"Savivaldybės administracija" gali ruoštis ketvirfinaliui, "MB Legal - Tikroji sauga" atsisveikino su viltimis

Ketvirtadienį Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaistos trys rungtynės, po kurių "Savivaldybės administracijos" ekipa užsitikrino tiesioginį bilietą į ketvirfinalį. Tuo tarpu pralaimėję "Š.Marčiulionio KA I-Electrolux" sukomplikavo savo padėtį, nes "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubas" šventė pergalę ir jų skaičiumi susilygino su moksleiviais.

Neatsilaikė

35 rungtynių minutes susitikimo eigą kontroliavę jaunieji "marčiulioniukai", rungtynių pabaigoje nesugebėjo atlaikyti varžovų tempo. Namuose rungtyniavusi Donato Sabaliausko "Š.Marčiulionio KA I-Electrolux" (6-10) ekipa po atkaklios kovos buvo priversta pripažinti "Savivaldybės administracijos" (15-2) komandos pranašumą rezultatu 59:64. Pastariesiems ši pergalė atvėrė kelią į ketvirfinalį.

Kiek netikėtai didžiąją mačo dalį priekyje buvo aikštelės šeimininkai. Nors pastarieji rungtyniavo be kelių pagrindinių žaidėjų, tačiau tai jiems netrukdė diktuoti savo sąlygų aikštėje. Puikiai išnaudodami savo jaunuosius aukštaūgius ir remdamiesi patyrusio trenerio patirtimi aikštėje, "marčiulioniukai" prieš lemiamą ketvirtį turėjo šešių taškų pranašumą ir iniciatyvą savo rankose.

Vis tik ketvirtasis kėlinys priklausė svečiams. Lemiamame ketvirtyje šeimininkai pelnė visi labo tik penkis taškus ir leido "Savivaldybės administracijai" iškovoti jai taip reikalingą pergalę. Paskutinėmis susitikimo minutėmis atrodė, kad aikštelės šeimininkai patys nebetiki, kad dar gali išgelbėti susitikimą, o tai tik dar labiau palengvino svečių gyvenimą mačo pabaigoje.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Paulius Macijauskas ir Vytautas Zapalskis, pelnę atitinkamai 23 ir 17 taškų.

Aikštelės šeimininkų komandoje Yauhen Massalski ir D. Sabaliauskas surinko atitinkamai 18 ir 14 taškų.

Svarbus taškas

Itin reikalingą pergalę kovoje dėl šeštosios vietos grupėje iškovojo "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubas" (6-10). Namuose rungtyniavusi ekipa šventė įtikinamą pergalę 72:58 prieš grupės autsaiderius "Dailės akademijos" (2-15) atstovus. Po šios pergalės VJVJK ekipa pergalių skaičiumi susilygino su šeštoje vietoje esančiais "marčiulioniukais", tad intriga paskutiniuose turuose bus labai didelė.

Arūno Grigo auklėtiniai pirmoje rungtynių dalyje sugebėjo primesti savo žaidimą ir iki ilgosios pertraukos diktavo mačo eigą. Vis tik "dailininkams" jėgų užteko tik pusei rungtynių. Antroje mačo dalyje iniciatyvą perėmė aikštelės šeimininkai, kurie po 30 žaidimo minučių buvo priekyje 9 taškais.

Lemiamame ketvirtyje VJVJK ekipos krepšininkai savo pranašumą tik dar labiau padidino ir rungtynių pabaigoje ramiai sulaukė finalinės mačo sirenos.

VJVJK ekipai liko sužaisti dvejas rungtynes su tiesioginiais oponentais dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas - "Teltonikos" ir "marčiulioniukų" komandomis. Tad visa intriga dar laukia ateityje.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 23 taškus pelnęs Elonas Pokanevič. Paulius Mičėnas pridėjo 12 taškų.

Svečių komandoje Giedrius Bielskis ir Edgaras Kordiukovas surinko atitinkamai 15 ir 10 taškų.

Prarado galimybes

Nuolatinė pastarųjų sezonų finalo ketverto dalyvė "MB Legal-Tikrosios saugos" (5-12) ekipa po pralaimėjimo svečiuose rezultatu 71:87 užtikrintai žaidusiai "Vilniaus ugniagesio" (13-4) ekipai prarado bet kokius šansus pakovoti dėl patekimo į kitą etapą. Reguliariajame sezone likus sužaisti vienerias rungtynes "advokatai" nebeturi net teorinių šansų pakilti iki šeštosios grupės vietos.

Antrą dieną iš eilės žaidę Andriaus Vaitiekūno auklėtiniai sugebėjo mesti rimtą iššūkį vieniems grupės lyderiams. Vos šešiese į susitikimą susirinkę "MB Legal-Tikrosios saugos" ekipos krepšininkai trys kėlinius su aikštelės šeimininkais kovojo taškas į tašką ir palūžo tik ketvirtajame kėlinyje.

Po 30 minučių kovos rezultatas buvo lygus. Vis tik ketvirtojo kėlinio viduryje "Vilniaus ugniagesio" krepšininkai spurtavo 13:0 ir išsprendė visus klausimus. Praradę viltį iškovoti pergalę, svečiai mačo pabaigoje atleido žaidimo vadeles ir turimas deficitas tik dar labiau padidėjo.

Nugalėtojų komandai Tomas Markevičius surinko 27 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. Justinas Luneckas pridėjo 21 tašką.

Svečių ekipoje Mindaugas Badaras ir Tomas Šunskis surinko atitinkamai 22 ir 17 taškų.