tiksliais tolimais metimais, o nespėjus sužaisti ir pirmosios minutės, svečių aukštaūgis  Rokas Jankūnas tolimu metimu ir padvigubino savo komandos pranašumą (6:3).

Nors Gintaro Pociaus auklėtiniai pirmas tris minutes išsaugojo iniciatyvą savo rankose (8:7), kėlinio viduryje po Dangirio Šulniaus tolimo metimo 7:0 spurtavę šeimininkai bandė perimti rungtynių vadeles į savo rankas (14:8), vis dėlto nukraujavę „Ąžuolai“ net neketino pasiduoti, neleido „Ugniagesiui“ pabėgti bei pirmą ketvirtį pralaimėjo vos 23:26.

Po pirmo rezultatyvaus ir gražaus ketvirčio vaizdas aikštelėje pasikeitė antrame: ekipos sunkiai rado būdų rinkti taškus, o sužaidus šešias su puse minutės „Oaks“ po Andrėjaus Tichonovo tolimo metimo persvėrė rezultatą savo naudai – 32:31.

Vis dėlto tai buvo paskutiniai svečių taškai – kone keturias minutes taškų badą kentę „Oaks“ pralaimėjo kėlinio antrą pusę 0:7 ir nerezultatyviausią susitikimo dalį šeimininkai baigė pirmaudami 38:32.

Po pertraukos rungtynių tendencijos liko nepakitusios: nors „Ugniagesys“ trečio kėlinio viduryje ir pabėgo į priekį 47:34, ant puikias rungtynes žaidusio Viktoro Azarkovo tritaškių besilaikę svečiai išliko rungtynėse ir likus žaisti dešimt minučių atsiliko įprastu susitikimui, penkių taškų skirtumu (52:57).

Per paskutines dešimt minučių Genadijaus Kuliomino vadovaujama ekipa tvirtai laikė dvikovos kontrolę savo rankose, ir nei karto neleido varžovams priartėti iki mažesnio nei penkių taškų skirtumo, o jeigu ne minėto V.Azarkovo tolimų metimų fiesta, tikėtina, „Ugniagesys“ būtų iškovojęs ir labiau įtikinamą, nei 5 taškų pergalę.

Po pergalės apie dvikovos niuansus, komandos mikroklimatą ir būsimus varžovus mintimis pasidalino „Ugniagesio“ ekipos strategas Genadijus Kuliominas: „Na pirmas svarbus dalykas yra nedalinti taškų namų arenoje ir tą padarėme. Žaidimas mūsų vis dar yra sunkus, pasijungė šiandien du nauji žaidėjai, tad reikės laiko susižaisti. Tiksliai žinojome , kad varžovai bus oriantuoti į tritaškius ir reikės gerai gintis, bet daugelyje situacijų nesugebėjome to padaryti, del supratimo vienas  kito. Stokos.

Tiksliai žinojome, kad mūsų pranašumas bus per priekinėje linijoje, tą mėginome išnaudoti, varžovai beveik visą susitikimą stengėsi spaustis, o pas mes šiandien kaip tyčia neturėjome beveik visų savo metikų. Tai mums neleido išnaudoti laisvų plotų prie tritaškio.

Varžovai irgi neturėjo kelių svarbių žaidėjų. Dar kas džiugu, tai atmosfera komandos viduje, kolektyvas draugiškas, geras, nėra jokių pykčių, viena iš centrinių figūrų ten yra Adas. Ir tai yra labai padeda siekti rezultatų.

Kitas susitikimas laukia prieš „Dailės akademiją“, kurie  turi 3 išreikštus  lyderius. Komanda mums tikrai paranki, nes visose pozicijose kur jie turi pajėgiausius žaidėjus, mes turime dar geresnius, ir manau jeigu komanda išgirs, kas jiems bus sakoma, neturėtų kilti daug problemų.“

Įžvalgomis apie tai, kas darė įtaką pralaimėjimui, pasidalino ir SK „Oaks-Tirola“ komandos vadovas Vaidas Indriliūnas: „Atykome negausiai ir neturėdami kelių labai svarbių žaidėjų, tačiau labiausiai šįkart trūko – trenerio, kuris negalėjo atvykti į rungtynes. Pirmoje susitikimo dalyje vyrai žaidė padrikai tiek puolime, tiek gynyboje. Nors po didžiosios pertraukos pastangos ginant savo krepšį minimaliai išaugo, to neužteko tam, kad būtų pasiekta pergalė. Per šią dvikovą pataikėme vos 7 (!)  dvitaškius, tačiau pralaimėjome tik penkiais taškais, tad, galima sakyti: įkritę į balą sušlapome, tačiau nepermirkome.“

(Ne)tikėti ginklai

Šeimininkus į pergalę atvedė kiek netikėti, bei šiame sezone iki šiol neatsiskleidę lyderiai: komandoje debiutavęs įžaidėjas Dominykas Gružinskas iš karto flirtavo su trigubu dubliu (16 tšk., 8 atk.kam., 8 rez.perd.)., pirmose sezono rungtynės 4 taškus pelnęs ir niekuo neišsiskyręs Vytautas Saulevičius (3 naud.bal. akistatoje su „SK Nemenčinę“) šį kartą surinko įspūdingą dublį (15 tšk., 16 atk.kam., 29 naud.bal.), o mače su „Gesto“ ekipa ne itin  nepastebimas (6 tšk., 9 naud.bal.) buvęs Domantas Jasionis šį vakarą puikiai pakilo nuo suolo (12 tšk., 10 atk.kam.) bei buvo antras pagal naudingumą (24 bal.) nugalėtojų gretose.

„SK Oaks-Tirolos“ gretose, kuri vertėsi be savo geriausio krepšininko, Jan Jurgo (vid. 22,7 tšk., 28 naud.bal.), 20 taškų pelnė ir tolimais metimais ekipos kvėpavimą palaikė Viktoras Azarkovas (6/9 trit.), 16 taškų pridėjo Andrej Tichonov (14 atk.kam.), 14 taškų ir 13 atkovotų kamuolių - Roko Jankūno sąskaitoje.