Staigmena: G.Žuko ir A.Zenevič karjeros vakaras padovanojo pirmąją pergalę „Gesto-IDW“ ekipai

Gruodžio mėnuo GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos pirmenybėse iš karto prasidėjo sensacingai. Po antradienio susitikimo lygoje nebeliko nelaimėjusių ekipų: paskutinėje reitingo vietoje įsitaisę „Gesto“ (1-7) krepšininkai namuose kiek netikėtai 77:69 nukovė prieš sezoną pusę lūpų apie finalo ketvertą kalbėjusius SK „Oaks-Tirolos“ (3-5) krepšininkus, kurie patyrė antrą nesėkmę iš eilės.

Karjeros vakaras

Geroka nuvertinti „Gesto“ krepšininkai antradienio vakarą nuo pat dvikovos pradžios demonstravo, kad nesėkmių seriją atėjo laikas nutraukti. Kone pajėgiausią sudėtį surinkę Gintaro Razučio auklėtiniai nuo pat dvikovos pradžios demonstravo kovingumą ir ryžtą, o kito Gintaro - Pociaus - kariaunai ir dar kartą labai trūko ekipos lyderių: patyręs strategas iš esmės naudojosi tik 6 krepšininkų paslaugomis, ir sudėties variacijų beveik neturėjo.

Kiek geriau rungtynes pradėję svečiai (5:0) labai greitai gavo atsakomąjį smūgį 7:0 (5:7). Gedimino Žuko vedini šeimininkai lygiai kovojo iki pat 9 minutės, kuomet rezultatas buvo 17:17. Vis dėlto kiek labiau patyrę „Ąžuolai“ paskutinę minutę baigė 8 taškais be atsako, ir po pirmo ketvirčio įgijo apčiuopiamą pranašumą (25:17).

Kai jau atrodė, kad svečiai bėgs ir nubėgs, kaip jau nekartą pasitaikė šio sezono „Gesto“ susitikimuose, G.Razučio ekipa turėjo kitą planą: nors ir atsiliko šeimininkai visą antrą kėlinuką, skirtumas nei karto neperžengė dviženklės ribos, o savo pagrindinį aukštaūgį antroje kėlinio pusėje tausojęs „Oaks“ treneris susidūrė su problemomis baudos aikštelėje, bei G.Žuko ir Andrej Zenevič tandemas įpusėjus dvikovai leido „Gestui“ priartėti iki 37:39.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai tęsė savo pradėtą darbą: susikoncentravę gynyboje „Gesto“ vyrai privertė iš nepatogių padėčių atakuoti „Oaks“, neleido pastariesiems rinkti taškų iš baudos aikštelės prieigų, bei sužaidus 7 minutes jau turėjo iniciatyvą savo rankose – 50:41.

„Oaks“ ir toliau atrodė pasimetę ir sutrikę: nesugebėdami atsakyti į šeimininkų kietą žaidimą, svečiai savo problemas puolime bandė spręsti pavieniais veiksmais arba sudėtingais tritaškiais, o galingas „Gesto“ lyderių tandemas vis artino šeimininkus prie netikėtos pergalės.

Likus žaisti 3 minutes G.Žukas baudos metimais padidino savo ekipos pranašumą iki 9 taškų (71:62), ir nors Anrej Tichanovo tolimas šūvis sugrąžino „Oaks“ viltis (73:67, likus 1 min. 30 sek.), svečiai per likusį laiką prametė du tritaškius iš eilės, ir susitiko baigtis tapo aiški.

Po pralaimėjimo žodžių į vatą nevyniojo SK „Oaks-Tirolos“ vadovas Vaidas Indriliūnas: „Pralaimėjimo priežasčių toli ieškoti nereikia. Vis dar sprendžiame savas bėdas. Apmaudu, kai barstome taškus, tačiau panikos dar nėra.

Liūdna tik tiek, kad šiandien vyrai žaidė tikrai šūdinai. Nors neturėjome savo stipriausių krepšininkų, tačiau tie, kas atėjo tikrai neatidavė širdies ir nežaidė kaip komanda. Tai yra kur kas didesnė bėda nei žmonių trūkumai priekinėje linijoje ar gynėjų grandyje.“

„Gestą“ į pirmą pergalę sezone atvedė naudingiausias karjeros rungtynes sužaidęs Gediminas Žukas. Be keitimų rungtyniavęs snaiperis surinko 36 taškus (8/15 dvit., 3/9 trit., 11/11 baud., 9 atk.kam., 6 rez.perd., 5 per.kam.) ir net 46 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis yra geriausias per Gedimino 5 metus trunkančią karjerą Sostinės krepšinio lygose, bei geriausias šio sezono pasiekimas tarp visų lygos krepšininkų.

Be jokios abejonės, pergalės nebūtų buvę, jeigu ne Andrej Zenevič puikus žaidimas. Aukštaūgis rungtynes baigė su 30 taškų (14/22 dvit.), net 16 atkovotų kamuolių ir 32 naudingumo balais. Beje – tai buvo taip pat geriausias Andrejaus karjeros vakaras VMKS pirmenybėse: aukštaūgis užfiksavo tiek pelnytų taškų, tiek atkovotų kamuolių bei naudingumo balų rekordus, nors lygoje debiutavo dar 2007 metais.

„Oaks-Tirolos“ gretose Andrej Tichonovas pasižymėjo dvigubu dubliu (22 tšk., 11 atk.kam.), 19 taškų surinko Rokas Rudžinskas.