"Orakulas" užgožė ugniagesius, D.Jurkus pasiekė rekordą (video)

Iš pažiūros ramus ir ties vieneriomis rungtynėmis akcentuotas ketvirtadienio vakaras visai netikėtai nušvito visomis vaivorykštės spalvomis. Pirmiausia "Gestas" užtikrintai įveikė grupės lyderį "Steką", vėliau "Orakulas" gana lengvai palaužė pagrindinius savo konkurentus "Vilniaus ugniagesio" atstovus, o galiausiai "Legiono" lyderis Deividas Jurkus pasiekė naują B lygos rekordą.

Centrinėse vakaro rungtynėse ginklus surėmė principinės varžovės: savo aikštėje žaidusi "Vilniaus ugniagesio" (13-3) ekipa ir "Orakulo" (15-1) komanda. Tiek vienai, tiek kitai pergalė minimalia persvara būtų garantavusi pirmąją vietą A grupėje.

Susitikimą abi komandos pradėjo nuo žvalgybos ir nė viena nerodė tikrojo savo potencialo. Pirmieji iniciatyvą perėmė ugniagesiai, kurie sužaidus penkias minutes turėjo kuklią persvarą 10:6, tačiau netrukus Ado Praprovo ir Rimvydo Sasnausko vedami svečiai pakreipė dvikovos tėkmę sau naudinga linkme, tad sužaidus dešimt minučių priekyje jau buvo "Orakulo" ekipa (17:12).

Atsidūrę pirmaujančiųjų vaidmenyje svečiai padidino apsukas ir pamažu ėmė tolti nuo buksuojančių varžovų. Dvikovos pusiaukelėje komandas skyrė jau devyni taškai (30:21), o trečiojo ketvirčio pabaigoje "lošėjai" susikrovė didžiausią rungtynėse 16 taškų pranašumą (51:35).

Aikštės šeimininkai dar sugebėjo pakovoti dėl garbės, tačiau pergalę rezultatu 73:58 šventė "Orakulo" komanda.

"Orakulas": A.Praprovas 24, Tomas Gasparavičius ir R.Sasnauskas po 18.

"Vilniaus ugniagesys": Tomas Markevičius 17, Giedrius Ruočkus (10 atk.kam.) 14.

Nors iš principo rungtynės įtakos neturėjo nė vienai komandai, tačiau kiekviena save gerbianti ekipa kiekvieną kartą kovoja tik dėl pergalės, tad "Steko" ir "Gesto" akistatoje buvo galima laukti įdomios kovos. Taip ir buvo.

Svečių teisėmis, tačiau savo arenoje, žaidę "Gesto" (8-8) krepšininkai įrodė, jog puikūs pastarųjų savaičių rezultatai nėra atsitiktinumas ir jau pirmajame kėlinuke įgijo pranašumą prieš "Steko" (13-3) komandą (24:21).

Nors antrajame kėlinuke susitikimo favoritai buvo išlyginę rezultatą (28:28), tačiau netrukus Algimanto Šato treniruojami svečiai sužaidė dar vieną fantastišką atkarpą ir dvikovos pusiaukelėje susikrovė apčiuopiamą devynių taškų persvarą (42:33).

Po didžiosios pertraukos "Steko" vyrai pagyvino žaidimą, tačiau jų varžovai išlaikė aukštą žaidimo kokybę, puikiai pataikė ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos tvirtai laikė susitikimo vairą savo rankose. Likus žaisti keturias su puse minutės "buhalteriai" buvo priartėję iki keturių taškų (64:68), bet svečiai į tai atsakė atkarpa 7:2 bei susigrąžino solidžią persvarą (75:66).

Dar vienam spurtui "Steko" vyrai nebeturėjo nei jėgų, nei laiko, tad nuaidėjus finalinei sirenai sensacingą pergalę rezultatu 77:70 šventė "Gesto" ekipa.

Nugalėtojų komandos treneris Algimantas Šatas gyrė auklėtinių kovingumą: "Šiandien gerai pataikėme baudas, puikiai realizavome susikurtas progas ir neblogai gynėmės todėl nenuostabu, kad įveikėme grupės lyderius. Nors buvome tik septyniese, tačiau turėjome visus pajėgiausius savo krepšininkus, tad palaikėme aukštą tempą bei visą rungtynių laiką buvome pirmaujančiųjų vaidmenyje. Vyrai tikrai pagirtinai kovėsi, todėl smagu, kad reguliarųjį sezoną pavyko baigti džiugia nata. Tikiuosi, visa tai turės teigiamos įtakos atkrintamosiose varžybose".

"Gestas": Justinas Navlickas (10 atk.kam.), Andrej Zenevič ir Gediminas Žukas po 18.

"Stekas": Laimonas Brazauskas 23, Arvydas Urbanovičius 13.

Varžovų aikštėje žaidusios "Legiono" (10-6) komandos "centras" Deividas Jurkus surinko 72 naudingumo balus, pasiekė naują Sostinės B lygos rekordą, Arnas Aniulis atliko trigubą dublį, o jų vedama ekipa rezultatu 107:77 palaužė "Š.Marčiulionio KA-Electrolux" (2-14) jaunimą.

Svečiai greit įgijo triuškinamą persvarą (22:9), tačiau tuomet stabtelėjo, o drausmingą žaidimą demonstravę "marčiulioniukai" kiek apkarpė deficitą ir iki pat ketvirtojo kėlinuko išlaikė kovinį atstumą.

Visgi lemiamame ketvirtyje "Legiono" vyrai ėmė žaisti kiečiau, į šipulius sudaužė jaunimo gynybą ir per dešimt minučių pelnę net 39 taškus šventė triuškinamą pergalę.

Varžovus įveikę "legionieriai" ne tik įsirašė dar vieną tašką į savo sąskaitą, bet ir pasiekė du lygos rekordus: D.Jurkus tapo aukščiausią naudingumo balą surinkusiu krepšininkus, o 70 atšokusių kamuolių atkovojusi komanda pagerino šios kategorijos geriausią pasiekimą.

"Legionas": D.Jurkus (31 atk.kam., 72 naud.balai) 46, A.Aniulis (11 atk.kam., 10 rez.perd.) 17, Audrius Karvelis 16.

"Š.Marčiulionio KA-Electrolux": Ramūnas Bosakas 22, Donatas Gadlijauskas 16.