"Omnilangai" neperžengė "Gesto" barjero, kariai džiaugėsi pirma pergale

Antradienio vakarą įvyko dvejos Plasta-Sostinės B lygos rungtynės, kuriose pergales šventė "Gesto" (3-2)  ir "LKA-karys.lt" (1-5) ekipos. Pirmieji savo aikštėje palaužė "Omnilangus" (1-5), o kariai - svečiuose be didesnio vargo įveikė "Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" (0-5) komandos barjerą.

Sunkiai, bet užtikrintai

Savo aikštėje žaidę "Gesto" krepšininkai sunkiai, bet užtikrintai didino savo pranašumą ir galiausiai įrodė savo pranašumą prieš "Omnilangų" krepšininkus rezultatu 90:78 bei šventė jau trečiąją pergalę iš eilės.

Aikštės šeimininkai iškart šovė į priekį, tačiau svečiai nenuleido rankų ir ilgą laiką alsavo varžovams į nugaras. Visgi jau antrojo ketvirčio pradžioje Algimanto Šato treniruojami "Gesto" krepšininkai padidino rungtynių spartą bei pamažu susirkovė apčiuopiamą pranašumą.

Likus dviems minutėms iki trečiojo kėlinuko pabaigos aikštės šeimininkai buvo įgiję triuškinamą 21 taško persvarą (71:50), tačiau "Omnilangų" komanda sugebėjo garbingai pabaigti rungtynes ir kone dvigubai sumažino turėtą deficitą (78:86).

Supratę, kad metas juokams baigtas, aikštės šeimininkai uždarė visus kelius savojo krepšio link, patys surengė kelias rezultatyvias atakas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų ekipos strategas Algimantas Šatas buvo laimingas: "Jaunimas toks yra - pabėgti sugeba, bet atsiplėšti solidesne persvara - niekaip. Juolab, kad varžovų komandoje visi pažaidžiantys yra, laimei vakar mes tiesiog labai gerai pataikėme".

"Vakar bandžiau jaunus krepšininkus daugiau, nes juos reikia kaip nors ugdyti. Ir apmaudu tik tiek, kad mes labai silpnai žaidėm gynyboje. Visas rungtynes praktiškai, tad varžovai gana lengvai rinko taškus. Šiaip tikrai įdomi "Omnilangų" komanda, kovinga, tad labai džiaugiamės, kad pavyko laimėti. Taškas yra taškas", - pergale džiaugėsi "Gesto" ekipos strategas A.Šatas.

"Gestas": Gediminas Žukas (6 per.kam.) 34, Andrej Zenevič 19, Arvydas Bareikis (6 rez.perd., 6 per.kam.) 10.

"Omnilangai": Rolandas Pocius (13 atk.kam., 46 naud.balai) 39, Mindaugas Stoškus 20.

Pirmoji pergalė

Dviejų pergalės skonio nepatyrusių komandų akistatoje ginklus surėmė savo aikštėje žaidę "Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" atstovai ir "LKA-karys.lt" krepšininkai.

Su jaunimu dažniausiai būna taip: puiki pradžia, išsikvėpimas ir ilgesingas žiūrėjimas į tolstantį varžovų traukinį. Tačiau šįkart viskas buvo kiek kitaip. Gintauto Vileitos treniruojami aikštės šeimininkai puikiai startavo, o sužaidus tris minutes buvo priekyje 10:6.

Toliau lyg ir viskas pagal standartinį scenarijų - kariai atkuto, įklampino jaunimą savo gynybos liūne ir pelnę 11 taškų iš eilės įgijo apčiuopiamą pranašumą (17:10).

Visgi "Š.Marčiulionio-Himėja-Caparol" komandos garbę ginantys krepšininkai nepalūžo. Anaiptol, išsikapstę iš krizės antrojo ketvirčio pradžioje dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai (20:19). Dvikovos svarstyklmės išsilyginus iki pat didžiosios pertraukos kova vyko taškas į tašką.

Trečiajį kėlinuką sėkmingiau pradėjo jaunimas, tačiau tuomet kariai puolė iš pasalų, surengė tris galingus spurtus ir likus vienam kėlinukui įgijo triuškinamą pranašumą (60:45). Manote tai buvo įdomybių pabaiga? Tikrai ne. Trenerio nurodymų išklausęs jaunimas sužaidė pasakišką trijų minučių atkaprą ir... išlygino rezultatą 62:62!

Deja, galingi spurtai reikalauja jėgų, o anksti jas išnaudojė "marčiulioniukai" per likusias septynias pagrindinio laiko minutes surinko vos 2 taškus, praleido net 20 ir galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė užtikrintą, tačiau be galo sunkią svečių ekipos pergalę rezultatu 82:64.

Nugalėtojų komandos treneris Kęstutis Kairys kraipė galvą: "Mes turime daug žmonių, bet visąlaik skirtingi ateina - į rungtynes vieni, į treniruotę kiti. Tad gaunasi taip, kad eini į karą be žvalgybos. Nėra susižaidimo ir tarpusavio supratimo. Kažkuriuo metu atrodo, kad lyg ir susiklijuoja, bet vėl prasideda budėjimai, ligos ir vėl viskas išsiderina".

"Galima kažką padaryti, jei tu esi krepšininkas kraujyje, tačiau pas mus vaikinai nuo gatvės paiimti, kartais stinga noro kovoti, todėl ir gaunasi nei šis nei tas", - auklėtiniams kovos dvasios žodžiais bandė įpūsti "LKA-karys.lt" treneris K.Kairys.

"LKA-karys.lt": Dovydas Šimkūnas 22, Aurimas Birutis 21, Rimantas Vilkys 13.

"Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol": Joris Diečkus 15, Jonas Kalis 11.