Po 72 taškus rinkę šeimininkai B lygoje pergalių neiškovojo

GEALAN-Sostinės B lygos pirmenybės antradienio vakarą padovanojo du puikius mačus. Ir toliau atkakliai ir lygiai vykstančiame čempionate kone kiekvienas susitikimas yra sunkiai nuspėjamas, o jeigu favoritai ir taškus įsirašo, jiems tenka nemenkai paprakaituoti.

Taip įvyko ir antradienį, kuomet „Vilniaus Ugniagesys“ (4-0) panaikino 13 taškų deficitą susitikimo pradžioje ir svečiuose 79:72 palaužė turnyrinės lentelės apačioje esančią „Dailės akademiją“ (1-4), o pirmosios pergalės skonį jau jautė „Gestas-IDW“ (0-5), tačiau Gintaro Razučio auklėtiniai neišsaugojo iniciatyvos ir 72:76 pripažino SK „Nemenčinės“ (2-3) pranašumą.

Gera pradžia – ne pusė darbo

Namuose žaidusi VDA ekipa puikiai pradėjo susitikimą ir per pirmas 7 minutes realizavo net 4 tolimus metimus bei pabėgo į priekį 24:11, o iniciatyvą savo rankose sugebėjo išlaikyti ir visą pirmą ketvirtį, kurį laimėjo solidžiu dviženkliu skirtumu (27:17).

Genadijaus Kuliomino auklėtiniai po pertraukėles iš karto spurtavo 8:0 ir sumažino deficitą iki metimo (25:27), tačiau rezultato išlyginti svečiams ilgai nesisekė, iki kol likus žaisti dvi minutes prasiveržimu tai padarė Dovydas Sakalnikas (36:36), o kėlinį svečiai laimėjo minimaliai – 40:39.

Po pertraukos svečiai ir toliau diktavo tempą, ir sužaidus tris minutes pirmavo jau 46:39, o VDA taškų badą tolimu metimu nutraukė Patrikas Žala (42:46), tiesa, tai nuo didesnių nemalonumų šeimininkų neapsaugojo – „Ugniagesys“ sėkmingai tolo (51:42, 58:46), ir tik pačioje kėlinio pabaigoje Domantas Pikūnas tolimu metimu priartino šeimininkus iki vienženklio atstumo (49:58).

Lemtingo kėlinio pradžioje šeimininkai pratęsė savo spurtą iki 11:0, kurį tolimu metimu vainikavo aukštaūgis Edgaras Kordiukovas (57:58) tačiau galutinai perimti iniciatyvos VDA ekipa nepajėgė, ir „Ugniagesio“ vyrai vėl pavojingai nutolo (71:64, 36 min.)

Paskutinės susitikimo minutės šeimininkams nenusisekė: klaidos, netikslūs metimai bei techninė pražanga ekipos treneriui likus žaisti pusantros minutės po Dangirio Čėsino tolimo metimo leido komfortiškai pasijusti svečiams, kurie įgijo 10 tašų persvarą (75:65), o po akimirkos ir 12 (77:65), ir nors šeimininkai darė viską, susitiko baigties pakeisti jie jau nebeturėjo laiko.

Po susitikimo nugalėtojų strategas Genadijus Kuliominas neatrodė labai laimingas, ir badė pirštais į neišpildytas detales: „Šiandien buvo aibė blogų sprendimų, mums ir toliau trūksta šalto proto, neskaitome daugybės epizodų taip, kaip tariamės. Žaidžiame pagal derinius, bet nestebime priešininkų gynybos, aklai atiduodam perdavimus, pridarome daug klaidų..

Iš tų klaidų ir nesusišnekėjimo varžovams suteikėme daug lengvų taškų, taip po mūsų klaidų oponentai realizavo ir daug tolimų metimų. Tad dažniau nei jie gerai žaidė, o mes po savo neatidumo suteikdavome jiems geras progas, kažkur dar esame palikę galvas.

Be abejo, trūko kelių svarbių žaidėjų, gal Dominykas (pagrindinis įžaidėjas Dominykas Gružinskas, aut.past.) būtų sustatęs žaidimą į savo vietas.

Vis dėlto, nežiūrint į problemų kiekį, vis tiek sugebame laimėti, nors žaidžiami toli nuo savo norimo ir galimo lygio. Esmė – kad yra kovingumas, o komanda labai nori, tada jie gali sužaisti gerai.

Pernai metais turėjome labai daug problemų su aukštaūgiais, bet šį sezoną turime Domantą (Domantas Jasionis, vid. 10 tšk., 10 atk.kam., aut.past.) kuris yra labai kovingas, puikiai kovoja dėl kamuolių ir sėkmingai įsilieja į žaidimą nuo suolo.

Dar visų savo galimybių neparodė Saulevičius (Vytautas Saulevičius, 9,5 tšk., 11,5 atk.kam., aut.past.), kuris dar tikrai atsiskleis ir bus vienas svarbiausių žaidėjų ekipoje, nes gali gintis nuo pirmos iki pat penktos pozicijos, yra universalus puolime, sugebantis žaisti tiek veidu, tiek nugara į krepšį.

Laukiam kito susitikimo su lyderiais „Dussmann“, tikimės susirinkti visi ir parodyti gerą žaidimą.“

Nugalėtojus į pergalę atvedė 27 taškus pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Dovydas Sakalnikas, 19 pridėjo Dangiras Čėsinas, 12 taškų ir 16 atkovotų kamuolių - Domanto Jasionio sąskaitoje.

VDA gretose pasižymėjo po 13 taškų surinkę Domantas Pikūnas (7 rez.perd.), Edgaras Kordiukovas (3/4 trit., 12 atk.kam.) ir Patrikas Žala. 10 pridėjo Paulius Vroblevičius.

Išsigelbėjo

Į dar sudėtingesnę situaciją buvo patekusio SK „Nemenčinės“ ekipa, kuri svečiuose nuo pat susitikimo pradžios buvo pasiųsta į nokdauną, kuomet iki šiol labai silpnai atrodęs „Gesto“ klubas rado naujo ginklų, ir jau įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo trigubai – 15:5.

Nors Justino Plytnyko ekipai pavyko greitai reaguoti, ir po pačio ekipos vadovo taškų priartėti iki 13:17, pirmą kėlinį užtikrinčiau užbaigė Gintaro Razučio kariauna, įgijusi 8 taškų pranašumą (24:16).

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir antrame kėlinyje – pajutę, kad varžovas šį kartą tikrai įveikiamas, šeimininkai ir toliau dominavo, bei susigražino turėtas pozicijas (29:16), tačiau antroje kėlinio pusėje kiek tikslesni buvę svečiai vis dėlto priartėjo iki kovingesnio, 6 taškų atstumo (34:40).

Visą pirmą susitikimo pusę atsilikinėję Nemenčinės atstovai po ilgosios pertraukos bandė kaip įmanoma greičiau perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau nors kelis kartus ir priartėjo iki taško (41:42, 46:47), „Gestui“ pavyko išsaugoti pranašumą ir tik kėlinio pabaigoje po Rimvydo Stankevičiau tolimo metimo svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį (56:54).

Vis dėlto šeimininkai nesutriko, ir kėlinį sėkmingai baigęs Justinas Navlickas leido ir po trijų ketvirčių pirmauti „Gestui“ (59:57). Lemiamo kėlinio metu ir toliau vyko lygi ir be kompromisė kova: šeimininkai dažniau buvo priekyje, bet „SK Nemenčinė“ visą laiką alsavo varžovams į nugaras.

Viskas sprendėsi paskutinę mačo minutę, kuomet tiksliomis baudomis apsikeitusios ekipos prie finišo tiesiosios stovėjo surinkusios po 72 taškus. Šeimininkai turėjo kamuolį savo rankose, tačiau Laurynas Sankauskas buvo netikslus, o Rimvydo Stankevičiaus dvitaškis likus žaisti 25 sekundes į priekį išvedė svečius (74:72).

Po minutės pertraukėles šeimininkai atsigręžė į savo lyderį Gediminą Žuką, tačiau šį kartą snaiperis nuvylė: pradžioje suklydęs, G.Žukas neišnaudojo ir antros atsiradusios progos, prametęs dvitaškį, o dar vienas netikslus gynėjo metimas po svečių taiklių baudų panaikino ir menkas teorines galimybes pirmą tašką pasiekti „Gesto“ klubui.

Po pergalės „SK Nemenčinės“ galva Justinas Plytnykas pasidalino savo įžvalgomis: „Kaip ir sakiau prieš savaitę, „Gesto“ vienas kozirių yra ankstyvas laikas ir maža salė. Susirinkome tikrai ne geriausios sudėties, dvikovą pradėjome prastai, pirmame kėlinyje maišėmės vieni kitiems po kojomis ir lygioje vietoje darėme klaidas, o „Gestas“ tuo naudojosi ir rinko lengvus taškus.

Antrame ketvirtyje sulaukėm pastiprinimo, prisitaikėm prie mažesnės salės ir išlyginome žaidimą. Po pertraukos kilome į šturmą, pradėjome gerai gintis ir puolimas pasidarė įvairesnis, rezultatą išlyginome. Ketvirtame kėlinyje nemažinom apsukų, labai gerai išnaudojome Ernestą (Ernestas Kazjanin, 28 tšk., aut.past.) ir laimėjom kovingas varžybas.

Dėkojam varžovams už puikią kovą. Džiaugiuosi mūsų toliau gerėjančia gynyba, pradedame tapti tikra komanda, kai žinome, kad už nugaros visada bus padedantis komandos draugas. Gerėja ir puolimas, kuris tampa įvairiapusiškesnis, gerai juda kamuolys, ir darosi lengviau rinkti taškus.

Eiliniame susitikime puikiai išnaudojome savo lyderį, laukia kol Ernestas suderins tritaškių taikiklį, ir tada taps nesulaikomas. Na, laukiam kitos savaitės ir įdomios dvikovos su „Oaks“ namie.“

„SK Nemenčinę“ į pergalę atvedė 28 taškus surinkęs Ernestas Kazjanin (2/11 trit.) 12 pridėjo Marius Galvanauskas, 8 - Rimvydas Stankevičius.

„Gesto“ gretose išsiskyrė po 18 taškų surinkę Andrej Zenevič (15 atk.kam.) ir Laurynas Sankauskas, ekipos lyderis Gediminas Žukas šį kartą pasirodė prastai: nors ir pelnė 11 taškų, be keitimų žaidęs gynėjas taip ir nesuderino taikiklio (2/20 met.), tiesa, pridėjo 8 atkovotus kamuolius bei 6 rezultatyvius perdavimus.